DREPTURILE CADRULUI DIDACTIC

Discutii legate de invatamant, dar care nu intra la celelalte categorii

Re: DREPTURILE CADRULUI DIDACTIC

Mesajde liliana_ene26 » 11 Apr 2010, 11:34

ce sa facem,dragi colegi,intr-o tara in care nu se respecta o hotarare judecatoareasca?????????pur si simplu pe guvernantii nostri nu-i intereseaza de noi.putem sa crapam si ii doare in cot!!!!nu stiu de ce aceasta lege nu se pune in aplicare,ma refer la legea 387.la noi in unitate toata lumea cu facultate sunt platiti ca profesor.dati-i in judecata!!haideti sa ne facem si noi dreptate!!nu este normal!
liliana_ene26
 
Mesaje: 42
Membru din: 28 Ian 2009, 14:22

Re: DREPTURILE CADRULUI DIDACTIC

Mesajde carmencreanga » 11 Apr 2010, 11:54

Da... trist, dar adevarat...cei care au ajuns sus au uitat de unde au plecat si ne fraieresc( scuze ptr cuvant) cu legea in mana...Sincer nu stiu daca prin protestele noastre vom reusi sa i aducem cu picioarele pe pamant...suntem cea mai umilita tagma a societatii. :(
Avatar utilizator
carmencreanga
 
Mesaje: 8598
Membru din: 01 Apr 2009, 17:05

Re: DREPTURILE CADRULUI DIDACTIC

Mesajde liliana_ene26 » 11 Apr 2010, 13:00

subscriu
liliana_ene26
 
Mesaje: 42
Membru din: 28 Ian 2009, 14:22

Re: DREPTURILE CADRULUI DIDACTIC

Mesajde dodo1 » 11 Apr 2010, 21:30

sj2602 scrie:[....] Noi, dascalii, avem obligatii si interdictii multe de tot, fata de toata lumea. Fata de copii: avem obligatia se le respectam drepturile, sa-i primim pe toti, fara nici o exceptie in gradinita/scoala, nu avem voie sa facem diferente intre ei, nu avem voie sa-i brutalizam fizic sau verbal (este normal), nu avem voie sa-i pedepsim [....]

normal ar fi ca Drepturile Omului sa fie Universale, adica aceleasi atat pentru dascali cat si pentru elevi ca pentru TOTI de altfel, dar la noi ce e normal? :roll:
asta e!
Avatar utilizator
dodo1
 
Mesaje: 121
Membru din: 01 Feb 2010, 16:59

Re: DREPTURILE CADRULUI DIDACTIC

Mesajde pucheadorel » 05 Oct 2010, 17:40

Care drepturi? Avem noi drepturi? Câte și de când? :roll: :D :D
pucheadorel
 
Mesaje: 291
Membru din: 05 Aug 2010, 17:43
Localitate: Gurbănești

Re: DREPTURILE CADRULUI DIDACTIC

Mesajde zaleeto » 05 Oct 2010, 22:28

pucheadorel scrie:Care drepturi? Avem noi drepturi? Câte și de când? :roll: :D :D


Da, stimate coleg, avem dreptul sa prestam munca patriotica in folosul societatii fara sa cracnim, avem dreptul sa si luam atitudine , dar nu stiu de ce n-o facem?! Parafrazand pe ''cineva", '' munciti, munciti, munciti", sunteti noii sclavi ai secolului 21!Sa va fie de bine si ...de invatatura!!!!
zaleeto
 
Mesaje: 46
Membru din: 05 Mai 2008, 18:00

Re: DREPTURILE CADRULUI DIDACTIC

Mesajde pucheadorel » 05 Oct 2010, 23:51

Asta așa este, d-le/d-nă „zaleeto”, suntem niște sclavi care nu avem voie decât să muncim! Nu mai avem timp de familie din cauza hârțoagelor, suntem din ce în ce mai stresați din cauza situației economico-sociale și ni se mai cere să facem performanță! SUNTEM OBOSIȚI! NU MAI PUTEM! Astăzi am refuzat să lucrăm ca semn al solidarității cu protestatarii, deși anterior spusesem că ar fi de preferat să lucrez. Asta pentru că NE-A AJUNS CUȚITUL LA OS! :? :(
pucheadorel
 
Mesaje: 291
Membru din: 05 Aug 2010, 17:43
Localitate: Gurbănești

Re: DREPTURILE CADRULUI DIDACTIC

Mesajde ianchis » 08 Oct 2010, 16:04

Apropo de asta, am anul acesta niste copii ...... pur si simplu sunt salbatici. Iar daca le spui (nu sa le faci, doar sa le spui ) ceva, sar parintii lor pana-n tavan. Sunt ingrozita! Eu nu am dreptul sa iau nici o masura, dar obligatii am pana-i lumea fata de ei. Oare pana unde va mai merge nesimtirea ?
Avatar utilizator
ianchis
 
Mesaje: 1450
Membru din: 09 Noi 2009, 16:56

Re: DREPTURILE CADRULUI DIDACTIC

Mesajde pucheadorel » 08 Oct 2010, 22:06

ianchis scrie:Apropo de asta, am anul acesta niste copii ...... pur si simplu sunt salbatici. Iar daca le spui (nu sa le faci, doar sa le spui ) ceva, sar parintii lor pana-n tavan. Sunt ingrozita! Eu nu am dreptul sa iau nici o masura, dar obligatii am pana-i lumea fata de ei. Oare pana unde va mai merge nesimtirea ?

Copiii sunt sălbatici tocmai din cauza părinților pentru că sunt PREA PERMISIVI! Vor ajunge să ne sară în cap! :cry:
pucheadorel
 
Mesaje: 291
Membru din: 05 Aug 2010, 17:43
Localitate: Gurbănești

Anterior

Înapoi la Cafenea

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori