definitivare

definitivare

Mesajde dorin » 13 Sep 2005, 14:18

Am absolvit Fac. de Inginerie, sectia Automatica si Informatica Industriala
si sunt in invatamant de 3 ani pe o catedra de informatica(calificat).cine imi poate spune cum e cu definitivarea in invatamant?eu am dubla specializare:automatica si informatica.ma pot inscrie la def. pe oricare din spec.?la mine la inspectorat mi s-a spus ca nu pot sa dau decat pe automatica.e adevarat?sau am mai auzit ...zvonuri.... cum ca sunt universitati care organizeaza def. pe tehnologia informatiei(deci fac distinctie intre informatica si tehnologia informatiei)
dorin
 
Mesaje: 5
Membru din: 16 Mai 2005, 18:42

Re: definitivare

Mesajde emil » 13 Sep 2005, 15:06

dorin scrie:Am absolvit Fac. de Inginerie, sectia Automatica si Informatica Industriala
si sunt in invatamant de 3 ani pe o catedra de informatica(calificat).cine imi poate spune cum e cu definitivarea in invatamant?eu am dubla specializare:automatica si informatica.ma pot inscrie la def. pe oricare din spec.?la mine la inspectorat mi s-a spus ca nu pot sa dau decat pe automatica.e adevarat?sau am mai auzit ...zvonuri.... cum ca sunt universitati care organizeaza def. pe tehnologia informatiei(deci fac distinctie intre informatica si tehnologia informatiei)

Eu zic ca daca ISJ v-a propus automatica si e specializarea dvs., ar fi cel mai comod din punct de vedere profesional.
Da intre Informatica si TIC se face distinctie.
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde costinanca » 26 Feb 2007, 13:45

Nu este adevarat. Nu se face distinctie intre Informatica si Tehnologia Informatiei. Si e normal sa fie asa pentru ca nici nu exista titularizare la Tehnologia Informatiei sau def pentru asa ceva. Doar la informatica, dupa o anumita programa care cuprinde si programare si atunci de ce sa nu poti preda Informatica?
costinanca
 
Mesaje: 3
Membru din: 21 Sep 2006, 16:21


Înapoi la Informatică

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron