Clasa a IV-a

Clasa a IV-a

Mesajde carmen-lorena » 19 Ian 2005, 20:57

:) :) :) :) Va invit sa discutam despre clasa a IV-a.
Putem face shimb de materiale,idei sau alte lucruri ce ne-ar fi utile in munca la clasa.
carmen-lorena
 
Mesaje: 54
Membru din: 14 Oct 2004, 17:02
Localitate: Sacueni

Re: Clasa a IV-a

Mesajde efodorean » 21 Ian 2005, 11:39

carmen-lorena scrie: :) :) :) :) Va invit sa discutam despre clasa a IV-a.
Putem face shimb de materiale,idei sau alte lucruri ce ne-ar fi utile in munca la clasa.


:lol: Accept cu placere invitatia ta.
Si eu am clasa a IV-a si-ti marturisesc ca am mari emotii pentru felul in care vor reusi elevii mei sa se integreze in clasa a V-a.
Din cate stiu Catalina Babiuc are tot clasa a IV-a si poate mai sunt colege a caror nume nu l-am retinut (spre rusinea mea.Varsta!)

Eu cred ca in acest moment ar trebui sa ne concentram atentia asupra unor teste finale la toate disciplinele de invatamant.Sa incercam impreuna sa elaboram astfel de teste-pe lectii,capitole,cicluri de lectii etc.
Poate ne ajuta si colegele de la clasa I,care ne pot sugera idei,propuneri;ne pot spune care au fost greutatile si problemele cu care s-au confrunat elevii lor in clasa a V-a.
Poate ne ajuta si colegele/colegii profesori care au trait experienta de parinte a unui copil absolvent de ciclu gimnazial.Ar fi interesant sa stim cum vad si parintii integrarea copiilor in clasa a V-a.

Ecaterina Fodorean
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

clasa a-IV-a

Mesajde marinelabr » 13 Feb 2005, 23:36

Dragi colegi,
Si eu sunt interesata de schimb de experienta, teste si alte informatii despre clasa a-IV -a. Am o clasa de 24 de elevi si cativa dintre ei sunt chiar nemaipomeniti. La voi se organizeaza olimpiada pentru clasa a-IV-a?
Astept vesti de la voi. Daca veti sa corespondam direct adresa mea este marinela_partene@yahoo.fr
Cu bine si succes la scoala!
marinelabr
 
Mesaje: 70
Membru din: 17 Noi 2004, 01:19

Re: clasa a-IV-a

Mesajde carmen-lorena » 15 Feb 2005, 20:42

marinelabr scrie:Dragi colegi,
Si eu sunt interesata de schimb de experienta, teste si alte informatii despre clasa a-IV -a. Am o clasa de 24 de elevi si cativa dintre ei sunt chiar nemaipomeniti. La voi se organizeaza olimpiada pentru clasa a-IV-a?
Astept vesti de la voi. Daca veti sa corespondam direct adresa mea este marinela_partene@yahoo.fr
Cu bine si succes la scoala!

Buna,Marinela !
:) Si eu am clasa a IV si se organizeaya si la noi Olimpiada.
Acum in februarie organizam faza pe scoala.
La voi cum e ?Eu am in clasa 20 de elevi, si tot la fel ca si la tine am cativa foarte buni.
Daca vrei sa corespondam direct,adresa mea este :carmenlorenatotoi@yahoo.com sau carmen-lorena@personal.ro
Astept vesti de la tine.
[img]
carmen-lorena
 
Mesaje: 54
Membru din: 14 Oct 2004, 17:02
Localitate: Sacueni


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron