Cu multumiri

Discutii off-topic, despre orice

Cu multumiri

Mesajde roxanabadea » 09 Mar 2010, 23:36

Buna seara. M-am gandit sa deschid un topic nou despre sau cu ''multumiri''. Nu ni se pare ,oare, ca multumim prea rar in zilele noastre?Nu cumva ne dam seama ca sunt lucruri importante in viata noastra pentru care uitam sa multumim,sau o facem,adesea, prea tarziu?
Eu,una, fara a ma caracteriza linguseala, vreau cu toata sinceritatea sa ii multumesc forumului didactic. Pentru ce?
-Pentru ca aici am cunoscut oameni deosebiti si am avut ce invata de la ei.
-Aici am cunoscut 2 Doamne deosebite, cu care chiar daca nu m-am vazut ''by real'' le consider prietenele mele si sunt sigura ca sentimentul este reciproc.
-Aici gasim materiale didactice utile chiar si pentru noi, parintii...
-Aici gasim raspunsuri la unele intrebari referitoare la invatamantul din ziua de azi, total altfel decat era '' pe vremea mea''.
-Tot aici am primit verdictul unor persoane cu experienta asupra faptului ca da, intr-adevar am o fiica deosebita care fara nicio ''pila'' ,dar la sugestia unor invatatori de pe acest forum, publica povestioare la varsta de 6 ani si...''trei sferturi''

Multumesc fondatorilor forumului ca a avut ideea asta ''super-tare''!

Propun, sub forma de joculet,macar, sa multumim in cadrul acestui topic. Cui?De ce? vom afla....
Avatar utilizator
roxanabadea
 
Mesaje: 4872
Membru din: 23 Sep 2009, 09:08

Re: joculet cu multumiri

Mesajde ela67 » 10 Mar 2010, 00:09

Esti o mamica deosebita! Sa ai parte de si mai multe bucurii din partea fetei tale. Ii doresc succes in activitatea " scriitoriceasca". Daca vrea un nume cu rezonanta ma straduiesc sa-i gasesc unul, ea sa scrie, sa ne bucure si cu celelalte povestioare, si mai mult.
Ce bine ca exista didactic.ro!
ela67
 
Mesaje: 3139
Membru din: 30 Oct 2008, 19:46

Re: joculet cu multumiri

Mesajde valimatiuta » 10 Mar 2010, 14:21

Eu le multumesc colegelor Gela (frends) si Mari (mariro) pentru primirea calduroasa pe care mi-au facut-o cand am pasit sfios (recunosc), pentru prima data, in cancelaria virtuala. Sunt doua doamne extraordinare, colege deosebite si dascalite desavarsite -precum i-am atribuit si altei colege, felixmunteanu, cu alta ocazie acelasi compliment; si nu este gratuit. Iti dai seama de valoare dupa mai multe considerente.
Avatar utilizator
valimatiuta
 
Mesaje: 2535
Membru din: 15 Mar 2007, 15:19
Localitate: Bihor

Re: joculet cu multumiri

Mesajde valimatiuta » 10 Mar 2010, 14:26

De ce ai spus joculet, Roxana? Era de ajuns Cu multumiri, deoarece nu ne jucam sa multumim cuiva pentru ceva. CHIAR MULTUMIM.
Avatar utilizator
valimatiuta
 
Mesaje: 2535
Membru din: 15 Mar 2007, 15:19
Localitate: Bihor

Re: joculet cu multumiri

Mesajde mariro » 10 Mar 2010, 14:56

Chiar daca pentru Internet suntem niste insemne de genul (100011111000000111) din cate am aflat si eu, aici pe Forum suntem niste ID-uri, voi toate pentru mine- care sunt o dependenta de calculator- sunteti prieteni adevarati, nu virtuali! Desi ma consider o fericita pentru ca m-am intalnit cu foarte multe dintre voi (am sa fac o lista intr-o zi) va consider pe toate prietenele mele chiar daca nu am vorbit cu unii aproape nimic, sau chiar nimic! Eu nu pierd niciun mesaj de pe Forum oricat as fi de obosita, sau necajita, sau fericita in orice zi. E mai greu cand ma intorc din concediu... am mult de citit! :lol: De aceea va multumesc tuturor ca existati!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Re: joculet cu multumiri

Mesajde roxanabadea » 10 Mar 2010, 18:03

Valimatiuta draga, am pus titlul ''joculet'', ca sa il fac un topic cu joaca, relaxant, sa multumim oricui dorim. (uite, eu acum ii multumesc unei raze de soare ca a aterizat pe nasul meu, si ma face sa stranut!) Nu pentru ca multumirile ar fi doar in joaca,dar sa ne mai si relaxam putin. Va multumesc, Valimatiuta ca mi-ati atras atentia ca am gresit numindu-l ''joculet''si rog un admin sa redenumeasca topicul.
Avatar utilizator
roxanabadea
 
Mesaje: 4872
Membru din: 23 Sep 2009, 09:08

Re: Cu multumiri

Mesajde rofi3 » 11 Mar 2010, 09:56

Buna ziua,

V-am modificat numele topicului . Ma bucur ca forum-ul Didactic.ro a reunit persoane deosebite si va multumim pentru "multumirile dvs".Speram sa comunicam tot la fel de frumos multi ani de acum inainte.
Georgiana Ravici
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Cu multumiri

Mesajde roxanabadea » 11 Mar 2010, 16:44

multumim, rofi3 :)
Avatar utilizator
roxanabadea
 
Mesaje: 4872
Membru din: 23 Sep 2009, 09:08

Re: Cu multumiri

Mesajde roxanabadea » 13 Mar 2010, 12:26

Multumesc celor gandesc ca mine si ma sustin moral in perioada asta...
Avatar utilizator
roxanabadea
 
Mesaje: 4872
Membru din: 23 Sep 2009, 09:08

Re: Cu multumiri

Mesajde valimatiuta » 13 Mar 2010, 23:33

Despre ce perioada vorbesti, Roxana? Stii ca noi te sustinem, dar de ce moral? Imi scapa ceva?
Avatar utilizator
valimatiuta
 
Mesaje: 2535
Membru din: 15 Mar 2007, 15:19
Localitate: Bihor

Re: Cu multumiri

Mesajde ela67 » 13 Mar 2010, 23:52

Daca ar fi sa multumim dascalilor nostri am putea sa o facem in mod diferit.
Vali, perioada la care se refera Roxana este una nu tocmai placuta. Ca dascali suntem tentati sa avem clase cat mai frumoase, mai dotate si nu tinem cont de amanunte peste care unii parinti nu pot sa treaca. Nu este cazul Roxanei, dar ea pune la suflet tot si se consuma pentru fiecare parinte care nu poate face fata acestei delicate situatii. Cunosc toate amanuntele si o inteleg, dar, din pacate nu stiu cum sa o ajut, poate noi impreuna sa luam o atitudine. Nu stiu cum . Repet situatia e delicata si la mijloc sunt copii.
Sa-i dea D-zeu multa intelepciune si ei si celor de langa ea cu care ea lucreaza!
Sanatate Anei!
ela67
 
Mesaje: 3139
Membru din: 30 Oct 2008, 19:46

Re: Cu multumiri

Mesajde ianchis » 14 Mar 2010, 02:22

Cum sa fi ratat eu acest topic deschis acum 4 zile? Nu inteleg, doar sunt la curent cu absolut tot ce se posteaza aici!
Ce sa spun, draga Roxana, ca de obicei ai initiative bune.
As dori sa ma intorc putin in timp, in urma cu cateva luni. Eram stresata pentru ca aveam in fata un examen important in cariera, directoarea nu ma ajuta, trebuia sa-mi schimb si incadrarea si directoarea.......iar nu ma ajuta..... colegele mele erau la fel de neinformate ca si mine, prieteni in domeniu aveam, insa fiecare avea alta situatie, alte scoli absolvite, alte calificari si asta nu-mi era prea mult de ajutor..... M-am vazut in situatia de a avea nevoie aproape disperata de sfaturi, de sugestii, de idei, de indrumari, si nu aveam pe cine sa intreb. Atunci am apelat la prietenul oricarui tanar, deci si al meu: internetul. Am inceput sa caut legi, dispozitii... si am dat peste didactic.ro. Aici am gasit si legi, si sfaturi, si idei, si sugestii..... dar mai ales prieteni. Eu sunt o fire rezervata, nu ma arunc in a numi prieteni nici persoane pe care le cunosc in realitate. Mentionez faptul ca nu am intalnit in realitate pe nimeni de aici. Insa pentru toate sfaturile, indrumarile, ideile, pentru generozitatea, grija prieteneasca si promptitudinea cu care am primit ajutor din partea unor oameni necunoscuti, doresc sa aduc multumiri sincere tuturor. Felicitari celor care au infiintat site-ul! Si multe salutari prietenelor mele de pe forum: roxanabadea, ela67, carmencreanga, mariro, valimatiuta (am enumerat in ordinea in care le-am cunoscut). Sunt persoane minunate. De asemenea, doresc sa-l salut si pe
dl sportiv, care, desi ne mai "scutura" uneori cu contrazicerile, este de apreciat. In fine, daca tot am multumit, as vrea sa si urez site-ului viata lunga, prietenelor mele si tuturor oamenilor adevarati de aici multa sanatate si numai bine. :)
Avatar utilizator
ianchis
 
Mesaje: 1450
Membru din: 09 Noi 2009, 16:56

Re: Cu multumiri

Mesajde roxanabadea » 14 Mar 2010, 11:56

valimatiuta,mariro,felixmunteanu si dl sportiv sunt demult si pe lista mea de favoriti. Si dl zaleeto. Va multumesc tuturor.
Dl sportiv e primul care mi-a raspuns mie,in septembrie....
Avatar utilizator
roxanabadea
 
Mesaje: 4872
Membru din: 23 Sep 2009, 09:08

Re: Cu multumiri

Mesajde ianchis » 14 Mar 2010, 17:00

roxanabadea scrie:valimatiuta,mariro,felixmunteanu si dl sportiv sunt demult si pe lista mea de favoriti. Si dl zaleeto. Va multumesc tuturor.
Dl sportiv e primul care mi-a raspuns mie,in septembrie....

Asa este. Ii salutam cu drag. :)
Avatar utilizator
ianchis
 
Mesaje: 1450
Membru din: 09 Noi 2009, 16:56

Re: Cu multumiri

Mesajde mariro » 14 Mar 2010, 18:03

Va salut si eu cu mult drag!

Eu ii multumesc lui Dumnezeu pentru minunile din viata mea! Si nu au fost putine!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Următorul

Înapoi la Zona libera

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator