Gradatia de merit

Discutii despre modificarile legii invatamantului si a statutului personalului didactic. Opinii, idei, solutii.

Gradatia de merit

Mesajde ioana608 » 22 Aug 2008, 12:57

As dori, daca se poate, cineva sa ma lamureasca cand sa merg la inspectorat sa-mi ridic decizia de acordare a gradatiei(s-a aprobat acum in 2008) si daca , de asemenea,se stie cand incepe trecerea gradatiei pe statul de plata(cumva incepand cu 1 septembrie?).
Multumesc anticipat!!!
ioana608
 
Mesaje: 4
Membru din: 28 Sep 2006, 14:28

Mesajde cristyna » 25 Aug 2008, 20:51

1.Deciziile ar cam trebui sa existe la momentul actual.

2. Se plateste incepand cu data de 1 iulie, 2008.
"Să formezi o echipă este doar începutul, să rămâi împreună este progresul, să lucrezi împreună este succesul"

Henry Ford
Avatar utilizator
cristyna
 
Mesaje: 427
Membru din: 06 Apr 2005, 22:59
Localitate: Timisoara

Mesajde 1957 » 26 Aug 2008, 00:09

Din 1 iulie 2008, deciziile trebuiau sa existe la scoala, mergeti la isj si cereti, ca si la noi uneori intarzie nepermis de mult cu deciziile, pe ei nu ii ia nimeni la rost, trebuie sa te mai si rogi, e bine ca daca noi de la scoala intarziem fac scandal

"Să formezi o echipă este doar începutul, să rămâi împreună este progresul, să lucrezi împreună este succesul" " ce bine spus, eu cred ca sunt inca intre primele doua, am crezut ca am reusit , daca stau sa gandesc doar un membru a parasit echipa ,zic ca e totusi bine.
"Fa-ti timp s-asculti la toate, din toate sa inveti,
Fa-ti timp sa dai vietii si mortii tale un pret."
Avatar utilizator
1957
 
Mesaje: 273
Membru din: 28 Noi 2005, 09:12


Înapoi la Legislatia privind invatamantul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori