GRUP SCOLAR "DIMITRIE LEONIDA" PETROSANI

Forum dedicat exclusiv proiectelor de vacanta.

o prima publicare

Mesajde loss » 20 Aug 2007, 20:28

am terminat o parte din site-ul ce cuprinde priectul e-vacanta. Noi ne-am gandit sa paticipam la acest priect urmand modelul de la varianta 3 si anume postam un site care contine activitatea noastra pe parcursul vacantei. Nu este gata, binenteles, dar consideram ca poate fi publicat si in faza intermediara. Adresa este http://www.gsdlpetrosani.piczo.com
loss
 
Mesaje: 32
Membru din: 15 Apr 2005, 18:30

Bine ati gandit!

Mesajde nanca_g » 20 Aug 2007, 21:38

Am vizitat siteul scolii dumneavoastra. Este foarte reusit. FELICITARI!
Noi avem intalnire de lucru maine ,marti 21 august 2007 ,ora 10. Toate materialele le vom grupa intr-un site care va fi gata pentru termenul 1 septambrie.Tot maine sper sa semneze doamna directoare acordul de parteneriat. Mult succes!!!
nanca_g
 
Mesaje: 31
Membru din: 26 Oct 2005, 16:32

multumesc

Mesajde loss » 20 Aug 2007, 21:51

multumesc pentru aprecieri. Suntem in faza de lucru a site-ului. Si eu sper sa semnam parteneriatul si sa trecem la lucru
loss
 
Mesaje: 32
Membru din: 15 Apr 2005, 18:30

filmele

Mesajde loss » 21 Aug 2007, 16:24

am postat pe pagina liceului , la sectiunea e-vacanta, filmuletele facute de copii in timpul taberei din Ungaria. Mentionez ca filmele au fost concepute, filmate si montate de copii. Vizionare placuta.
loss
 
Mesaje: 32
Membru din: 15 Apr 2005, 18:30

Parteneriatul a fost semnat

Mesajde nanca_g » 21 Aug 2007, 18:38

Dupa ce a studiat in amanunt protocolul de parteneriat scolar,doamna directoare a Liceului Teoretic "Vasile Alecsandri "din Sabaoani judetul Neamt l-a semnat.Am sa il scanez si il trimit atasat la un mail. Cele doua originale am sa vi le trimit prin posta,iar dupa ce semneaza doamna directoare a liceului Dimitrie Leonida am sa va rog sa ne trimiteti un exemplar.Maine 22 august 2007 avem iar sedinta de lucru cu echipa pentru a hotari cum sa arate site-ul. Un fost elev al liceului actualmente inginer de sistem ne va ajuta cu gazduirea site-ului.
nanca_g
 
Mesaje: 31
Membru din: 26 Oct 2005, 16:32

Intrebare

Mesajde nanca_g » 21 Aug 2007, 18:45

Am luat legatura cu scoala din Constanta,domnul profesor Laurentiu Rosu si mi-a spus ca ar fi posibil pe MESSENGER.Vom incerca sa legam un server de la laboratorul scolii la internet si sa incercam o conferinta. Exista aceasta posibilitate la dumneavoastra?Poate cu camera web? :oops:
nanca_g
 
Mesaje: 31
Membru din: 26 Oct 2005, 16:32

raspuns

Mesajde loss » 21 Aug 2007, 19:04

la noi se poate. Avem si camere web si posibilitate de chat pe messenger
loss
 
Mesaje: 32
Membru din: 15 Apr 2005, 18:30

UN NOU PARTENERIAT

Mesajde loss » 21 Aug 2007, 19:31

ASTAZI AM INCHEIAT UN PARTENERIAT CU TURCIA, IN VEDEREA DESFASURARII UNOR ACTIVITATI IN ANUL VIITOR SCOLAR.SPER SA FIE DE BUN AUGUR. MAI JOS POSTEZ UN FRAGMENT DIN CORESPONDENTA NOASTRA ON-LINE PRIN CARE NE INVITA SA COLABORAM CU EI. DUPA CE SEMNEAZA DOAMNA DIRECTOARE CONTRACTUL AM SA-L PUN SI PE ACELA.
loss
 
Mesaje: 32
Membru din: 15 Apr 2005, 18:30

Am trimis protocolul semnat

Mesajde nanca_g » 21 Aug 2007, 22:00

Buna seara,
Am trimis protocolul semnat atasat la e-mail. am incercat sa-l atasez pe didactic dar nu primeste document mai mare de 2 Mb :roll:
nanca_g
 
Mesaje: 31
Membru din: 26 Oct 2005, 16:32

raspuns

Mesajde loss » 21 Aug 2007, 23:09

multumim si speram sa avem o colaborare cat mai de durata.
loss
 
Mesaje: 32
Membru din: 15 Apr 2005, 18:30

Invitatie la mini conferinta

Mesajde nanca_g » 29 Aug 2007, 19:36

Buna seara,
Haideti sa incercam sa luam legatura elevi de la noi cu elevi si profesori de la dumneavoastra. Asa cum am scris in topicul liceului nostru maine dupa 10 AM va asteptam sa intram in legatura. Prea multa experienta nu avem dar speram sa putem publica din conferinta pe site.
nanca_g
 
Mesaje: 31
Membru din: 26 Oct 2005, 16:32

Mesajde loss » 01 Sep 2007, 14:31

Astazi am terminat lucrul la site-ul cu care participam la proiectul lansat pe didactic.ro. Elevii care au participat sunt : Negut Bogdan, Goia Bobdan, Boboc Gabriel, Macavei Nana, Alexandru Hristea, Alexandru Telegredean, Mircea Modreanu, Girga Ileana, Galatan Ana Maria, Galatan Paraschiva si Simon Bianca, viitoarea noastra eleva, care ne-a ajutat cu desenele pe monitor. Noi cei care ne-am ocupat de copii suntem: prof. Cercel Ana Maria, prof. Dorotan Manuela, prof. Boboc Mariana.
Trebuie sa spunem ca ne-a facut deosebita placere sa lucram impreuna cu copiii nostri, care desi sunt mai mari (clasele a x-a si a XI-a) s-au implicat neasteptat de mult si cu deosebita placere, zic eu.
Speram ca acest gen de proiect sa continue si in anii care vin si de asemenea sper sa vedem participarea mai multor licee.
SITE-UL NOSTRU ESTE http://www.gsdlpetrosani.piczo.com
loss
 
Mesaje: 32
Membru din: 15 Apr 2005, 18:30

FELICITARI

Mesajde loss » 01 Sep 2007, 20:54

Ce pacat ca s-a terminat. Acum cand spiritele s-au incins si toata lumea mai are ceva de adaugat, trebuie sa anuntam STOP JOC.
Felicitari tuturor echipelor participante la proiect si cred ca toti am castigat ceva pretios prin participarea la acest proiect si anume am reusit sa SOCIALIZAM deci pare greu de crezut.
Inca o data felicitari tuturor si un an scolar cat mai bogat in realizari.
loss
 
Mesaje: 32
Membru din: 15 Apr 2005, 18:30

E-VACANTA

Mesajde rodica_c » 01 Sep 2007, 23:32

Felicitari pentru realizarile din cadrul proiectului ! Succes in noul an scolar !
Rodica, Luminita si Ghiulserin
rodica_c
 
Mesaje: 36
Membru din: 08 Apr 2007, 21:41

Anterior

Înapoi la Proiecte de vacanta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator