Elvira Kapus, Grup Scolar "Mihai Viteazul" Ineu

Expozitie concurs de lectii, prezentari PowerPoint

Note acordate

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Elvira Kapus, Grup Scolar "Mihai Viteazul" Ineu

Mesajde kapuselvira » 23 Ian 2009, 01:16

Materialul contine trei jocuri interactive pe baza carora elevii pot sa-si dezvolte capacitatile de rezolvare de exercitii si de probleme intr-un mod atractiv. Interesul si motivatia pentru invatare prin joc se manifesta din plin.
Ultima oară modificat de kapuselvira pe 23 Ian 2009, 19:52, modificat de 3 ori în total.
Avatar utilizator
kapuselvira
 
Mesaje: 210
Membru din: 25 Dec 2007, 18:38

Mesajde maria_oniga » 23 Ian 2009, 05:28

Creati si un poll unde sa fie votat materialul. Pentru asta: intrati pe topicul dv si dati click pe "MODIFICA", apoi urmati pasul 3 din Regulamentul concursului. Daca aveti in romana, atunci pasii "sariti" de dv sunt:
1: "Adauga o optiune" (click)
2. Scrieti in caseta "CHESTIONAR" "Note acordate"
3. Scrieti in caseta "Optiunile chestionarului" "Nota 1", apoi bifati "ACTUALIZEAZA"
4. Click in "Adauga o optiune" si in caseta "Optiunile chestionarului" nou aparuta scrieti "Nota 2"
5 Repetati pasii anteriori pana la nota 5 bifand la fiecare nota "Actualizeaza"
6. Click pe "Trimite". Succes!
maria_oniga
 
Mesaje: 152
Membru din: 25 Feb 2008, 23:13

Mesajde sandor_traier » 23 Ian 2009, 09:00

Felicitari! Ma bucur ca ati indraznit!
sandor_traier
 
Mesaje: 32
Membru din: 13 Oct 2006, 22:44

Mesajde emil » 23 Ian 2009, 11:52

maria_oniga scrie:Creati si un poll unde sa fie votat materialul. Pentru asta: intrati pe topicul dv si dati click pe "MODIFICA", apoi urmati pasul 3 din Regulamentul concursului. Daca aveti in romana, atunci pasii "sariti" de dv sunt:
1: "Adauga o optiune" (click)
2. Scrieti in caseta "CHESTIONAR" "Note acordate"
3. Scrieti in caseta "Optiunile chestionarului" "Nota 1", apoi bifati "ACTUALIZEAZA"
4. Click in "Adauga o optiune" si in caseta "Optiunile chestionarului" nou aparuta scrieti "Nota 2"
5 Repetati pasii anteriori pana la nota 5 bifand la fiecare nota "Actualizeaza"
6. Click pe "Trimite". Succes!


Acestea erau procedurile de lucru, prin urmare, rog colegii sa nu tina cont de ele in acest topic.
Ma bucur ca a mai aparut o prezentare valoroasa in expozitia noastra.

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde 77udi » 23 Ian 2009, 12:44

Felicitarile noastre pentru acest material!
Este un material valoros, la fel cum spunea si Emil! Era pacat daca nu il faceati cunoscut
:lol: Cand intalnesti pe cineva care nu este in stare sa-ti zambeasca, chiar daca tu ai merita-o, fii marinimos si zambeste-i tu, caci tocmai de acest gest are cea mai mare nevoie.[color=blue]
77udi
 
Mesaje: 507
Membru din: 12 Iul 2007, 10:40
Localitate: Chisineu - Cris, Arad

Mesajde kapuselvira » 23 Ian 2009, 15:03

Va multumesc pentru incurajare! Am prezentat acest material pentru a arata ca prin munca si staruinta, uneori pana la epuizare, mi-am indeplinit putut indeplini dorinta arzatoare de a realiza materiale interactive utile elevilor, asa cum au realizat si colegii pe care-i admir mult. Am ramas impresionata de posibilitatile de lucru in PowerPoint. Le-am descoperit mai mult ca autodidact. M-am bucurat ca un copil de fiecare descoperire. Daca fanteziile mele au succes la elevii mei si numai, eu ma multumesc si cu atat. Va doresc succes tuturor!
Avatar utilizator
kapuselvira
 
Mesaje: 210
Membru din: 25 Dec 2007, 18:38

Mesajde gamandoina » 23 Ian 2009, 15:11

Felicitari! De drag sa lucrezi la matematica!
gamandoina
 
Mesaje: 33
Membru din: 13 Ian 2008, 21:06
Localitate: turnu magurele

Mesajde kristina_racoasa » 23 Ian 2009, 18:03

O lectie interesanta, atractiva, dar s-a omis trecerea bibliografiei. Din ce soft educational v-ati inspirat? Sau poate ma insel... :lol:
Avatar utilizator
kristina_racoasa
 
Mesaje: 101
Membru din: 14 Mar 2007, 00:56
Localitate: Racoasa

Mesajde kapuselvira » 23 Ian 2009, 19:32

Multumesc pentru interes! Fanteziile imi apartin si ma bucur! Materialul este rezultatul a multe incercari de animatie. Repet, am muncit mult. a trecut concediul de vara cu munca. Poate ar fi trebuit sa scriu fiecare gif de unde a fost salvat? De fapt, este un serial pe care il puteti urmari la materialele mele. Nu le-am putut pune pe toate aici. Nu stiu despre ce soft educational vorbiti. Succes!
Avatar utilizator
kapuselvira
 
Mesaje: 210
Membru din: 25 Dec 2007, 18:38

Mesajde mariaudangiu » 23 Ian 2009, 21:01

E o lectie deosebita,cu multiple valente educative,rezultatul muncii si originalitatii tale.Multe felicitari!
mariaudangiu
 
Mesaje: 11
Membru din: 12 Oct 2007, 17:00

Mesajde kristina_racoasa » 23 Ian 2009, 21:05

Nu am vrut sa fiu rautacioasa, am facut doar o observatie. Am vazut ca s-a remediat intre timp...Va felicit pentru ceea ce ati realizat!
Avatar utilizator
kristina_racoasa
 
Mesaje: 101
Membru din: 14 Mar 2007, 00:56
Localitate: Racoasa

Mesajde daiana » 23 Ian 2009, 21:56

Am folosit multe dintre materialele dumneavoastra! Va multumesc si va felicit pentru munca depusa! :)
daiana
 
Mesaje: 594
Membru din: 22 Ian 2006, 23:16

Mesajde cycy » 23 Ian 2009, 21:59

Asteptam sa apara si din colectia valoroasa a personajelor tale un material !
Am lucrat exercitiile propuse de tine. Efectul asupra elevilor a fost pozitiv. Felicitari , multumiri si succese !
cycy
 
Mesaje: 463
Membru din: 13 Apr 2007, 16:15

Mesajde laurentziu_roshu » 23 Ian 2009, 23:18

Foarte interesante aventurile matematice !
Felicitari !
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Mesajde deuta_h » 24 Ian 2009, 12:19

Iata o lectie la care s-a muncit mult! O lectie atractiva si antrenanta pentru elevi!
Dar, am de facut si o mica observatie! Am constatat ca lectia nu are un cuprins si sunt prezentate 3 joculete destul de consistente. In aceasta situatie, elevul trebuie sa parcurga toate joculetele, unul dupa altul, pana ce le rezolva pe toate, ceea ce poate deveni obositor pentru un copil. Probabil, initial, fiecare joculet era separat.
deuta_h
 
Mesaje: 13
Membru din: 02 Ian 2009, 22:51

Următorul

Înapoi la Expozitia Concurs "Lectia in PowerPoint"

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori