CINE ARE.?

CINE ARE.?

Mesajde rlauraandreea » 06 Ian 2007, 18:46

Culegeri de cantece ptr. cls.1-8. Daca are cineva, VA ROG, AJUTATI_MA.........!!!!!!!!Eventual daca stiti niste titluri....., v-as fi RECUNOSCATOARE(pot fi si pe 2-4voci)
rlauraandreea
 
Mesaje: 5
Membru din: 06 Ian 2007, 15:11

Mesajde arabellag » 21 Ian 2007, 03:54

am eu o culegere...ba, daca ma gandesc, chiar doua, insa, una din ele e doar cu colinde...
arabellag
 
Mesaje: 6
Membru din: 21 Ian 2007, 03:42

Mesajde zirmer » 21 Ian 2007, 12:07

:roll:
eu am ceva,pot sa te ajut cu un titlu:'Antologie pentru serbarile scolare' clasele I-IV ,Sofica Matei,ed.Aramis Print srl.
zirmer
 
Mesaje: 1
Membru din: 14 Ian 2007, 11:42

Programa de def. in muzica,

Mesajde rlauraandreea » 09 Feb 2007, 01:56

O alta rugaminte as avea:cine stie unde pot gasii programa de definitivat ptr. muzica?multumesc :?: :D
rlauraandreea
 
Mesaje: 5
Membru din: 06 Ian 2007, 15:11

Mesajde es_manuel » 09 Mar 2007, 11:08

Programa de def la muzica, e destul de bine ascunsa. Incearca link-ul: www.edu.ro/index.php/articles/627
am vrut sa-ti trimit fisierul direct, dar nu am reusit.
BAFTA
es_manuel
 
Mesaje: 3
Membru din: 21 Ian 2007, 22:59

Mesajde analuchian » 01 Sep 2007, 12:51

zirmer scrie::roll:
eu am ceva,pot sa te ajut cu un titlu:'Antologie pentru serbarile scolare' clasele I-IV ,Sofica Matei,ed.Aramis Print srl.


mai... asta o am si eu nu e cine stie ce...e chiar cam nasoala...parerea mea... eu va recomand 3 volume...antologii de cantece ptr copii structurate pe colinde, cantece ptr mama, religioase, patriotice... etc.... editia 2006 ...o sa ma uitala scoala ca nu am cartea aici sa iti spun autorii... sunt fff tari..
analuchian
 
Mesaje: 17
Membru din: 01 Sep 2007, 11:58

Mesajde rlauraandreea » 01 Sep 2007, 14:03

analuchian scrie:
zirmer scrie::roll:
eu am ceva,pot sa te ajut cu un titlu:'Antologie pentru serbarile scolare' clasele I-IV ,Sofica Matei,ed.Aramis Print srl.


mai... asta o am si eu nu e cine stie ce...e chiar cam nasoala...parerea mea... eu va recomand 3 volume...antologii de cantece ptr copii structurate pe colinde, cantece ptr mama, religioase, patriotice... etc.... editia 2006 ...o sa ma uitala scoala ca nu am cartea aici sa iti spun autorii... sunt fff tari..

Vai ce ma bucur :P :P :P !Ti-as fi foarte recunoscatoare...Iti multumesc din suflet.Astept raspuns si sa-mi mai spui te rog de unde pot s-o cumpar...... :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
rlauraandreea
 
Mesaje: 5
Membru din: 06 Ian 2007, 15:11

Mesajde rlauraandreea » 01 Sep 2007, 14:06

analuchian scrie:
zirmer scrie::roll:
eu am ceva,pot sa te ajut cu un titlu:'Antologie pentru serbarile scolare' clasele I-IV ,Sofica Matei,ed.Aramis Print srl.


mai... asta o am si eu nu e cine stie ce...e chiar cam nasoala...parerea mea... eu va recomand 3 volume...antologii de cantece ptr copii structurate pe colinde, cantece ptr mama, religioase, patriotice... etc.... editia 2006 ...o sa ma uitala scoala ca nu am cartea aici sa iti spun autorii... sunt fff tari..

Am si adresa de mess daca vrei sa vb.:rlauraandreea sau e-mail :rlauraandreea@yahoo.com[/b][/i]
rlauraandreea
 
Mesaje: 5
Membru din: 06 Ian 2007, 15:11

da...

Mesajde analuchian » 02 Sep 2007, 11:41

da...mi-am amintit!!!....editura sigma !!!
aceste volume se gasesc in toate librariile diverta...daca nu le au, le puteti comanda...sunt fff bune ...au colinde, muzica religioasa, cantece de leagan, cantece dedicate zilei mamei, prelucrari folclorice, cantece patriotice...etc
sunt structurate pentru cor mixt sau pentru voci egale incepand de la unison si ajungand pana la 4 voci cu sau fara pian...binenteles ca piesele le gasesti si in alte carti dar aici sunt adunate exact ptr lucru la clasa si mai ales ptr cei(ca mine) carora scoala le plateste ore de ansamblu coral.... mult succes!!!!

materiale didactice eu am f multe( experienta imi lipseste :lol: ) si daca aveti neclaritati ma puteti contacta...poate va dau sugestii la cei 100 de euro...daca mai vin... :wink:

bafta!!!!
analuchian
 
Mesaje: 17
Membru din: 01 Sep 2007, 11:58

muzica buna

Mesajde magdapopa » 14 Feb 2008, 00:19

Dragi colegi,
As dori si eu unul sau mai multe albume cu Tereza Kesovija. Imi place la nebunie si nu gasesc nicaieri, nici pe net, nici in magazine. Este o cantareata croata cu mare succes in anii '80, dar stilul ei este impresionant. Daca aveti ceva cu ea, va rog sa ma anuntati pe forum.
Multumesc!
Magda Popa
magdapopa
 
Mesaje: 5
Membru din: 22 Sep 2006, 20:13

Mesajde laurentziu_roshu » 17 Feb 2008, 23:29

pentru magdapopa: Scrieti adresa de email(fie pe forum fie pe MP) si va trimit un album Tereza Kesovija in format mp3 (il ascultati pe computer, sau il scrieti pe CD - cu CD-writerul, si-l ascultati si la combina audio)
As fi atasat albumul pe forum, dar nu se poate , fiindca piesele depasesc 3Mb, iar aici pe forum sunt acceptate doar fisiere mai mici de 0,6Mb (adica 600kb). Deci doar pe email se poate trimite
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

teresa kesovija

Mesajde magdapopa » 05 Mar 2008, 15:36

D-nule Laurentiu Rosu,
V-as fi recunoscatoare daca mi-ati putea trimite un album cu melodiile Teresei Kesovija.

Astept raspunsul dvs.
Multumesc anticipat!

Cu respect,
Magda Popa
magdapopa
 
Mesaje: 5
Membru din: 22 Sep 2006, 20:13

Mesajde laurentziu_roshu » 05 Mar 2008, 15:55

am sa va trimit cele 2 albume(intre timp am mai gasit un album). Intr-un email incap cam 2 - 3 melodii , deci asteptati cam 7- 8 emailuri :idea:
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Partituri

Mesajde k_melly » 13 Iun 2009, 12:26

Bună ziua, nu ştiu dacă am scris unde trebuie, sper că da, pentru că am nevoie de partitura cântecului "Foaie verde lămâiţă" - varianta pentru copii. Vă rog, dacă puteţi, să mă ajutaţi cu această partitură. Mulţumesc
Avatar utilizator
k_melly
 
Mesaje: 16
Membru din: 13 Sep 2008, 15:09


Înapoi la Muzica si arte plastice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori