Continuitate la detasare

Continuitate la detasare

Mesajde Marialk » 09 Mar 2016, 19:20

Pot beneficia de continuitate la detasare ptr. anul urmator daca in aprilie ma transfer la o alta scoala decat cea la care solicit acum continuitate ? Multumesc anticipat.
Marialk
 
Mesaje: 8
Membru din: 29 Sep 2013, 17:58

Re: Continuitate la detasare

Mesajde sportiv » 09 Mar 2016, 20:15

Marialk scrie:Pot beneficia de continuitate la detasare ptr. anul urmator daca in aprilie ma transfer la o alta scoala decat cea la care solicit acum continuitate ? Multumesc anticipat.

Nu înțeleg ce înseamnă ,,continuitate la detașare” :oops: dacă vă transferați?
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: Continuitate la detasare

Mesajde Marialk » 12 Mar 2016, 11:26

Inseamna ca si in prezent sunt detasata. Intebarea mea se refera la faptul ca as dori o noua detasare la anul pe acest post unde funtionez si in prezent ca detasata, doar ca stiu daca este posibil in conditiile in care in aprilie sa zicem ca ma pretransfer de la scoala unde sunt titulara la o alta scoala, deci nu acolo unde doresc in continuare sa ma detasez.
Marialk
 
Mesaje: 8
Membru din: 29 Sep 2013, 17:58

Re: Continuitate la detasare

Mesajde sportiv » 12 Mar 2016, 12:52

Marialk scrie:Inseamna ca si in prezent sunt detasata. Intebarea mea se refera la faptul ca as dori o noua detasare la anul pe acest post unde funtionez si in prezent ca detasata, doar ca stiu daca este posibil in conditiile in care in aprilie sa zicem ca ma pretransfer de la scoala unde sunt titulara la o alta scoala, deci nu acolo unde doresc in continuare sa ma detasez.

Să înțeleg că aveți șansa 100% să vă transferați, dar vreți (după transfer) și o detașare aici unde sunteți acum? Probabil sunteți pe CCIC -2 ani, sau postul este ,cumva, rezervat, că altfel nu văd de ce nu faceți transfer direct! :oops: Cred că se poate face detașare de pe noul post ce-l obțineți prin transferare!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: Continuitate la detasare

Mesajde Marialk » 12 Mar 2016, 13:47

Postul pe care sunt detasata este rezervat CIC si de acea nu pot cere trasfer pe acest post si sunt nevoita sa ma transfer pe alt post. Am uitat sa precizez ca sunt titulara in alt judet, Hunedoara, si detasata in Mures, fapt pentru care m-am gandit la un pretransfer in judetul mures cu toate ca postul este foarte departe de actualul domiciliu si de acee as vrea continuitate la detasare pe postul unde actualmente funtonez si care este chiar in localitatea de domiciliu. E cam complicat si de aceea v.am cerut parerea . Deci ziceti ca se poate :) ?
Marialk
 
Mesaje: 8
Membru din: 29 Sep 2013, 17:58

Re: Continuitate la detasare

Mesajde sportiv » 12 Mar 2016, 14:30

Cred că da!Au mai fost cazuri când, imediat după transferare, s-au aprobat detașări! Succes! :oops:
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: Continuitate la detasare

Mesajde monycika » 12 Mar 2016, 19:05

Cineva îmi poate da detalii despre calendarul mişcării, când sunt detaşările?
monycika
 
Mesaje: 1
Membru din: 13 Feb 2016, 22:12

Re: Continuitate la detasare

Mesajde sportiv » 12 Mar 2016, 20:14

monycika scrie:Cineva îmi poate da detalii despre calendarul mişcării, când sunt detaşările?
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău


Înapoi la Titularizare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori