Elevii in BDNE?

Elevii in BDNE?

Mesajde niko_teacher » 13 Dec 2008, 10:40

VA ROG SA-MI SP CE TREBUIE SA FAC PT A TRECE ELEVII IN BDNE? SI DACA CLASA A 4-A NU FACE INFORMATICA MAI ESTE NEVOIE SA FIE ELEVII TRECUTI?AM PRIMIT UN MAIL DE LA INSPECTORAT SI SPUNE ASA:::
"""Stimati colegi, directori de unitati scolare, informaticieni si profesori de informatica, pana la 19.12.2008 actualizati datele TUTUROR elevilor de clasa a IV-a (a patra) in BDNE.
In data de 19.12.2008, fiecare director va depune la ISJ(Doamna informatician ), adresa de confirmareIV (din atasament) inregistrata(la unitatea dumneavoastra), semnata si stampilata de director.
Aceasta noua cerinta vine direct de la M.Ed.C.T.
Va rog sa acordati toata atentia! Sunteti DIRECT RASPUNZATORI !!! """


VA ROG FRUMS POATE MA LAMURESTE CINEVA!
niko_teacher
 
Mesaje: 24
Membru din: 02 Iun 2007, 11:44

Re: AJUTOR!

Mesajde emil » 13 Dec 2008, 12:12

niko_teacher scrie:VA ROG SA-MI SP CE TREBUIE SA FAC PT A TRECE ELEVII IN BDNE? SI DACA CLASA A 4-A NU FACE INFORMATICA MAI ESTE NEVOIE SA FIE ELEVII TRECUTI?AM PRIMIT UN MAIL DE LA INSPECTORAT SI SPUNE ASA:::
"""Stimati colegi, directori de unitati scolare, informaticieni si profesori de informatica, pana la 19.12.2008 actualizati datele TUTUROR elevilor de clasa a IV-a (a patra) in BDNE.
In data de 19.12.2008, fiecare director va depune la ISJ(Doamna informatician ), adresa de confirmareIV (din atasament) inregistrata(la unitatea dumneavoastra), semnata si stampilata de director.
Aceasta noua cerinta vine direct de la M.Ed.C.T.
Va rog sa acordati toata atentia! Sunteti DIRECT RASPUNZATORI !!! """


VA ROG FRUMS POATE MA LAMURESTE CINEVA!


Buna ziua,
Aceasta este o treba de secretariat si nu individuala sau de profesor de informatica. Obligatia administrarii locale a BDNE apartine conducerilor de scoli si secretariatelor desemnate. Mesajul transmis de ISJ dovedeste lipsa de intelegere si comunicare corecta.
Rog sa va pastrati demnitatea si atributiile de serviciu, mai ales daca sunteti profesor care preda TIC sau informatica in scoala.

succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde niko_teacher » 13 Dec 2008, 12:16

MULTUMESC DIN SUFLET!
DOAMNA SECRETARA SIGUR NU STIE SA INTRODUCA ELEVII IN BDNE,SI NICI ALTCINEVA DIN SCOALA ASA CA TOTUL RAMANE PE UMERII MEI!
MULTUMESC
niko_teacher
 
Mesaje: 24
Membru din: 02 Iun 2007, 11:44


Înapoi la Informatică

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori