Gradatie de merit

Probleme legate de salarii, concedii, navete si orice alteceva legat de viata ca angajat bugetar

Gradatie de merit

Mesajde bogdy_nana » 08 Feb 2009, 15:17

In fisa de evaluare corespunzatoare judetului nostru - Olt, criteriul 3 priveste participarea la proiecte in cadrul programelor de reforma educationala, coordonate de I.S.J, M.Ed.C.
Intrebarea mea este daca pot atasa documente privind participarea la P.I.R. , fiind un program de dezvoltare profesionala, desfasurat pe parcursul unui an scolar, recunoscut de M.Ed.C.
bogdy_nana
 
Mesaje: 7
Membru din: 09 Dec 2006, 13:39

Re: Gradatie de merit

Mesajde emil » 08 Feb 2009, 16:03

bogdy_nana scrie:In fisa de evaluare corespunzatoare judetului nostru - Olt, criteriul 3 priveste participarea la proiecte in cadrul programelor de reforma educationala, coordonate de I.S.J, M.Ed.C.
Intrebarea mea este daca pot atasa documente privind participarea la P.I.R. , fiind un program de dezvoltare profesionala, desfasurat pe parcursul unui an scolar, recunoscut de M.Ed.C.

Depinde cum ati partcipat la PIR. Ati scris proiecte? Le-ati castigat? Ati lucrat intr-o echipa de proiect la implementare? Aveti vreo alta contributie evidenta la programul pentru dezvoltarea invatamantului rural?
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde bogdy_nana » 08 Feb 2009, 16:41

Am facut parte din echipa care a elaborat proiectul "O sansa pentru toti" , proiect gandit pentru infiintarea in scoala a unui laborator de informatica, cu finantare si din partea consiliului local, proiect care nu stiu din ce motiv nu a mai fost depus la ISJ...Se spunea pe atunci ca se reface scoala si nu mai este nevoie de acel proiect, ca vom avea de toate.......suntem in 2009 si nu s-a facut nimic.
Multumesc pentru raspuns. Voi folosi documentele de la PIR pentru criteriul Cursuri de formare.
Sunt cateva puncte din fisa de evaluare la care nu stiu exact ce dovezi sa anexez iar colegii mei care au depus pana acum dosare considera ca fiecare se descurca cum poate....
bogdy_nana
 
Mesaje: 7
Membru din: 09 Dec 2006, 13:39


Înapoi la Sindicale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori