Ce parere aveti de o uniforma scolara moderna?

Sectiune dedicata dialogului parinti-educatori

Ce parere aveti de o uniforma scolara moderna?

Mesajde gianna7 » 13 Mai 2009, 19:02

Am si eu o intrebare ptr voi...vreau sa stiu ce parere aveti despre uniformele moderne, nu ca pe vremea noastra, pe care ar putea sa le poarte cei mici fara sa-si uzeze toate hainele la scoala?
Eu cred ca se simte nevoia unei tinute scolare adecvate. Si as vrea sa stiu cum se duc ai vostri la scoala?
gianna7
 
Mesaje: 1
Membru din: 26 Noi 2008, 16:13

Mesajde filofteia » 14 Mai 2009, 11:17

Al meu, clasa a II-a se duce in blugi, cu tricou alb si haina de la uniforma.
Anul trecut a purtat pantalonii de la uniforma, dar sunt foarte subtiri, se rup repede, asa ca varianta cu blugii mi se pare mai uzuala. Bineinteles blugi clasici, albastri sau negri.
Camasa este incomoda pentru un copil asa mic, iar cele de bumbac sunt foarte scumpe. In clasa este foarte cald si iarna, asa ca sta in tricou. Iar varianta cu tricou mi s-a parut cea mai buna.
Pana acum nu i-a facut nimeni observatie.
filofteia
 
Mesaje: 47
Membru din: 04 Apr 2007, 15:46

Mesajde alexandre » 15 Mai 2009, 23:25

Mmm...A mai fost deschis un topic si inainte. Cred ca poate sa fie destul de inutil sa deschidem 'X' noi topicuri tratand aceelasi subiect.

Oricum, personal sunt contra adoptarii a uniformei scolare *indiferent de tipul acesteia* desi cred ca profesorii/directiunea ar trebui sa stabileasca un regulament strict (si da, care sa fie si respectat :roll: ) in ceea ce priveste atat imbracamintea elevului, cat si a profesorului. Si sa nu existe reguli gen: "Nu aveti voie sa veniti imbracati in culoarea X, in tricou...s.a.m.d) :roll:
alexandre
 
Mesaje: 664
Membru din: 21 Aug 2007, 15:35


Înapoi la Parintii intreaba, educatorii raspund

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator