Concursurile didactic.ro

Intrebari si raspunsuri despre concursurile organizate de didactic.ro.

Concursurile didactic.ro

Mesajde vivi » 04 Oct 2004, 12:48

Castigatorii concursurilor din perioada 15 iunie - 1 septembrie sunt:

* fotografie educationala: Ecaterina Fodorean, Carmenica Nemesniciuc si Nadia Alina Nastasa
* profesori activi: Ecaterina Fodorean si Carmenica Nemesniciuc
* ora neconventionala: nu exista participanti.

Le multumim castigatorilor pentru contributia adusa portalului nostru in aceasta perioada. Ei vor primi premii din partea Softwin.

Pentru perioada 1 Septembrie - 1 Noiembrie se vor acorda premii pentru urmatoarele concursuri:

* profesori activi
* cea mai frumoasa revista scolara
* fotografia, o resursa educationala

Cateva detalii despre regulament gasiti in prima pagina a site-ului.
Multumim tuturor celor care au participat activ la dezvoltarea site-ului didactic.ro. Chiar si propunerea unui singur material sau stire conteaza.
Octavian Costache
Avatar utilizator
vivi
 
Mesaje: 188
Membru din: 22 Oct 2003, 10:34

concursurile didactic

Mesajde carmenica » 04 Oct 2004, 15:05

Acest concurs a fost foarte frumos. Mi-a deschis multe drumuri , mai ales ca am cunoscut colegi minunati din tara. Corespondam si ne impartasim din experiente ceea ce nu poate fi decat un real castig. Toate materialele postate de colegi sunt pretioase prin continut...iar mai nou si forma de elaborare a unora este exceptionala. Ii felicit si eu pe toti participantii la imbogatirea acestui portal si mi-as dori ca ceea ce se intampla aici sa fie un impuls pentru toate cadrele didactice care constituie o adevarata forta spirituala. Sunt bucuroasa ca am fost una din premiante si va multumesc pentru aceasta sansa deosebita. Promit sa mai aduc si alte materiale ce pot folosi colegilor din tara....
Pentru cei care nu au postat inca materiale ii incurajez sa o faca deoarece si o critica si o apreciere daca este constructiva te determina sa fii responsabil si creativ in tot ce faci. Mult succes...si va multumesc
Avatar utilizator
carmenica
 
Mesaje: 131
Membru din: 04 Aug 2004, 22:36
Localitate: Suceava

Mesajde mariro » 04 Oct 2004, 16:05

Carmenica,
Te felicit si pe aceasta cale pentru premiile obtinute; materialele ne-au fost de un real folos pentru ca au fost realizate cu multa seriozitate si profesionalism. Mult succes in continuare!

Prin acest mesaj vreau sa fac referire si la celelalte materiale care au fost extraordinare: ale Catiei Fodorean, si fotografiile Nadiei!

Va admir si va doresc multa putere de munca!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde marikaj » 04 Oct 2004, 16:45

Felicitari castigatorilor!
Sunt multe idei pe care le-am preluat si le aplic la clasa, acest site aduce la ridicarea standardelor educationale. mai ales materialele propuse sunt intocmite cu acuratete si datorita faptului ca stim ca sunt ochi critici :shock: (in sensul bun al cuvantului) care ne urmaresc.
Vad ca si comunitatea s-a extins frumusel, peste 1000 de membri, pacat ca nu toti propun macar un material :wink: , am fi si mai bogati!
Maria Stefan, profesor, Cicanesti, Arges

"Prietenul care ne ascunde defectele ne slujeste mai rău decât dusmanul care ni le reproseaza" - Pythagoras
Avatar utilizator
marikaj
 
Mesaje: 1590
Membru din: 12 Ian 2004, 14:32
Localitate: Curtea de Arges

Mesajde zizi » 04 Oct 2004, 17:51

Felicitari castigatoarelor si succes si la urmatoarele concursuri!!
Ma bucur din suflet pentru ca ati meritat sa castigati si eforturile v-au fost rasplatite! Mie mi-ati fost de ajutor cu TOATE materialele pe care le-ati postat in site. Mi-am facut deja un CD cu materialele de pe forum. Am sa-mi fac timp sa ma achit si eu de datorii si nu numai sa IAU, dar sa mai si ofer materiale. Poate macar o parte va ajuta pe cineva la nevoie.
Zizi Rosca
zizi
 
Mesaje: 179
Membru din: 28 Aug 2004, 19:12

Mesajde efodorean » 04 Oct 2004, 18:56

:lol: Vestea castigarii acestor premii imi umplu inima de bucrie.Gustul placut al implinirii se vede materializat si in aprecierea echipei didactic.ro.
:D Pe langa aceste premii,care trebuie sa recunosc ma fac fericita,am castigat multa,foarte multa experienta in manuirea calculatorului si in tehnoradactare ( avand in vedere ca nu am inca un an de cand lucrez la calculator,si doar patru luni de cand stiu "umbla"prin Internet).
:lol: Prin site-ul didactic.ro am legat multe prietenii,am invatat si am luat mult din experienta si practica colegelor din tara.Am fost castigata eu,dar si elevii mei,carora le-am inscriptionat cateva lectii interesante din materialele existente.
:lol: Multumesc din suflet echipei care a participat la jurizare si , fara a face promisiuni desarte,sper sa pot participa in continuare la concursurile ce se vor organiza.
:lol: As dori sa-i indemn pe colegii,multi la numar,care fac parte din comunitatea noastra sa prinda curaj si sa prezinte cate ceva din experienta lor.Sunt canvinsa ca au lucruri interesante de spus,lucruri care ne pot ajuta in activitatea la clasa si nu numai.
:D Doresc sa multumesc in special Dl.Emil Onea,Dl.Vivi , colegei si prietenei mele Carmenica.Sunt profesionistii care m-au ajutat sa invat cate ceva din tainele calculatorului.De aceea imi permit sa va indemn pe toti cei care aveti indoieli,temeri,nu ezitati si cereti-le sprijinul.
:P Le multumesc tuturor colegelor care m-au incurajat,care mi-au apreciat lucrarile.Nu-i uit nici pe cei care m-au criticat si trebuie sa recunosc - si din greseli se poate invata.
Ecaterina Fodorean
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Concurs

Mesajde irina_teona » 04 Oct 2004, 20:24

Felicitari si succes in continuare!
Este o recunoastere a activitatii si experientei didactice pe care o ai.
Eu te mai felicit si pentru altruismul tau si spiritul tanar.
Multumim frumos pentru tot ajutorul dat
Irina
irina_teona
 
Mesaje: 34
Membru din: 28 Aug 2004, 11:37
Localitate: Roman\ Neamt

Multumim

Mesajde emil » 05 Oct 2004, 09:17

Multumim pentru contributia adusa site!
Incercam sa facem cat mai multe pentru dumneavoastra!
va uram mult succes!

echipa
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde efodorean » 08 Noi 2004, 11:32

:D Dimineata,la ora 4 am ajuns in Cluj-Napoca,si in cutia postala ma astepta un aviz postal.Banuiam ca este premiul pe care l-am castigat si inainte de a merge la scoala m-am dus sa-mi ridic coletul postal.
Am gasit in colet cele patru pachete de lectii create de Softwin.Era ceea ce-mi doream de mult timp.
Multumesc inca o data,
Ecaterina Fodorean
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde carmenica » 08 Noi 2004, 15:03

Dupa o saptamana de vacanta activa petrecuta in capitala, am avut si eu bucuria sa intru in posesia celor 4 pachete de lectii Intuitex care chiar sunt un cadou binevenit in mapa fiecarui cadru didactic. Va multumesc si va asigur ca ati facut un dascal fericit.
Avatar utilizator
carmenica
 
Mesaje: 131
Membru din: 04 Aug 2004, 22:36
Localitate: Suceava

Mesajde mariro » 08 Noi 2004, 18:38

Sunt absolut convinsa ca sunteti fericite! :P Dati-mi voie si mie sa ma bucur alaturi de voi si sa va felicit inca o data pentru perseverenta cu care ati muncit la materialele si la fotografiile postate, care ne sunt de un real ajutor! :lol:
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde zizi » 08 Noi 2004, 20:54

Am vazut la Conferinta Nationala de Invatamant Virtual si nu numai, prezentarea produselor de la Intuitext. Va felicit si ...de ce nu ?..va si invidiez :lol: :o :wink: fiindca aveti ocazia sa folositi astfel de programe. FELICITARI DIN TOATA INIMA!
zizi
 
Mesaje: 179
Membru din: 28 Aug 2004, 19:12

Mesajde carmenica » 26 Dec 2004, 23:41

Am reusit in sfarsit sa citesc aproape toate topicurile de pe forum si , desi e cam tarziu ,vreau sa multumesc celor care mi-au trimis flori si felicitari ...probabil ca acest premiu nu este atat pentru pozele postate cat mai degraba pentru comentariile pe care le-am scris vizavi de fotografiile care m-au impresionat. Oricum, eu ma bucur si cred ca acum, la sfarsit de an este momentul in care , deruland firul timpului, ne dam seama de lucurile care au insemnat ceva pentru fiecare intr-un an de zile. Multumesc echipei didactic pentru lucrurile extraordinare pe care le-a realizat prin acest portal si doresc tuturor colegilor din aceasta cancelarie virtuala multa inspiratie in tot ceea ce fac.
Avatar utilizator
carmenica
 
Mesaje: 131
Membru din: 04 Aug 2004, 22:36
Localitate: Suceava

Mesajde indig » 27 Mar 2006, 19:33

pt dna E. FODOREAN :roll: felicitari din partea dvs?! sunt magulita! multumesc pt.vot.V-am vazut profilul azi si sunt impresionata profund! asa dascali harnici si devotati , mai rar.Va doresc succes in continuare si eforturi rasplatite!
sunteti minunata, va admir! Cu RESPECT Dana Indig
indig
 
Mesaje: 1
Membru din: 23 Mar 2006, 14:43

Mesajde efodorean » 27 Mar 2006, 20:00

indig scrie:pt dna E. FODOREAN :roll: felicitari din partea dvs?! sunt magulita! multumesc pt.vot.V-am vazut profilul azi si sunt impresionata profund! asa dascali harnici si devotati , mai rar.Va doresc succes in continuare si eforturi rasplatite!
sunteti minunata, va admir! Cu RESPECT Dana Indig


Multumesc,Dana pentru vorbele frumoase.Pica la timp!Zilele acestea chiar ca aveam nevoie de asa ceva.

Eu sunt convinsa ca toti dascalii care lucreaza in invatamantul primar sunt foarte harnici si devotati meseriei pe care o presteza. Din pacate nu toti dispun de calculator sau internet acasa pentru a putea impartasi din experienta lor.Poate unii nu au curaj,de teama sa nu fie criticati sau sa nu greseasca.

Norocul nostru cu site-ul didactic.ro care ne ofera posibilitatea unui real schimb de experienta.

Sa auzim numai de bine!
Cati
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Următorul

Înapoi la Concursurile Didactic.ro

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator