Dezbatere asupra restructurarii Didactic.ro

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

Dezbatere asupra restructurarii

Mesajde constantanistor » 09 Iun 2009, 18:19

Nu sunt o fire carcotasa, dar vreau sa va rog sa ma ajutati sa inteleg ce se intampla. Particip la un proiect lansat aici pe site si doresc sa votez acele aplicatii care imi plac. E normal, nu? Dar, in caseta unde ar trebui sa dau clik pe nota, nu-mi apare decat mesajul" Trebuie ai cel putin 5 materiale publicate pentru a vota" - am reprodus cu "copy"si "paste". Cunosc regula aceasta inca din momentul implementarii ei si e bine ca se aplica. Dar eu sunt un utilizator vechi si am multe postari pe didactic.ro si nu cred ca e valabila pentru mine. Va rog sa verificati si sa-mi redati dreptul de a vota.
Va multumesc pentru intelegere! Va multumesc pentru tot ceea ce faceti! Va multumesc ca existati!
Cu toata gratitudinea,
Constanta Nistor
Avatar utilizator
constantanistor
 
Mesaje: 197
Membru din: 27 Feb 2006, 18:13

Mesajde webmaster » 10 Iun 2009, 18:12

Ne cerem scuze, a fost intr-adevar o problema, acum functioneaza cum trebuie.
Pentru domnul Rosu - modificarea sistemului de clasificare va mai dura, din pacate, dupa cum stiti am lucrat cu totii la www.admitereliceu.ro.
Avatar utilizator
webmaster
Site Admin
 
Mesaje: 316
Membru din: 17 Iul 2006, 17:24

problema de fond

Mesajde valimatiuta » 28 Iun 2009, 22:08

De ce nu pot deschide Discipline? Apare doar reclama de sus.
Avatar utilizator
valimatiuta
 
Mesaje: 2535
Membru din: 15 Mar 2007, 15:19
Localitate: Bihor

Mesajde mariro » 12 Aug 2009, 16:20

Buna ziua! Am o nelamurire: am primit mail de la contact@didactic.ro cu urmatorul mesaj:

Materialul cu titlul
Warning: class_parents() [function.class-parents]: Class MaterialSecondaryClassification does not exist and could not be loaded in /var/www/beta.didactic.ro/lib/symfony/plugins/sfDoctrinePlugin/lib/vendor/doctrine/Doctrine/Relation/Parser.php on line 266

Warning: in_array() [function.in-array]: Wrong datatype for second argument in /var/www/beta.didactic.ro/lib/symfony/plugins/sfDoctrinePlugin/lib/vendor/doctrine/Doctrine/Relation/Parser.php on line 266
Jocul ursului - Datini de Anul Nou a fost editat si asteapta aprobarea.


Ce sa inteleg din el? Materialul respectiv a fost trimis acum 5 ani!
Multumesc![/b]
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde webmaster » 13 Aug 2009, 12:36

Buna ziua,

Materialul respectiv a fost mutat in noua structura printr-o procedura de editare, in speta modificare a disciplinei. Intrucat s-au schimbat categoriile, multe materiale trebuie transferate, mai ales la Invatamant primar unde in prezent nu exista discipline si sunt toate materialele la un loc - dupa cum stiti, in urma restructurarii vor fi separate cele de romana de cele de matematica, de limbi straine etc.

Imi cer scuze pentru incurcatura, aplicatia e in varianta de test, mesajele de instiintare erau pentru altceva si nu ar fi trebuit sa le primiti.

Materialele editate nu trebuie aprobate din nou, au fost pur si simplu mutate acolo unde le este locul in noua structura. Se pastreaza bineinteles toate datele.
Avatar utilizator
webmaster
Site Admin
 
Mesaje: 316
Membru din: 17 Iul 2006, 17:24

Mesajde mariro » 13 Aug 2009, 16:03

Va multumesc pentru raspuns! Mult succes!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Re: Dezbatere asupra restructurarii Didactic.ro

Mesajde vera2008 » 05 Sep 2009, 08:44

Imi cer scuze,poate nu este locul potrivit unde sa fac o propunere.Imi place noul aspect al forum-ului.As avea totusi o propunere:sa introduceti un buton de comanda prin care sa revenim de pe forum direct la prima pagina a sait-ului nu a forum-ului.Multumesc!
vera2008
 
Mesaje: 750
Membru din: 03 Ian 2008, 22:55

Re: Dezbatere asupra restructurarii Didactic.ro

Mesajde webmaster » 07 Sep 2009, 19:31

Primim cu placere orice sugestii. Forumul nou e intr-o varianta beta, se mai fac imbunatatiri pe el, dar linkul catre prima pagina a fost pus.
Avatar utilizator
webmaster
Site Admin
 
Mesaje: 316
Membru din: 17 Iul 2006, 17:24

Re: Dezbatere asupra restructurarii Didactic.ro

Mesajde parmy » 11 Sep 2009, 18:14

Multe dintre materialele ce au fost postate la discipline, foarte utile in perioada asta, sunt de negasit. Chiar si ultimul meu material "is gone". Nu mai stiu eu sa caut sau chiar e o problema?
parmy
 
Mesaje: 7
Membru din: 26 Oct 2006, 14:38

Re: Dezbatere asupra restructurarii Didactic.ro

Mesajde webmaster » 14 Sep 2009, 19:02

Trebuie sa selectati o clasa si veti vedea toate materialele care au declarate clasa respectiva.
Avatar utilizator
webmaster
Site Admin
 
Mesaje: 316
Membru din: 17 Iul 2006, 17:24

Re: Dezbatere asupra restructurarii Didactic.ro

Mesajde teo_76 » 27 Oct 2009, 21:34

Pe lângă faptul că este secţiunea de teste pe nivel de clasă, ar fi foarte bine ca la învăţământul primar să fie testele şi pe discipline deoarece atunci când caut ceva materiale, de exemplu, la lb rom, trebuie să caut vreo 20 sau 30 de pagini pentru a găsi ce mă interesează. Sau puteţi face ca la alte site-uri să existe o fereastră de căutare după titlu sau altceva. Sper să vă fie de ajutor sugestiile. Eu intru zilnic pe didactic, chiar dacă nu mă loghez, pe mine personal m-a ajutat foarte mult acest site şi felicit persoanele care au avut ideea de a realiza aşa ceva. Vă salut şi sper că nu v-am încurcat! :D
teo_76
 
Mesaje: 1
Membru din: 07 Feb 2008, 12:12

Re: Dezbatere asupra restructurarii Didactic.ro

Mesajde marikaj » 28 Oct 2009, 16:53

teo_76 scrie: pe discipline deoarece atunci când caut ceva materiale, de exemplu, la lb rom, trebuie să caut vreo 20 sau 30 de pagini pentru a găsi ce mă interesează.


exita aceasta facilitate:
intrati pe materiale
>discipline
> lb. romana (nu inv. primar)
>alegeti TESTE, sau LECTII (ce va intereseaza)
>clasa

la fel are si motor de cautare > cauta in discipline
http://www.didactic.ro/index.php?cid=cautare
Maria Stefan, profesor, Cicanesti, Arges

"Prietenul care ne ascunde defectele ne slujeste mai rău decât dusmanul care ni le reproseaza" - Pythagoras
Avatar utilizator
marikaj
 
Mesaje: 1590
Membru din: 12 Ian 2004, 14:32
Localitate: Curtea de Arges

Re: Dezbatere asupra restructurarii Didactic.ro

Mesajde webmaster » 28 Oct 2009, 19:06

Nu ne-ati incurcat cu nimic, toate acestea le-am avut in vedere de multe luni de zile.
In viitoarea versiune a site-ului materialele vor fi impartite si pe nivelul de invatamant si pe discipline. E de asemenea in curs de finalizare noul sistem de cautare pentru toate sectiunile de materiale, stiri si evenimente. Plus un sistem separat de cautare a fotografiilor, care acum nu exista.
Avatar utilizator
webmaster
Site Admin
 
Mesaje: 316
Membru din: 17 Iul 2006, 17:24

Re: Dezbatere asupra restructurarii Didactic.ro

Mesajde teacherdna » 03 Feb 2010, 22:34

Am să vă rog să păstraţi paginaţia care a fost inainte pe Didactic pentru că, dacă am dorit să văd pagina 115, am dat clic şi s-a deschis iar acum pâna ajung acolo îmi ia o grămadă de timp şi aş vrea să văd cât mai multe materiale de la ,,Diverse".N-ar fi rău să fie o grupare pe materii,insă cine doreşte le caută oricum ,dar aşa se poate economisi timp.
teacherdna
 
Mesaje: 8
Membru din: 16 Dec 2009, 14:59

Re: Dezbatere asupra restructurarii Didactic.ro

Mesajde rofi3 » 05 Feb 2010, 20:24

In general materialele sunt aprobate intr-o zi , doua. Sunt si zile cand sunt propuse foarte multe materiale si dureaza mai mult.
Daca mai aveti nelamuriri in legatura cu materialele , puteti sa ne trimiteti un email pe webmaster@didactic.ro.
Georgiana Ravici
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator