Gradatie de merit

Sectiune dedicata evenimentelor scolare, stiri de interes pentru educatori

Gradatie de merit

Mesajde magdaa » 12 Sep 2017, 08:53

Buna ziua.Stimati colegi, va solicit ajutorul si multumesc anticipat pt acordarea acestuia. Vreau si eu GRADATIE DE MERIT! Unde trebuie sa intru ca sa ma pot inscrie pt CONCURSURI, PROIECTE... Invatati-ma ce sa fac in mod deosebit. Precizez sunt educatoare titulara.
Avatar utilizator
magdaa
 
Mesaje: 150
Membru din: 22 Sep 2006, 17:31

Re: Gradatie de merit

Mesajde rofi3 » 12 Sep 2017, 11:31

Va puteti descarca fisa de evaluare de la acest link:
http://www.isjolt.ro/concursul-pentru-a ... -evaluare/
Va uitati in fisa care activitati au mai multe puncte si incercati sa le obtineti. Bafta in noul an!
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Gradatie de merit

Mesajde magdaa » 12 Sep 2017, 11:58

rofi3 scrie:Va puteti descarca fisa de evaluare de la acest link:
http://www.isjolt.ro/concursul-pentru-a ... -evaluare/
Va uitati in fisa care activitati au mai multe puncte si incercati sa le obtineti. Bafta in noul an!


Eu vreau sa incep sa strang punctaj. De unde iau concursuri, fise, simpozioane, toate cu punctaj ca peste 4 ani sa obtin gradatia de merit. Unde intru? Multumesc.
Avatar utilizator
magdaa
 
Mesaje: 150
Membru din: 22 Sep 2006, 17:31

Re: Gradatie de merit

Mesajde magdaa » 12 Sep 2017, 12:04

Unde intru la ce categorie apoi sectiune (nu stiu cum sa precizez pt a ma face inteleasa): stiri, evenimente, comunitate, resurse, documente, legislatie, examen? Am inteles ca te inscrii prin POSTA si iti vine plicul in unitate... Multumesc.
Avatar utilizator
magdaa
 
Mesaje: 150
Membru din: 22 Sep 2006, 17:31

Re: Gradatie de merit

Mesajde emil » 12 Sep 2017, 16:34

magdaa scrie:Buna ziua.Stimati colegi, va solicit ajutorul si multumesc anticipat pt acordarea acestuia. Vreau si eu GRADATIE DE MERIT! Unde trebuie sa intru ca sa ma pot inscrie pt CONCURSURI, PROIECTE... Invatati-ma ce sa fac in mod deosebit. Precizez sunt educatoare titulara.

Buna ziua,
Aveti o multime de sectiuni de unde puteti obtine puncte, chiar pe didactic.ro Daca veti folosi sectiunea "premium" puteti publica in revista nationala, puteti obtine si de aici, cel putin 2,3 diplome care va aduc puncte. Puteti solicita detalii

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Gradatie de merit

Mesajde magdaa » 12 Sep 2017, 20:29

emil scrie:
magdaa scrie:Buna ziua.Stimati colegi, va solicit ajutorul si multumesc anticipat pt acordarea acestuia. Vreau si eu GRADATIE DE MERIT! Unde trebuie sa intru ca sa ma pot inscrie pt CONCURSURI, PROIECTE... Invatati-ma ce sa fac in mod deosebit. Precizez sunt educatoare titulara.

Buna ziua,
Aveti o multime de sectiuni de unde puteti obtine puncte, chiar pe didactic.ro Daca veti folosi sectiunea "premium" puteti publica in revista nationala, puteti obtine si de aici, cel putin 2,3 diplome care va aduc puncte. Puteti solicita detalii

Succes!


Buna seara. Domnul Emil, dati-mi mai multe exemple, nu doar unul, daca tot sunt multime. Multumesc.
Avatar utilizator
magdaa
 
Mesaje: 150
Membru din: 22 Sep 2006, 17:31

Re: Gradatie de merit

Mesajde emil » 13 Sep 2017, 12:37

magdaa scrie:
emil scrie:
magdaa scrie:Buna ziua.Stimati colegi, va solicit ajutorul si multumesc anticipat pt acordarea acestuia. Vreau si eu GRADATIE DE MERIT! Unde trebuie sa intru ca sa ma pot inscrie pt CONCURSURI, PROIECTE... Invatati-ma ce sa fac in mod deosebit. Precizez sunt educatoare titulara.

Buna ziua,
Aveti o multime de sectiuni de unde puteti obtine puncte, chiar pe didactic.ro Daca veti folosi sectiunea "premium" puteti publica in revista nationala, puteti obtine si de aici, cel putin 2,3 diplome care va aduc puncte. Puteti solicita detalii

Succes!


Buna seara. Domnul Emil, dati-mi mai multe exemple, nu doar unul, daca tot sunt multime. Multumesc.


1. Diploma comunitatii Premium - 1 punct
2. Publicarea in revista nationala cu ISSN- 1 - 3 puncte
3. Folosirea mijloacelor electronice in predare - 1 punct
4. Pregatirea/dezvoltarea personala - 1,2 puncte
5. Pregatirea de simpozioane si concursuri cu caracter national sau intermational 1, 2 puncte
6. Elaborarea de materiale electronice, teste, rebusuri: 1 punct

Credei ca sunt putine?
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Gradatie de merit

Mesajde magdaa » 19 Sep 2017, 21:09

concursuri cu caracter national sau intermational 1, 2 puncte


Unde gasesc aceste concursuri???
Avatar utilizator
magdaa
 
Mesaje: 150
Membru din: 22 Sep 2006, 17:31

Re: Gradatie de merit

Mesajde emil » 20 Sep 2017, 00:20

magdaa scrie:
concursuri cu caracter national sau intermational 1, 2 puncte


Unde gasesc aceste concursuri???

Le cautati pe didactic.ro sau le creati dvs si le publicati pe didactic.ro

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Gradatie de merit

Mesajde magdaa » 30 Sep 2017, 11:08

Buna ziua. Va rog sa mi spuneti cand apare metodologia pt gradatia de merit 2017-2018? Nu stiu unde sa o caut. Ma puteti ajuta cu un link? Multumesc
Avatar utilizator
magdaa
 
Mesaje: 150
Membru din: 22 Sep 2006, 17:31

Re: Gradatie de merit

Mesajde dcorneliu » 30 Sep 2017, 19:31

magdaa scrie:Unde intru la ce categorie apoi sectiune (nu stiu cum sa precizez pt a ma face inteleasa): stiri, evenimente, comunitate, resurse, documente, legislatie, examen? Am inteles ca te inscrii prin POSTA si iti vine plicul in unitate... Multumesc.

http://www.isjolt.ro/concursul-pentru-a ... -evaluare/
dcorneliu
 
Mesaje: 2
Membru din: 20 Iul 2012, 22:01

Re: Gradatie de merit

Mesajde dcorneliu » 30 Sep 2017, 19:40

magdaa scrie:Buna ziua. Va rog sa mi spuneti cand apare metodologia pt gradatia de merit 2017-2018? Nu stiu unde sa o caut. Ma puteti ajuta cu un link? Multumesc

http://www.isj.ph.edu.ro/files/uploads/ ... 2_2017.pdf
dcorneliu
 
Mesaje: 2
Membru din: 20 Iul 2012, 22:01

Re: Gradatie de merit

Mesajde lipanancaflorina » 17 Apr 2018, 09:56

Buna ziua,

Stiti ceva despre calendarul, metodologia si criteriile privind acordarea gradatiei de merit in sesiunea 2018-2019? Nu am gasit nimic inca si ma intrebam cand o sa para sau daca nu au aparut deja si nu le-am gasit eu?

Va multumesc!
lipanancaflorina
 
Mesaje: 1
Membru din: 26 Sep 2015, 20:24

Re: Gradatie de merit

Mesajde churmuzache » 17 Apr 2018, 21:41

Si eu caut informatii despre gradatia de merit, sesiunea 2018 si nu am gasit sau nu a aparut nimic. Ma gandesc ca s-a renuntat si la asta!
churmuzache
 
Mesaje: 95
Membru din: 02 Aug 2008, 18:45

Re: Gradatie de merit

Mesajde morarum » 17 Apr 2018, 22:44

Se stie ceva despre metodologia pt. gradatia de merit sesiunea 2018? Si eu am cautat si nu am gasit nimic :(
morarum
 
Mesaje: 1
Membru din: 15 Mai 2012, 13:46

Următorul

Înapoi la Stiri si evenimente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator