desfiintare clasa

Sectiune dedicata dialogului parinti-educatori

desfiintare clasa

Mesajde flo1969 » 28 Feb 2008, 12:35

la sedinta cu parintii am fost informatii ca in clasa a V clasa fiului meu va fi desfiintata si copii mutati pe la alte clase. OK am zis noi dar de ce clasa noastra? nu este clasa cu cei mai putini copii si nici clasa cu cele mai slabe rezultate .Dir. nu a dat un raspuns clar ca asa au hotarat in sed. consiliului adm.(din care face parte si o inv. de la o clasa paralela) Intrebare: ce se poate face?noi parintii nu sunt multumiti de decizia scolii mai ales ca in clasa exista un colectiv unit
Nu s-a facut o evaluare a claselor nu s-a facut in funct de vreo limba straina studiata atunci cum?
Ce putem face?
flo1969
 
Mesaje: 1
Membru din: 28 Feb 2008, 12:23

Mesajde romina10 » 04 Apr 2008, 22:47

Puteti proceda in felul urmator
-sa intocmiti un tabel nominal cu numele parintilor si semnaturile prin care sa se sustina nedesfiintarea clasei.
-puteti sa si scrieti motivele pentru care nu doriti desfiintarea clasei si ca nu sunteti de acord cu decizia scolii si sa intrebati de ce se doreste dizolvarea clasei,motivul
-depuneti aceasta foaie la directiunea scolii,si sa solicitati inainte un numar de inregistrare,prin care sunt obligati sa va dea raspuns,cat mai rapid.Un exemplar care trebuie stampilat de scoala si semnat ramane la dvs.iar unul la ei.
-daca nu se face nimic trebuie sa sesizati inspectoratul scolar,(faceti-va o programare pentru a intra in audienta la insp.general)iar daca sunteti uniti,sunt sigura ca veti reusi.
- acest lucru puteti sa-l si precizati dir.scolii,daca nu va da nici o lamurire
sper sa va ajute sfatul meu!
cu stima,inst.Romina Dobos
romina10
 
Mesaje: 26
Membru din: 06 Sep 2006, 17:46


Înapoi la Parintii intreaba, educatorii raspund

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori