Disciplina "Stiinte"

Disciplina "Stiinte"

Mesajde marinela » 15 Feb 2007, 18:18

Anul acesta am o clasa a 11-a de uman, unde predau materia "Stiinte". Va spun ca este didifcila, deoarece cuprinde informatii di chimie, fizica, biologie, astronomie, geografie. Sunt multe lucruri noi despre poluare sau aparitiei vietii, a Universului, etc. Mai are cineva asemenea ore? Cum va descurcati cu saracii elevi, care au putine cunostiinte de fizica, chimie, matematica.
Avatar utilizator
marinela
 
Mesaje: 263
Membru din: 20 Dec 2003, 19:49
Localitate: Bucuresti

Mesajde iace » 03 Apr 2007, 18:48

Nu am astfel de ore, marinela, dar daca tot nu a raspuns nimeni, hop si eu ca broasca-n lac! :shock:
Noua ni s-a spus ca aceste Stiinte pot fi predate de catre profesorii de fizica-chimie... Am rasfoit la librarie un manual de Stiinte si intr-adevar mi s-a parut dificil pentru mine daca ar fi trebuit sa predau dupa el.
Cam mult studiu individual...
Avatar utilizator
iace
 
Mesaje: 1009
Membru din: 18 Sep 2004, 15:16
Localitate: Suceava

Mesajde marinela » 03 Apr 2007, 23:09

Draga iace, Multumesc pentru raspuns. Am predat si discutat toate subiectele care erau de fizica. Acum fac cele de biologie. metida moderna. Citim din manual si discutam pe marginea celor citite , ce am aflat din presa sau de pe internet. Au lectii foarte frumoase despre clima si incalzirea globala sau despre Univers, Big Bang, etc. Am discutat despre religie si stiinta. Asa ca pana la urma sper sa trec si peste asta. Inca o data multumesc pentru raspuns.
Avatar utilizator
marinela
 
Mesaje: 263
Membru din: 20 Dec 2003, 19:49
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Fizică

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori