Gradul II 2008

Gradul II 2008

Mesajde elena_elena » 27 Iun 2008, 14:20

Este cineva care da gr. II vara asta? Eu dau la muzica, Bucuresti. Orice informatie ar fi de mare ajutor. Succes tuturor!
elena_elena
 
Mesaje: 14
Membru din: 13 Oct 2006, 23:25

Mesajde ajumuga » 07 Iul 2008, 09:51

Eu dau in vara asta la Timisoara.
Am vrut sa vin la Bucuresti deoarece acolo am dat si Def-ul, dar financiar e mai comod la Timisoara.
Acum incep sa ma interesez de materiale, sa imi adun si apoi sa ma apuc de studiu.
Dai la teoretic sau la interpretare instr. ?
ajumuga
 
Mesaje: 13
Membru din: 04 Oct 2007, 21:05

Mesajde elena_elena » 07 Iul 2008, 12:52

Eu dau pe educatie muzicala, si imi pare rau acum ca m-am inscris la Buc. pt ca este departe, dar acolo am terminat si acesta a fost motivul.... Am aflat mai multe chestii de ex avem 2 examene doar, prsihopedagogie oral si ist muz si metodica scris. Voi cum aveti? Succes la invatat (eu nu m-am apucat... :oops:
elena_elena
 
Mesaje: 14
Membru din: 13 Oct 2006, 23:25

Mesajde ajumuga » 08 Iul 2008, 09:36

Sa nu-ti para rau ca mergi la Buc. mai ales daca ai terminat acolo.E super ok.Noi la Timisoara dam psihopedagogia cu toate disciplinele la Unviersitatea de vest. Deci proba cea mai crunta si examinarea pe masura.
Eu mai stiu ca o sa dam metodica cumulata cu nota la recital si istoria muzicii toata :shock:
Singura consolare e ca ne-am adunat o gasca destul de mare....
De unde as putea sa vad care e programa? Ca tot se zvonea ca se scoate proba de instrument, ai idee? Un linck ceva...
Nici eu nu m-am apucat decat ca mi-am facut un repertoriu in minte :lol: noroc ca anul asta nu am pe nimeni la admitere la cons, ca fata care a terminat a XII a luat pr. I la Olimpiada si nu mai da admitere si am instrumentele libere.
Daca sti ceva noutati spune-mi si mie te rog, ca astia la Timisoara nu se agita sa se puna la curent....
Succes!
ajumuga
 
Mesaje: 13
Membru din: 04 Oct 2007, 21:05

Mesajde elena_elena » 08 Iul 2008, 14:14

Pai cum iti spuneam, o colega a fost la pregatire si nu dam proba practica, dar nu stiu ce sa spun ce cei de la instrumental... Tu de unde esti? Eu din Deva. Deci e bine la Buc., sa nu-mi para rau:) Pai spor la invatat, o sa ma apuc de adunat materiale pt psiopedagogie, si incet incet sa intreu in materie, desi nu rveau sa o lalaiesc 2 luni, mai bine una si buna!:)
elena_elena
 
Mesaje: 14
Membru din: 13 Oct 2006, 23:25

Mesajde ajumuga » 10 Iul 2008, 22:42

Eu sunt din Timisoara. Cu invatatul zic sa nu te steesezi, cel putin la Def, eu m-am agitat sa invat acasa, nu retineaneam nimic din psihopeda. dar credeam ca stiu :))) , cand am ajuns la Buc. la pregatire se facea psihopedagogia in cu totul alt stl, foarte misto, tot n-am retinut mare lucru, dar cat de cat la examen a fost ok.
la Timisoara am o gasca cu care dau,care ziceau ca prin august incep sa se pregateasca...nu stiu ce sa zic. Si istoria muzicii mi se pare multa...dar asta e, cat despre metodica eu am facut in faculta metodica de suflatori, eu predau percutier...nu se lovesc nicicum.
oricum am sa sun la Bucuresti sa vad de proba practica la instrumental.
ajumuga
 
Mesaje: 13
Membru din: 04 Oct 2007, 21:05

Mesajde elena_elena » 07 Aug 2008, 10:10

Cum stati cu invatatul? Ma gandeam sa impartasim metode de invatat acum, la varste mai inaintate, cand nu mai intra parca nimic in cap:) Cum invatati?! :?:
elena_elena
 
Mesaje: 14
Membru din: 13 Oct 2006, 23:25

Mesajde ajumuga » 08 Aug 2008, 12:58

Stau rau cu invatatul. Am gasit pe net subiectele de psihopeda, dar mi se par foarte lungi, am citit 3 din ele si nu mai retin mare lucru...
La specialitate nici nu m-am apucat, decat asa usurel de studiu... istoria muzicii si restul nici vorba.
In plus am fost chemata la scoala zilnic, deoarece au intrat ceva bani de achizitii instrumente si a trebuit sa ma ocup ca in timp util sa gasesc oferte...sa cheltui banii.
o saptamana mi-a mancat si chestia asta.
Azi m-am intalnit cu o colega care da si ea si i-am propus sa invatam impreuna de luni incolo.
Te rog daca ai cumva cum sa intrebi pe cineva de la instrumental daca dau recital sau nu....ti-as fi recunoscatoare.
Succes!
ajumuga
 
Mesaje: 13
Membru din: 04 Oct 2007, 21:05

Mesajde elena_elena » 08 Aug 2008, 22:22

Nu stiu pe nimeni care da gr II doar la def. dar o sa ma interesez si-ti spun. De invatat ce sa zic, e greu la psiho, facem ce putem, in speranta ca n-o sa picam... :shock: Bafta!
elena_elena
 
Mesaje: 14
Membru din: 13 Oct 2006, 23:25

Mesajde ajumuga » 10 Aug 2008, 22:12

ai dat si def-ul la Buc?
Daca da sti cum e, daca nu da-mi un mesaj privat cu ID de mess, sa-ti povestesc.
Binenteles daca vrei ;)
cand pleci la Bucuresti?
Spor la invatat.
Eu m-am suparat asa de tare pe grad, ca de 2 zile n-am citit un rand. Fac greva :lol:
ajumuga
 
Mesaje: 13
Membru din: 04 Oct 2007, 21:05

Mesajde elena_elena » 11 Aug 2008, 10:25

Am dat deful in 2001 la Buc dar nu mai stiu cum e, cel mai urat va fi la psihoped pt ca n-o stiu pe profa si am auzit ca da note mici, tu ai auzit daca a picat pe cineva la Gr II? Sper sa trecem cu bine ca e tare greu de invatat acum, in loc sa ne bucuram de concediu:)) Si am problema cu terminologia , mi se pare ca nu pot retine nici un cuvat... De maine 2 sapt de tras tare, si ce-o fi o fi... Bafta la invatat! (Nu stiu de ce nu reusesc sa-ti trimit mp..)
elena_elena
 
Mesaje: 14
Membru din: 13 Oct 2006, 23:25

Mesajde ajumuga » 12 Aug 2008, 22:13

Elena, am primit mp, ti-am si raspuns, te-am si trecut in lista de mess.
ajumuga
 
Mesaje: 13
Membru din: 04 Oct 2007, 21:05

Mesajde silviucosti » 15 Aug 2008, 10:49

Buna ziua tuturor !!!
Si eu dau gr.II la muzica instrumentala la cons in Bucuresti
zilele de examen sunt :

26 aug - metodica si istoria muzicii
27 aug - psihopedagogie
28 aug - recital
silviucosti
 
Mesaje: 2
Membru din: 13 Apr 2008, 22:41

Mesajde ajumuga » 15 Aug 2008, 19:11

Mersi de informatie, eu ma agitam sa aflu daca se mai da recital la Buc sau nu.
La ce canti?
Succes la grad !
ajumuga
 
Mesaje: 13
Membru din: 04 Oct 2007, 21:05

Mesajde silviucosti » 15 Aug 2008, 19:16

se da recital trebuie un repetoriu care sa cuprinda o lucrare preclasica, clasica, romantica si moderna....
Eu cant la chitara.
silviucosti
 
Mesaje: 2
Membru din: 13 Apr 2008, 22:41

Următorul

Înapoi la Muzica si arte plastice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator