Doleante si propuneri catre Ministrul M.E.C.T.S.

Doleante si propuneri catre Ministrul M.E.C.T.S.

Mesajde raceanu_nela » 06 Sep 2010, 17:41

Apreciind modul clar, răspicat şi concret de a prezenta problemele invatamantului romanesc, domnul ministru Funeriu a invitat-o pe reprezentanta delegaţiei ialomiţene Galbenus Aprilia Victoriana la minister pentru discuţii, în zilele care premerg debutul cursurilor elevilor în acest an şcolar.Asteptam doleantele, propunerile, problemele pe care le aveti pe adresa de e-mail galbe90@yahoo.com. Acestea vor fi centralizate si prezentate domnului ministru.
raceanu_nela
 
Mesaje: 62
Membru din: 31 Oct 2006, 17:37

Re: Doleante si propuneri catre Ministrul M.E.C.T.S.

Mesajde carmencreanga » 07 Sep 2010, 08:25

O idee buna....speram sa apara si solutii concrete aplicabile... :!:
"Un om adevarat face binele fara a se gandi la urmari." (G. Calinescu)
Avatar utilizator
carmencreanga
 
Mesaje: 8598
Membru din: 01 Apr 2009, 17:05

Re: Doleante si propuneri catre Ministrul M.E.C.T.S.

Mesajde blagavioleta2008 » 08 Sep 2010, 21:57

ei, in seara aceasta sunt chiar necajita...asa ca de ce nu as spune si altora cat sunt de fericita in noul an scolar, cu mai putine vise, dorinte care mi/ar fi putut stresa mintea si mi/ar fi putut imbolnavi asteptarile ... presate de sararizare, de obligatiile mereu crescute si strecurate in indatoririle de la catedra, de lipsa de manuale, rechizite, agitatia nebuna dupa punctaje, adeverinte de cursuri de formare, facultate, mastere, activitati extracurriculare...si ce/o mai fi...
problema e ca nu mai este timp pentru toate...as vrea o zi de 48 ore? ca de salar ...mi/am luat adio...iar celelalte doleante... nu le ia nimeni in seama...le rezolv eu cum pot, cat pot, cu cine pot... si mai am ceva pana la pensie!
un an bun tuturor, atat pe cat se poate!!!
blagavioleta2008
 
Mesaje: 215
Membru din: 01 Mai 2009, 22:20


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori