dimensiunea materialelor propuse

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

dimensiunea materialelor propuse

Mesajde white_house » 26 Apr 2009, 10:51

am conceput pps pentru ziua mondiala a mediului numit " GAND PENTRU SANATATEA UNEI PLANETE NUMITA...AQUATERRA ", dar este de 32 mb cu mult peste dimensiunea maxima admisa; nu pot sa reduc slide-urile pentru ca se pierde din sensul mesajului. Propun moderatorilor site-ului sa accepte (macar exceptional) marirea dimensiunilor materialelor. As dori ca acest material sa fie accesibil ; este de "impact" :!:
Avatar utilizator
white_house
 
Mesaje: 1
Membru din: 14 Apr 2009, 17:53

Re: dimensiunea materialelor propuse

Mesajde emil » 26 Apr 2009, 20:24

white_house scrie:am conceput pps pentru ziua mondiala a mediului numit " GAND PENTRU SANATATEA UNEI PLANETE NUMITA...AQUATERRA ", dar este de 32 mb cu mult peste dimensiunea maxima admisa; nu pot sa reduc slide-urile pentru ca se pierde din sensul mesajului. Propun moderatorilor site-ului sa accepte (macar exceptional) marirea dimensiunilor materialelor. As dori ca acest material sa fie accesibil ; este de "impact" :!:

Buna ziua,
Exista si varianta ca dvs. sa va adaptati conditiilor noastre si nu noi conditiilor sugerate de dvs. Daca am face un astfel de compromis, ar trebui sa continuam cu compromisuri de acest gen care ar crea neajunsuri tehnice portalului(spatiul de depozitare are si el limite!)
Va rog sa optimizati materialul, nu trebuie sa-l trunchiati! Exista metode, unele sunt publicate pe didactic.ro.
Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani


Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator