evaluare in educatie

evaluare in educatie

Mesajde warlock » 18 Noi 2007, 08:59

Din nou ni se dă un exemplu de cum nu trebiuie făcută o evaluare la intreaga masa de elevi. Sincer î-mi pare rău de domnul profesor C. Nastăsescu că a acceptat să fie *PATRONUL* acestui concurs. De la început a vrut să fie un concurs pentru toţi elevii şi a sfârşit la fel ca şi BAC-ul ca o olimpiadă. E normal să ceri unui elev de clasa a doua să numere câte zile de duminecă sunt intr-un interval de timp? Haideţi să o întrebăm pe ELENA MANCIU,sc. nr. 17 – „Pia Brătianu”, Bucuresti câte duminici sunt de la 02.9.1990 până la 27.9.1990 fără să consulte un calendar. Eu cred că nu ar putea da răspunsul corect. Şi exemplele ar putea continua pâna la clasa a XII_a unde problema de algebră nu se include în programa pentru etapa I ( e vorba de un morfism). Sau la clasa a X a. Erau acele teme(vectori şi numere raţionale) temele predominante ale programei de concurs? Răspuns categoric nu. Deci încă o dată ne dăm cu firma în cap şi arătăm copiilor că nu ştim să respectăm o programă Ruşine nouă. :( [/b]
warlock
 
Mesaje: 1
Membru din: 18 Noi 2007, 08:27

Mesajde emil » 18 Noi 2007, 10:48

Iiertati-ma dar mesajul dvs. e ...fara cap si fara coada.
Personal nu inteleg aproape nimic din el...
Va rog sa faceti regeriri precise, clare, astfel incat persoana care deschide acest topic, sa inteleaga despre ce este vorba.
Altfel...vorbiti singur!

succese!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani


Înapoi la Matematică

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori