grad II inv

grad II inv

Mesajde madelaine » 06 Aug 2007, 17:04

Are cineva manualele de lit pt copii cls XII, XIII pt licee pedagogice? Eu am fost inclusiv la lic unde eu am terminat sa vad daca le mai pot gasi si nu am reusit.
madelaine
 
Mesaje: 17
Membru din: 05 Aug 2007, 11:59

Mesajde rodica_felecan » 15 Aug 2007, 13:10

Draga mea Si eu m-am confruntat si ma confrunt cu aceeasi problema. Am ajuns la concluzia ca suntem toti niste nebuni . Atunci cand avem sa pregatim un examen de grad sau def nu gasim nicaieri bibliografia pe care trebuie sa o parcurgem Si pentru ca asta face parte din perfectionare nu inteleg de ce nu gasim in biblioteca scolii absolut tot ce avem nevoie Mai ales acum ca avem posibilitatea prin programele de dotare a bibliotecilor scolare cu carte sa ne gandim si la cadrele didactice nu numai la elevi. Cred ca este o problema - din cate stiu- cu care se confrunta toata lumea. Imi pare rau ca nu te pot ajuta dar examenele bat la usa si noi nu avem de unde procura bibliografia. Iti doresc succes!
rodica_felecan
 
Mesaje: 46
Membru din: 24 Apr 2007, 19:50

Mesajde petr_onela » 15 Aug 2007, 15:05

Cauta in special manualul de clasa a XII-a, acolo gasesti o buna parte din ce e dat la bibliografie. Intreaba si pe la doamnele educatoare pe care le cunosti, eu asa am gasit. Sa stii insa ca nu o sa gasesti tot acolo, de exemplu textele lui Alecu Popovici. Nu le-am gasit nici macar la biblioteca judeteana. Multa bafta!
Avatar utilizator
petr_onela
 
Mesaje: 35
Membru din: 13 Aug 2007, 15:12
Localitate: Buzau

grad II

Mesajde lilianamusat » 16 Aug 2007, 15:40

Fetelor eu va sfatuiesc sa cititi povestile, legendele, poeziile, romanele care sunt in bibliografie. Si eu am dat anul trecut gradul II, am avut o carte de literatura pentru copii foarte veche de vreo 25 de ani, dar care nu cuprindea tot ceea se cerea in biliografie. Aveti dreptate nu prea se gasesc acele manuale si nici povestile nu le-am gasit toate, am cautat prin biblioteci destul de mult.
O sa va descurcati voi!
Va doresc succes!
Avatar utilizator
lilianamusat
 
Mesaje: 161
Membru din: 15 Ian 2006, 21:06
Localitate: Giurgiu


Înapoi la Grade didactice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator