CONSFATUIRI

Re: CONSFATUIRI

Mesajde albinutza » 26 Sep 2010, 12:07

si eu m-am cam saturat...lasand deoparte chestia cu rural-urban anul asta am venit cu un gust si mai amar ca de obicei...in afara unor discutii sterile am fost sfatuiti sa muncim cu drag si abnegatie, sa ne daruim meseriei si sa lasam nemultumirile salariale :shock: (sa le cautam pe cele sufletesti).Nu chiar asa au fost formulate cerintele dar asta a fost concluzia.
m-am uitat la colegii care fie dadeau din cap in semn de aprobare a ineptiilor ce se spuneau fie intareau verbal nimicurile auzite si ma gandeam cata ipocrizie si lipsa de verticalitate au unii. :evil:
am mai facut o greseala: am anuntat responsabila de zona ca noi ,invatatorii de la o umila scoala rurala, nu vom mai participa la cercurile pedagogice din zona pentru ca nu avem bani de deplasare (naveta nu ne este platita din 2009-octombrie). drept urmare cercul ped se va desfasura la scoala noastra! :twisted: Si o sa ne coste mult mai mult! Daca taceam...filozofi ramaneam! :oops:
albinutza
 
Mesaje: 75
Membru din: 21 Mar 2005, 19:44
Localitate: oradea

Re: CONSFATUIRI

Mesajde carmencreanga » 26 Sep 2010, 13:30

albinutza scrie:Si o sa ne coste mult mai mult! Daca taceam...filozofi ramaneam! :oops:


E valabila morala zicalei...asa ni se intampla multora...
Mult spor si folos ....sa treceti cu bine peste situatie!
"Un om adevarat face binele fara a se gandi la urmari." (G. Calinescu)
Avatar utilizator
carmencreanga
 
Mesaje: 8598
Membru din: 01 Apr 2009, 17:05

Re: CONSFATUIRI

Mesajde sportiv » 26 Sep 2010, 15:01

Nu credeti ,ca pe timp de criza,daca tot se mai tin aceste banale cercuri,ar fi deajuns o cafea?
Cred ca ar trebui sa intrebam oprofesori cum procedeaza? :D (Ei, de ani buni,n-au avut nicio problema -si bonus prin unele scoli,pe unde s-a putut -si o zi ,,libera ''pe saptamana! :D :P
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3123
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Anterior

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori