Fotografia lunii August

Forum dedicat exclusiv proiectelor de vacanta.

Mesajde 1957 » 12 Aug 2008, 21:38

Oameni buni, haideti sa ne relaxam !!!!! Respectam regulamentul si atunci totul e ok . Suntem in vacantaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!
"Fa-ti timp s-asculti la toate, din toate sa inveti,
Fa-ti timp sa dai vietii si mortii tale un pret."
Avatar utilizator
1957
 
Mesaje: 273
Membru din: 28 Noi 2005, 09:12

Mesajde cadrudid » 13 Aug 2008, 00:02

chiar ne intereseaza atat de mult premiul?!
Avatar utilizator
cadrudid
 
Mesaje: 295
Membru din: 15 Oct 2004, 12:35

precizari

Mesajde webmaster » 13 Aug 2008, 14:17

Stimati utilizatori Didactic.ro,



Pentru concursul de fotografie premiile se vor acorda celor care au postat fotografii de vacanta in luna iulie si/sau august. Avand in vedere ca premiile sunt pentru ambele luni, este corect sa acordam sanse egale tuturor celor care au participat, indiferent de data la care au postat. Astfel, ne dorim sa nu diminuam sansele de castig celor care au publicat fotografii in ultimele zile de iulie.



Cu cat sunt mai multe voturi, cu atat va fi mai relevanta opinia utilizatorilor Didactic.ro. Concursul de fotografie continua in Paginile de vacanta ale concelariei nationale. Pentru luna august va propunem tema “Scoala mea si Romania, cele mai curate”.



Didactic.ro va invita pe Paginile de Vacanta si la concursul de articole: Povestile vacantei.



Mult succes tututor!



Echipa Didactic.ro
Avatar utilizator
webmaster
Site Admin
 
Mesaje: 316
Membru din: 17 Iul 2006, 17:24

Mesajde soricel » 13 Aug 2008, 16:24

Cum ramane cu faptul ca se mai poate vota inca pentru luna iulie desi s-a spus ca acest lucru este posibil doar pana pe 4 august?
soricel
 
Mesaje: 24
Membru din: 26 Feb 2007, 14:53

Mesajde leu » 13 Aug 2008, 22:39

Vacanta placuta!
Urmez sfatul Feliciei si-mi iau jucariile si plec ...la mare..la soare...ca am obosit sa "citez citate" sa fac trimiteri pe forum...Dorinta de a posta poze e mai mare dacat ...regulamentul concursului,asa ca ...numai bine!
leu
 
Mesaje: 369
Membru din: 08 Oct 2006, 21:48

Mesajde carmen14m » 15 Aug 2008, 12:26

Am si eu o nelamurire: fotografiile reprezentand peisaje sunt acceptate?? Am observat faptul pe luna august peisajele predomina...si totusi nu sunt sterse de catre organizatori....
carmen14m
 
Mesaje: 7
Membru din: 08 Oct 2006, 18:49

intrebare pt d-nul emil

Mesajde 1957 » 20 Aug 2008, 13:52

este suficienta postarea fotografiei pe PAGINILE DE VACANTA?
Avatar utilizator
1957
 
Mesaje: 273
Membru din: 28 Noi 2005, 09:12

Re: intrebare pt d-nul emil

Mesajde webmaster » 21 Aug 2008, 11:52

1957 scrie:este suficienta postarea fotografiei pe PAGINILE DE VACANTA?


Buna ziua,

Da, participarea la concurs se face numai prin inscrierea unei fotografii in Paginile de vacanta
Avatar utilizator
webmaster
Site Admin
 
Mesaje: 316
Membru din: 17 Iul 2006, 17:24

Mesajde 1957 » 21 Aug 2008, 23:52

ACUM PIC SI EU IN CAPCANA !!!! se posteaza fotografie sau DESENE FOTOGRAFIATE? Daca gresesc imi cer scuze, nu vreau sa fiu rautacioasa. Chiar ca nu mai inteleg nimic din regulamentul asta!!!dar....ce conteaza, inca este vacanta :)
Avatar utilizator
1957
 
Mesaje: 273
Membru din: 28 Noi 2005, 09:12

Mesajde webmaster » 22 Aug 2008, 12:06

A fost sters desenul respectiv, era mult in afara regulamentului.
Insa in rest, lasam la latitudinea utilizatorilor sa aprecieze, am observat ca abaterile sunt sanctionate. La finalul concursului echipa Didactic.ro va departaja cele mai bune fotografii.
Avatar utilizator
webmaster
Site Admin
 
Mesaje: 316
Membru din: 17 Iul 2006, 17:24

Mesajde irina_simona2000 » 03 Sep 2008, 09:27

cred ca 80 % din persoanele care posteaza fotografii pt concurs nu citesc regulamentul pt ca nu se afla pe pagina de concurs cum ar fi normal!!de aceea cred ca ar fi bine sa se faca o trimitere ...,macar, de pe pagina de concurs la regulament....
irina_simona2000
 
Mesaje: 7
Membru din: 25 Apr 2006, 14:35

Mesajde loredanadinu75 » 03 Sep 2008, 11:00

Incep sa ma indoiesc ca e vorba despre regulament, daca si unde e plasat. Sunt contrariata si dezamagita de turnura pe care a luat-o votarea asta, pe care am catalogat-o in cateva randuri haotica si lipsita de discernamant. Am vazut fotografii personale, cu copiii proprii, cu nepoti, la mare, la tara, postate cu duiumul, peisaje (unele incredibil de frumoase, dar din pacate fara legatura cu tema concursului) si, cel mai trist, am vazut cum tintele se indreapta tocmai spre fotografiile care au si legatura cu tema si sunt si reusite. E prima data cand particip la vreun concurs in acest site, e prima data cand va vad in asemenea postura, dragi dascali, si in calitate de parinte, nu pot sa nu ma intreb daca nu cumva acestia sunt oamenii (o parte din ei, din fericire) carora noi, parintiii, le incredintam copiii spre educare si dreapta invatatura.
Incercam sa ne educam copiii in spiritul dreptatii si al justitiei, sa-i invatam de mici sa respecte reguli si sa fie corecti, sa recunoasca valorile si sa le respecte, sa-si asume vina si sa ceara iertare pentru ea. Dvs., dragi dascali, care aveti atatea destine pe mana, cum credeti ca veti reusi sa le sprijiniti sa se dezvolte pe o cale dreapta, cata vreme sunteti primii care se dau in laturi de la reguli, care sunt in stare sa se sfasie intre ei pentru punctele negre ale unui concurs sau care se arunca in haita si fara sfiala la gatul unui competitor doar pentru ca il simt mai puternic/ mai valoros decat ei ?
Imi cer scuze pentru cei pe care, desi nevinovati, ii vor atinge aceste randuri. Sper insa ca mesajul lor va ajunge si la cei direct vizati. Am simtit nevoia sa le scriu, sa le strig, cu dezamagirea si amaraciunea celui care a vazut cum dascalii copiilor lui sau dascalii copiilor altora promoveaza la adapostul confortabil al anonimatului nonvaloarea, prostul gust, nepotismul si rautatea. Din partea mea, un parinte neavizat, va spun ca e periculos si neproductiv. Raman inca cu speranta ca acei pe care i-am cunoscut "buni", valorosi si corecti ar putea fi majoritari. Imi cer scuze pentru tonul usor patetic, dar e reactia mea naturala atunci cand vad "sange". Cu stima, a dumneavoastra, Loredana DINU
loredanadinu75
 
Mesaje: 44
Membru din: 11 Apr 2008, 18:12
Localitate: Piatra Neamt

Mesajde loredanadinu75 » 03 Sep 2008, 11:11

Ma vad nevoita sa mai fac cateva observatii in plus fata de mesajul anterior:
NU, nu am scris din postura unui competitor care nu stie sa piarda. Am dat fara ezitare punctajul maxim celor pe care i-am considerat "la tema", asa cum am dat punctajul minim sau unul foarte scazut celor pe care i-am considerat in afara temei, a regulilor concursului si a multor altor principii in care ma incapatanez sa cred. Pe langa asta, am si explicat public, cu semnatura fireste, pentru ca altfel ar fi fost inaccesibil, de ce am dat fiecare punctaj. Asa mi s-a parut fair play. Mi-as fi dorit sa vad asta la toti cei care au facut tot posibilul sa depuncteze fotografii ale unor dascali care cu adevarat s-au straduit si care au inteles ca respectul fata de ceilalti este la fel de valoros chiar si din spatele unui monitor.
loredanadinu75
 
Mesaje: 44
Membru din: 11 Apr 2008, 18:12
Localitate: Piatra Neamt

Mesajde gica_ionescu » 03 Sep 2008, 20:24

S-au stabilit castigatorii? Sunt doar curioasa. Nu am participat.
Avatar utilizator
gica_ionescu
 
Mesaje: 1154
Membru din: 18 Iul 2004, 10:29

Mesajde felixmunteanu » 03 Sep 2008, 23:07

Pentru Loredana
Doamne câtă dreptate ai! Eu am intrat întâmplător de data asta, crezând că se spune ceva despre rezultate pentru că , aşa cum am scris mai sus, m-am scârbit demult. Nu te mai mira! Ăştia sunt oamenii, aşa-zişii "apostoli". Se fură peste tot. Eu am spus că de anul acesta voi începe să fac şi eu falsuri ca să fiu în rând cu lumea pentru că m-am convins că munca cinstită e doar pentru fraieri. Mi-a spus o colegă din alt oraş că are două colege care i-au copiat documente din dosarul pt "Gh Lazăr" cu acordul tacit al directorului. Ei bine, din cauza unora ca aceste specimene şi nu numai, degeaba am organizat eu simpozioane naţionale, degeaba am publicat cărţi şi auxiliare, degeaba am avut rezultate la olimpiade ... că m-am trezit sub linie. Cineva de sus mi-a transmis "Păi, noi o cunoaştem şi ştim că ar fi meritat, dar de ce nu şi-a pus mai multe lucruri la dosar?" Adică, da, se ştie că se fură, dar atâta vreme cât nu putem contesta punctajul altcuiva decât pe al nostru, rămânem "fraierii muncii la catedră". Într-o ţară condusă de impostură cum pot fi numiţi cei cinstiţi? Fraieri, nu?
Să-ţi mai spun că la ultimul nostru simpozion ni s-au furat cărţi de la standul expoziţional? Nu-ţi mai spun, doar că tema simpozionului era legată de integrarea în UE iar la sipozion au participat CADRE DIDACTICE.

Să mă ierte administratorii că nu am scris la subiect, dar, la câte fotografii în afara subiectului s-au postat, cred că nu moare nimeni dintr-un mesaj off-topic.
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Proiecte de vacanta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator