Gradul I

Gradul I

Mesajde emiliafrinculeasa » 19 Iun 2007, 09:23

Stimati colegi,daca puteti sa-mi dati cateva detalii cu privire la structura unei lucrari pentru obtinerea GRADULUI I, va multumesc anticipat!!! Eu am ales literatura engleza: "Female Fictional Characters Vs. Victorian Values", stiu deja ce va contine fiecare capitol, insa nu am inteles prea bine dpdv metodic ce ar trebui sa conttina lucrarea...Multumesc.
emiliafrinculeasa
 
Mesaje: 3
Membru din: 14 Ian 2007, 11:26

Mesajde oana1964 » 19 Iun 2007, 16:23

si eu am avut o tema foarte asemamantoare la gr. I. primul capitol a tratat fundalul social istoric si apoi cel literar artistic, la modul general, apoi au urmat 4 capitole care explicitau titlul lucrarii (elementele romantice in structura realista a romanului la Dickens - pe 4 romane), apoi am avut de facut 4 planuri de lectie cu extrase din fiecare roman in parte, ca si cum as fi introdus predarea literaturii engleze la clasa si cum as fi predat eu acele lectii inventate de mine. dar asta era acum 7 ani.
oana1964
 
Mesaje: 850
Membru din: 20 Feb 2005, 15:30
Localitate: Piatra Neamt

Mesajde irma » 01 Oct 2007, 11:40

exista o carte fff faina,FEMININE TRADITION IN 19-TH CENTURY ENGLISH LITERATURE,de Philippe Sejourne.Acolo ai multe raspunsuri
irma
 
Mesaje: 5
Membru din: 04 Mar 2006, 11:05


Înapoi la Limbi moderne

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori