Continuitate

Aceasta sectiune poate fi folosita de catre colegii care simt lipsa activitatii pe forumul Ministerului Educatiei, inchis temporar. Va rugam sa va exprimati opinii, sa ne dati sugestii, sa puneti intrebari, pastrand, evident, un ton civilizat.

Moderator: costi_52

Reguli forum
Va rugam sa respectati neticheta, sa scrieti corect romaneste, sa aveti un ton civilizat. In cazul in care criticati, va rugam sa argumentati.

Continuitate

Mesajde timi_meli » 28 Mar 2019, 21:44

Buna seara.
Sunt in urmatoarea situatie: lucrez ca si educatoare angajata pe perioada determinata, postul pe care sunt a devenit titularizabil, o colega de la structura unitatii are nota mai mare, astfel va lua postul. Intrebarea mea este daca pot sa cer continuitate pe acel post (de la structura), acela devenind astfel liber sau trebuie sa ma duc la concurs ca sa primesc post? Mentionez ca am nota peste 8.

Multumesc anticipat pentru raspuns!
timi_meli
 
Mesaje: 2
Membru din: 02 Noi 2009, 19:31

Re: Continuitate

Mesajde sportiv » 29 Mar 2019, 21:46

Directorul/ CA ce spun? :oops: P.S Sintagma ,,ca și educatoare” nu este corectă!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3122
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: Continuitate

Mesajde timi_meli » 30 Mar 2019, 22:16

Nu am intrebat inca. As vrea sa stiu sigur daca se poate asa.
Legat de P.S, nu folosesc prea des limba romana, dar in viitor o sa fiu mai atenta. :wink:
timi_meli
 
Mesaje: 2
Membru din: 02 Noi 2009, 19:31


Înapoi la Forum EDU

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori