cum functioneaza forumul?

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

cum functioneaza forumul?

Mesajde catelutza » 07 Feb 2006, 00:14

Nu stiu cum functioneaza forumul la dv., dar la mine merge extrem de incet...se incarca greu, cateodata imi arata mesajele ca fiind toate citite, cu toate ca nu sunt, daca vreau sa trimit un raspuns imi spune sa ma loghez...cu toate ca scrie id-ul meu sus :roll: Nu prea stiu care este explicatia.....

La dv...colegii de pe forum, merge bine? :?:
catelutza
 
Mesaje: 246
Membru din: 16 Oct 2004, 22:16

Re: cum functioneaza forumul?

Mesajde emil » 07 Feb 2006, 00:47

catelutza scrie:Nu stiu cum functioneaza forumul la dv., dar la mine merge extrem de incet...se incarca greu, cateodata imi arata mesajele ca fiind toate citite, cu toate ca nu sunt, daca vreau sa trimit un raspuns imi spune sa ma loghez...cu toate ca scrie id-ul meu sus :roll: Nu prea stiu care este explicatia.....

La dv...colegii de pe forum, merge bine? :?:


Este posibil sa fie ceva probleme datorita opertaiilor de restructurare. Ne cerem scuze! Vom corecta.
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde adumitrescu » 07 Feb 2006, 04:05

Forumul acesta este un soft gratuit, nu este perfect, am intrat si eu si fostul webmaster in 'maruntaiele' lui pentru a-l imbunatati, dar exista si chestiuni cu 2 taisuri:

Am setat special sa se ceara mai des login-ul deoarece se intampla ca intre momentul in care o persoana apasa pe butonul de Raspuns si pana trimite mesajul pe forum, sa expire sesiunea, dand astfel peste cap tot forumul (vedeti acuzatiile de 'cenzura' din celelalte forumuri).

Daca vi se pare ca se cere prea des, bifati mereu caseta "Tine minte".

Cat despre vizitele pe subiecte, acestea sunt foarte "volatile": daca ati citit
un mesaj doar, tot subiectul apare citit. Daca nu va pastreaza informatiile de login, nu are de unde sti daca ati citit sau nu. Probabil de la login se intampla toate, incercati cu "Tine minte" - loginul de la forum e doar identic cu cel de la situl principal, nu se sincronizeaza 100%.

Dar faptul ca merge incet nu cred ca e o problema din partea noastra: as vrea sa imi spuneti daca forumul anume merge incet si alte parti ale sitului merg bine (pozele, sa zicem, ca acolo se incarca mult deodata), daca alte forumuri din internet pe care le stiti se incarca bine si doar al nostru nu ... sunt mai multe informatii care trebuie puse cap la cap.

Am vazut ca intrati prin acelasi provider pe care il am si eu acasa (sa nu spunem numele ca sa nu facem reclama :) ) si trebuie sa va spun ca acesta vede didactic.ro (cel putin astazi, am verificat acum) ca fiind site extern, nu din Romania. Daca aveti un abonament cu trafic inclus poate l-ati depasit si aveti viteza redusa pentru aceste situri vazute ca fiind externe. Yahoo cum merge?
[/list]
adumitrescu
Site Admin
 
Mesaje: 212
Membru din: 28 Noi 2005, 18:41
Localitate: Bucuresti

Mesajde catelutza » 07 Feb 2006, 13:00

multumesc de raspunsuri. Celelalte forumuri merg destul de bine, in afara de inca unul (tot din cauza reclamei nu-i pot spune numele :wink: ).
Dar cred ca aveti dreptate cu logarea, am intrat pe forum diferit de cum intram de obicei - pe la concursuri si probabil nu m-a mai recunoscut...nu stiu :roll: Astazi vad ca merge mai bine.
Cu traficul nu cred sa am pb ptr ca nu descarc prea mult de pe net...mai mult discut :lol:
Oricum va multumesc pentru intelegere si dv si dl. Emil! :D
catelutza
 
Mesaje: 246
Membru din: 16 Oct 2004, 22:16

Nedumerire

Mesajde salutari6323 » 12 Feb 2006, 00:48

Am trimes cateva materiale. Ele apar atunci cand accesez profilul meu, dar nu apar la discipline. Poate exista vreo defectiune. Va rog verificati.Multumesc!
Avatar utilizator
salutari6323
 
Mesaje: 56
Membru din: 03 Noi 2004, 10:03

Mesajde adumitrescu » 13 Feb 2006, 02:48

Materialele nu apar imediat, trebuie aprobate mai intai de administrator. Acesta se asigura pe cat posibil ca materialele nu sunt 'imprumutate' si ca sunt incadrate la sectiunea corecta.
In general nu dureaza mai mult de 24 de ore pana la aprobare si veti primi un mesaj de instiintare.
adumitrescu
Site Admin
 
Mesaje: 212
Membru din: 28 Noi 2005, 18:41
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron