director adjunct ?!?

Probleme legate de salarii, concedii, navete si orice alteceva legat de viata ca angajat bugetar

director adjunct ?!?

Mesajde simonatd » 26 Mai 2006, 00:42

:oops: :?: ma confrunt cu urmatoarea situatie: mai toti colegii mei de scoala, ma doresc pe functia de director adjunc si ma preseaza sa merg la concurs cu actualul director, la toamna; nu prea stiu cum sa ma pregatesc, nu am modele de plan managerial, nu am acces la toate documentele din bibliografie, etc. Nu stiu ce sa fac, nu prea ma vad chiar pe aceasta functie, cu toate ca de 2 ani sunt consilier educativ. Ma puteti ajuta cu ceva ( sfaturi, materiale, modele, etc ) ? Va multumesc.
simonatd
 
Mesaje: 1
Membru din: 30 Mar 2005, 11:41

Mesajde min » 26 Mai 2006, 15:25

Daca iti doresti cu adevarat functia gasesti bibliografia la ccd, merita sa incerci, orice incercare e un pas inainte.
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.
Avatar utilizator
min
 
Mesaje: 3124
Membru din: 18 Dec 2005, 15:15

Mesajde maia » 07 Iun 2006, 21:15

Asigura-te ca nu este nevoie sa fi membra de PARTID:)))))
Eu zic sa incerci daca ai sustinerea colegilor,in fond cu ei vei lucra.Dar mare grija ca este foarte greu de lucrat cu OAMENII!!!!!!
Daca reusesti sa-ti faci rost de manualul -Management educational pentru institutiile de invatamant-Bucuresti 2001-editat de Institutul de stiinte ale educatiei,o sa te descurci daca il citesti,plus legislatia.
Succes !!!!
maia
 
Mesaje: 84
Membru din: 10 Mar 2006, 18:58


Înapoi la Sindicale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator