Coada sau chica ?

Discutii legate de invatamant, dar care nu intra la celelalte categorii

Re: Coada sau chica ?

Mesajde iradian » 19 Feb 2010, 15:58

De banat cred e mai bine sa-l banez pe stingray. Ceea ce tocmai am facut. Dupa o saptamana tumultoasa, va doresc week-end placut tuturor!
Blog personal: http://teamadetrepte.wordpress.com/
Resurse pentru optimizarea site-urilor: http://halte.ro/
iradian
Site Admin
 
Mesaje: 50
Membru din: 23 Noi 2008, 23:36

Re: Coada sau chica ?

Mesajde ianchis » 19 Feb 2010, 19:24

iradian scrie:De banat cred e mai bine sa-l banez pe stingray. Ceea ce tocmai am facut. Dupa o saptamana tumultoasa, va doresc week-end placut tuturor!

:lol: :lol: :lol: Eu ma distrez de mor pe acest subiect....... Am deschis eu si un topic cu glume, dar asta le intrece pe toate :lol: :lol:
Dar de acum, gata cu gluma. Discutam civilizat.
Va doresc si eu un week-end fain si odihnitor!
Avatar utilizator
ianchis
 
Mesaje: 1450
Membru din: 09 Noi 2009, 16:56

Re: Coada sau chica ?

Mesajde gabita74 » 18 Mar 2010, 16:19

Poate ca ignoram tocmai esentialul : a fi altfel implica mereu un risc !
Cred ca acesta este folosul pe care il puteti trage din intamplare . Vesnic oamenii altfel ( de alta culoare decat dominanta... , de alta religie , de alta parere ) vor suporta anumite consecinte . Daca explicati acest lucru copilului , el va putea alege pentru viitor in cunostinta de cauza . Daca doriti , puteti sa-i spuneti ca traim intr-o societate in care se cultiva conflictul si ca mereu va fi astfel tratat daca arata nonconformist . Transformati o experienta negativa intr-o lectie de viata . Partea mai urata e ca uneori iti poti pierde serviciul din acest considerent . Nu va incredeti prea mult in " democratie ". Insa , in sufletul si mintea noastra va exista mereu destul spatiu ca sa fim nonconformisti . Nonconformismul din gandire mi se pare a fi cheia succesului .
In alta ordine de idei , puteti da in judecata pe dirigintele copilului , pentru discriminare si nerespectarea regulamentului scolar . Aceasta varianta va poate oferi satisfactia unei reparatii morale , dar va cauza si pt. dvs si pt. copil un stress enorm , si acasa si la scoala , si o cheltuiala considerabila cu un rezultat incert .
Incercati sa fiti inteleapta si sa " stoarceti " binele din intamplarea aceasta trista . :wink:
gabita74
 
Mesaje: 3
Membru din: 19 Noi 2009, 19:06

Anterior

Înapoi la Cafenea

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori