Ce parere aveti??

Ce parere aveti??

Mesajde silviu_hhh » 16 Oct 2008, 15:09

Buna ziua. Vreau sa va intreb ce parere aveti despre Universitatea "BABES-BOLYAI" din Cluj-Napoca?? vreau sa dau la facultatea de Educatie Fizica si Sport la anul.va multumesc
silviu_hhh
 
Mesaje: 8
Membru din: 08 Feb 2008, 19:22

Mesajde raduflorean » 16 Oct 2008, 20:33

Da este o facultate buna. Bafta la probe
raduflorean
 
Mesaje: 1
Membru din: 16 Mar 2007, 11:53

Mesajde silviu_hhh » 17 Oct 2008, 22:47

raduflorean scrie:Da este o facultate buna. Bafta la probe


Va multumesc!Altcineva ?cineva care a fost acolo??multumesc
silviu_hhh
 
Mesaje: 8
Membru din: 08 Feb 2008, 19:22

alegerea trebuie să o faci cu sufletul

Mesajde AurelianC76 » 18 Oct 2008, 22:51

Daca esti un impătimit al miscarii, iubesti copii sau vrei sa transmiti ceva elevilor tai sau daca vrei sa faci o facultate numai pentru ca ti se pare misto trebuie sa te gandesti bine. Facultatea de sport este super daca le ai cu cel putin un sport sau ai calitati pentru asa ceva. Nu trebuie sa fi campion national sau mare sportiv, trebuie sa-ti doresti sa inveti si sa te perfectionezi pentru a transmite mai departe un model , o atitudine, un stil de viata si a forma caractere puternice, sanatoase sau pentru a-ti vedea adevarata valoare.
Daca esti hotarat si ti-a trecut cel putin una din ideile de mai sus prin cap, ai facut o alegere buna. Succes!!!!!!!!!!!!
AurelianC76
 
Mesaje: 26
Membru din: 19 Noi 2007, 00:14

Re: alegerea trebuie să o faci cu sufletul

Mesajde silviu_hhh » 19 Oct 2008, 19:07

super_profi scrie:Daca esti un impătimit al miscarii, iubesti copii sau vrei sa transmiti ceva elevilor tai sau daca vrei sa faci o facultate numai pentru ca ti se pare misto trebuie sa te gandesti bine. Facultatea de sport este super daca le ai cu cel putin un sport sau ai calitati pentru asa ceva. Nu trebuie sa fi campion national sau mare sportiv, trebuie sa-ti doresti sa inveti si sa te perfectionezi pentru a transmite mai departe un model , o atitudine, un stil de viata si a forma caractere puternice, sanatoase sau pentru a-ti vedea adevarata valoare.
Daca esti hotarat si ti-a trecut cel putin una din ideile de mai sus prin cap, ai facut o alegere buna. Succes!!!!!!!!!!!!


Sunt impatimitul miscarii, am facut atletism 8 ani.m-am gandit bine la facultate pt ca am abandonat o facultate deja.zilele acestea o sa ma apuc de antrenament cu fosta diriginta pana la anu ca sa fiu in forma deoarece am 23 de ani si nu am mai alergat de 3 ani.
silviu_hhh
 
Mesaje: 8
Membru din: 08 Feb 2008, 19:22

Mesajde AurelianC76 » 19 Oct 2008, 22:51

Ai viitorul in fata pentru a te perfectiona si pentru a descoperii tainele celorlalte discipline sportive. Ai un atuu formidabil pentru ca ai facut atletism si aceasta te va ajuta mult.
Talentul se modeleaza, iar efortul si vointa de fier au ajuns sa faca diferenta. Nu ajunge sa fi un mare campion, sa dai cu piciorul in minge sau sa scoti sub 10 sec la 100 daca nu esti un caracter deosebit , daca nu ai personalitate sau nu sti sa fi om. Noi toti suntem campioni daca vrem sa fim pentru elevii nostri exemple autentice de urmat, care sa fie modele de educatie, profesionalism.
Prin 1994 eram 12 pe un loc si nu erau locuri bugetate, eu eram un copil de la "tara" si totusi am intrat în primii 10 , depăşind vedetele si aerele de "oras" ale unora care pretindeau ca sunt mari sportivi sau campioni. Cheia se afla la tine. Mult succes în pregatire si la admitere.
AurelianC76
 
Mesaje: 26
Membru din: 19 Noi 2007, 00:14

Mesajde silviu_hhh » 20 Oct 2008, 12:50

Va multumesc pentru sprijin.Eu luna viitoare o sa ma duc la cluj special sa vizitez aceasta facultate si sa imi fac o impresie pe care sa o impartasesc si aici pe forum.
silviu_hhh
 
Mesaje: 8
Membru din: 08 Feb 2008, 19:22

draga Silviu

Mesajde maia » 20 Oct 2008, 16:56

Daca ai facut atletism atatia ani,inseamna ca doresti sa lucrezi chiar in performanta cand vei termina Facultatea de ed.fizica si sport ,,UBB"Cj-N,da????
Precis acum ca vei lucra cu fosta ta doamna diriginta ,vei afla mai multe despre metodica predarii educatiei fizice si iti vei da seama ca doar cu rabdare ,cu iubire fata copii si cu multa daruire vei putea ajunge un bun profesor.Doar un ..simplu profesor, poti ajunge si fara sa iubesti copiii dar atunci esti numai un robot.
Clujul e un oras modern,frumos ca toate orasele studentesti mari,iti va placea si orasul si oamenii de la facultate.Sunt profesionisti toi profii si cu multa intelegere.
Cele mai frumoase amintiri le am din vremea studentiei de la Cluj:))))
Succes si incredere ca vei reusi daca iti doresti.!!
O colega .............cu experienta.
maia
 
Mesaje: 84
Membru din: 10 Mar 2006, 18:58

Mesajde silviu_hhh » 21 Oct 2008, 20:31

Eu va multumesc pentru aceste mesaje de incurajare care sunt foarte bune pentru mine.Dupa ce voi termina facultatea nu voi face atletism de performanta doar vreau sa ma antrenez pentru a fii in forma pentru la anu si pentru mine însumi.Dupa ce voi termina facultatea sper sa ocup un loc de profesor ,,bun''. :D.sper ca m-am facut inteles.va multumesc din nou
silviu_hhh
 
Mesaje: 8
Membru din: 08 Feb 2008, 19:22

Mesajde silviu_hhh » 27 Noi 2008, 13:31

Din pacate doamna diriginta nu are timp pentru a ma antrena dar am inceput singur sa alerg in fiecare zi si sa fac exercitii.La Cluj nu am ajuns inca :cry: sa vizitez facultatea dar in decembrie sigur o sa ma duc.
silviu_hhh
 
Mesaje: 8
Membru din: 08 Feb 2008, 19:22


Înapoi la Educatie fizică

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori