Facultatea de psihologie/pedagogie

Facultatea de psihologie/pedagogie

Mesajde ina_mg » 13 Dec 2006, 16:26

Cu tot respectul, va cerem ajutorul! Un grup de colege, de o generatie anume, am avut "curajul" sa ne reluam studiile, inscriindu-ne la facultate. Dar cum lucrurile nu merg asa cum s-a spus, ne-am trezit in situatia de a nu avea de pe ce invata (in mare parte).Suntem asadar in cautarea unor materiale (carti, cursuri...), in mod special de la Editura Fundatiei Romania de Maine. Cartile, cursurile, negasite inca sunt: Fundamentele psihologiei ( Golu, M.), Structura si dezvoltarea personalitatii (Allport, G.), Introducere in psihofiziologie. Integrarea neuroendocrina (Stanciu, C.), Logica generala, I, II, (Dumitru gheorghiu), sau orice curs, carte de logica (incepatori).
Cu multumirile noastre anticipat manifestate, va dorim ca anul ce bate la usa sa va implineasca dorintele ce au stat in asteptare, si sa va aduca si nesperate alte bucurii. La multi ani, tuturor!!!
ina_mg
 
Mesaje: 44
Membru din: 18 Feb 2006, 15:39

Mesajde nadelus » 13 Dec 2006, 16:48

Ha,ha,ha! Si eu ma numar printre ele. Sunt un boboc de "vara tarzie". Scrie mail-ul si-ti trimit cursurile intensive -care pot fi descarcate de pe site-ul facultatii- si ce mai am. Daca vrei pot sa-ti iau ceva de la libraria facultatii. Imi poti scrie direct pe mail :nadiabarsan@yahoo.com
nadelus
 
Mesaje: 35
Membru din: 02 Apr 2005, 17:42

Mesajde ina_mg » 13 Dec 2006, 16:58

nadelus scrie:Ha,ha,ha! Si eu ma numar printre ele. Sunt un boboc de "vara tarzie". Scrie mail-ul si-ti trimit cursurile intensive -care pot fi descarcate de pe site-ul facultatii- si ce mai am. Daca vrei pot sa-ti iau ceva de la libraria facultatii. Imi poti scrie direct pe mail :nadiabarsan@yahoo.com


Esti o draguta!!! Multumesc mult!
Adresa de e-maill: dorina_florea_pitu@yahoo.com
P.S. De ce "Ha! Ha!?" Sigur vom reusi, nu?
ina_mg
 
Mesaje: 44
Membru din: 18 Feb 2006, 15:39

Mesajde marica » 13 Dec 2006, 18:38

Hi! Hi! Hi! Sa va inarmati cu ...nervi de otel! Manuale s-au gasit in fiecare an cam30% din titluri. Am inteles si despre ce universitate este vorba desi nu ati mentionat.Noi, gratie unor persoane(carora le voi multumi etern)am infiintat un grup inca din anul I. Multe din probleme le-am rezolvat acolo:manuale , grile, cursuri, informatii etc Acum este si o perioada de "reforma"la universitate cand vor sa schimbe modalitatea de examinare. Dar, precum in clip, nu ne ramane decat sa zicem "comunica si noua printeso" sa stim despre ce e vorba.Pana atunci va pot ajuta dandu-va adresa grupului meu,socio-psiho@yahoogroups.com ,precum si www.roadiro.ro de unde puteti obtine informatii dupa ce va inscrieti. Si... mult curaj ca nu e :twisted: atat de negru! La inceput e mai greu dar trece repede!!!
marica
 
Mesaje: 23
Membru din: 11 Dec 2005, 00:10

Mesajde marica » 13 Dec 2006, 19:00

Apropo... Si eu fac parte din acea "generatie anume" si va inteleg bine, caci nici mie nu mi-a fost usor. Hmm :? si licenta se apropieeee !!!:roll: :roll: :roll: O sa trec eu si de asta. :wink:
marica
 
Mesaje: 23
Membru din: 11 Dec 2005, 00:10

Mesajde gica_ionescu » 13 Dec 2006, 21:09

Buna!
Fetelor, Inscrieti-va pe forumul www.roadiro.ro . Acolo gasiti postate o gramada de manuale la arhiva grupului sau cautati pe,, aduc/iau'' fisiere!


Succes!
Avatar utilizator
gica_ionescu
 
Mesaje: 1154
Membru din: 18 Iul 2004, 10:29

Mesajde mihaela_pavel1971 » 13 Dec 2006, 22:07

Hei,si eu sunt tot acolo studenta...stiti voi unde!Bun gasit tuturor si bafta,caci pe www.roadiro chiar gasiti materiale!Ne ragasim pe roadiro.Eu-anul al II-lea,voi?
mihaela_pavel1971
 
Mesaje: 68
Membru din: 04 Dec 2005, 13:44
Localitate: Adjud,Vrancea

Mesajde nadelus » 13 Dec 2006, 22:25

mihaela_pavel1971 scrie:Hei,si eu sunt tot acolo studenta...stiti voi unde!Bun gasit tuturor si bafta,caci pe www.roadiro chiar gasiti materiale!Ne ragasim pe roadiro.Eu-anul al II-lea,voi?


Eu sunt boboc, draga! Si ma mandresc cu asta. :lol: Sotul meu imi plateste cursurile ...mi-a dat voie si la balul bobocilor :oops: dar nu m-am dus, ca sunt fata serioasa (era sa spun "femeie batrana")... ne vedem pe forum. Multumim! Numai bine, fetelor, si spor la invatatura!
nadelus
 
Mesaje: 35
Membru din: 02 Apr 2005, 17:42

Mesajde nguther » 13 Dec 2006, 22:54

Si eu sunt studenta in anul II. Am incercat sa intru pe site,dar nu reusesc!!!!!!! Cu f mare greutate mi s-a deschis o data si am incercat sa ma inscriu pe forum, dar nici o sansa. imi puteti spune de ce?
:(
nguther
 
Mesaje: 4
Membru din: 18 Sep 2006, 21:13

Mesajde emese_d » 13 Dec 2006, 23:21

Dragi colege, va felicit din tot sufletul pentru "curajul" de a va continua studiile! Nu este usor, dar merita. Va doresc mult succes! :wink:
emese_d
 
Mesaje: 273
Membru din: 03 Feb 2006, 22:43
Localitate: Brasov

Facultatea de psihologie\pedagogie

Mesajde lilianamusat » 14 Dec 2006, 18:59

Din cate am inteles, fiind vorba despre editura Fundatiei Romania de Maine, sigue sunteti studenta la Universitatea Spiru Haret. Aveti la dispozitie mai multe cai de a procura aceste cursuri:
1. Site-ul universitatii www.spiruharet.ro, unde va trebui sa va creati un cont.
2. Libraria principala a univerisitatii, care se afla la Bucuresti la pe strada I G Ghica, in apropiere de Muzeul Sutu si de Universitatea Bucuresti
3 Daca sunteti studenta la unul din centrele teritoriale ID, puteti face comanda si primiti cursurile
4 Participati la cursuri
5Televiziunea TVRM
Avatar utilizator
lilianamusat
 
Mesaje: 161
Membru din: 15 Ian 2006, 21:06
Localitate: Giurgiu

Mesajde magiand » 15 Dec 2006, 22:03

Si eu sunt anul II la aceeasi facultate. Am incercat sa ma inscriu ca utilizator pe roadiro, de nenumarate ori, dar nu am reusit. Voi cum ati reusit sa va inscrieti?
magiand
 
Mesaje: 17
Membru din: 06 Feb 2006, 23:25

Mesajde nguther » 15 Dec 2006, 22:27

Am reusit in sfarsit, cu mare greutate, sa intru pe www.roadiro.ro!!!!!!! :D Ai nevoie de foarte multa rabdare, deoarece se incarca foarte greu site-ul. Iti doresc mult succes si multa rabdare!!!!!!
nguther
 
Mesaje: 4
Membru din: 18 Sep 2006, 21:13

Mesajde dana_aug_06 » 15 Dec 2006, 23:53

doamnelor, sunt noua pe acest forum si am emotii.de fapt sunt pe primul meu forum si sunt tare stangace. :oops: nici nu stiu daca scriu bine.am ales acest subiect pentruca ma intereseaza aceasta facultate.am absolvit deja un colegiu si vreau sa ma inscriu la continuare de studii.nu stiu daca este o idee buna.voiam la Bucuresti,la Universitatea din Bucuresti si daca se poate la ID.
dana_aug_06
 
Mesaje: 3
Membru din: 07 Dec 2006, 14:34

Facultatea de psihologie\pedagogie

Mesajde lilianamusat » 16 Dec 2006, 19:52

Eu te sfatuiesc sa nu alegi Universitatea Bucuresti pentru continuare de studii, din mai multe motive pe care nu le pot expune aici, dar unul destul de important ar fi taxa destul de piperata, in comparatie cu cea de la Spiru Haret care este de 9mil pe an.

Mai gandestete!
Avatar utilizator
lilianamusat
 
Mesaje: 161
Membru din: 15 Ian 2006, 21:06
Localitate: Giurgiu

Următorul

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator