EDUCATIE TEHNOLOGICA

EDUCATIE TEHNOLOGICA

Mesajde kovacsstefan » 09 Iul 2005, 17:05

Va rog stimati colegi sa va spuneti parerea despre problema care a aparut recent intr-o discutie pe care am avut-o cu un profesor universitar.
Domnul profesor universitar, care spunea ca este foarte bine informat, a afirmat fata de mai multi colegi profesori ca reforma in invatamant ce va urma, include, eliminarea din planul cadru al invatamantului gimnazial (in maximum 2 ani) a EDUCATIEI TEHNOLOGICE.
FARA COMENTARII !!
kovacsstefan
 
Mesaje: 41
Membru din: 10 Oct 2004, 17:54

Re: EDUCATIE TEHNOLOGICA

Mesajde emil » 09 Iul 2005, 23:03

kovacsstefan scrie:Va rog stimati colegi sa va spuneti parerea despre problema care a aparut recent intr-o discutie pe care am avut-o cu un profesor universitar.
Domnul profesor universitar, care spunea ca este foarte bine informat, a afirmat fata de mai multi colegi profesori ca reforma in invatamant ce va urma, include, eliminarea din planul cadru al invatamantului gimnazial (in maximum 2 ani) a EDUCATIEI TEHNOLOGICE.
FARA COMENTARII !!

Nu va luati dupa zvonuri si barfe!
Eu, desi nu am legatura cu specialitatea Ed.Tehn, o consider necesara, absolut necesara! Stiti insa care e problema? Ca si in cazul altor discipline noi, au aparut ,,,oportunisti care o predau, oameni care nu au nici o legatura cu tema! Disciplina aceasta ca si informatica, uneori au devenit un fel de jolly joker pentru completarea catedrelor! Daca nu se va face serios treaba, exist riscul de a cadea in derizoriu....
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani


Înapoi la Discipline tehnice / tehnologii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori