Echivalarea studiilor

Aceasta sectiune poate fi folosita de catre colegii care simt lipsa activitatii pe forumul Ministerului Educatiei, inchis temporar. Va rugam sa va exprimati opinii, sa ne dati sugestii, sa puneti intrebari, pastrand, evident, un ton civilizat.

Moderator: costi_52

Reguli forum
Va rugam sa respectati neticheta, sa scrieti corect romaneste, sa aveti un ton civilizat. In cazul in care criticati, va rugam sa argumentati.

Echivalarea studiilor

Mesajde nelynef » 07 Noi 2013, 21:44

Buna seara! Am scris o intrebare ,dar vad ca nu/mi poate nimeni raspunde,asa cum nici eu nu am putut intelege . Situatia mea arata astfel; sunt absolventa de Colegiu pedagogic ,am 22 ani vechime,gradul 2,am 84 credite transferabile din cursuri acreditate,sunt inscrisa la un alt curs,dar care nu are finalitate decat in ianuarie .Conform legii ,daca nu ai acumulat 90 credite nu pot sa soliciti echivalarea studiilor.dar conform altei legi creditele se pot acumula in plan formal,informal si nonformal.Atunci de ce sunt recunoscute pentru echivalare doar creditele din cursuri de formare???????????
nelynef
 
Mesaje: 4
Membru din: 07 Oct 2009, 20:27

Înapoi la Forum EDU

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori