cateva sfaturi....va rog

cateva sfaturi....va rog

Mesajde olty » 15 Aug 2007, 12:52

buna ziua tuturor!!!!
luni e prima mea zi ca educatoare (in proba de lucru deocamdata)intr-o gradinita particulara si sunt foarte fericita si emotionata in acelasi timp... :oops: :oops:
cine ma ajuta si pe mine cu niste sfaturi?
marturisesc ca imi doresc enorm acest job...si imi dau lacrimile numai cand ma gandesc la sansa care mi se ofera...n-as vrea sa o pierd!!!!! :!:
va rog...
olty
 
Mesaje: 36
Membru din: 25 Iul 2007, 20:59

Mesajde tofanana » 15 Aug 2007, 13:43

Uita-te aici poate te ajuta la ceva http://www.didactic.ro/forum/viewtopic.php?t=5983
Avatar utilizator
tofanana
 
Mesaje: 15
Membru din: 11 Apr 2007, 17:17

Pentru Olty

Mesajde n_edu » 22 Aug 2007, 14:10

Imbraca-te frumos, de preferat in culori vii, zambeste mult, vorbeste calm indiferent de situatie :lol: .Vei reusi numai daca iubesti copiii, daca ai suficiente cunostinte de psihopedagogie care sa-ti permita cunoasterea copilului prescolar, daca stii sa canti, sa joci teatru, sa te joci cu copiii, sa stii multe jocuri, sa fii inventiva...Poate ti se pare prea mult, dar nu uita: profesia de educatoare este cea mai frumoasa deoarece lucrezi cu niste suflete curate, deoarece viata nu a reusit inca sa le "murdareasca" :D Aceste sfaturi vin de la o persoana care lucreaza de 30 de ani cu prescolarii si nu mi-as schimba profesia pentru nimic in lume :P
n_edu
 
Mesaje: 15
Membru din: 05 Aug 2007, 15:18

Mesajde olty » 22 Aug 2007, 20:06

multumesc mult pentru raspuns...trebuie sa recunosc ca mi-e putin greu acum, la inceput, dar imi place ceea ce fac si, cu ajutorul vostru, voi reusi sa depasesc toate momentele dificile...multumesc
olty
 
Mesaje: 36
Membru din: 25 Iul 2007, 20:59

Mesajde maria_cristina » 14 Sep 2007, 22:17

Draga colega nou nouta

Ai inceput deja munca in gradinita cum ti se pare? Ce grupa ai? Daca mai ai nevoie de ceva idei cere ajutor.

Mult succes! :wink:
maria_cristina
 
Mesaje: 22
Membru din: 29 Aug 2007, 12:17

Mesajde olty » 14 Sep 2007, 22:47

Da...deja am experienta :wink: (glumesc desigur)... E foarte frumos!
Uneori insa mi-e greu sa gasesc solutii potrivite pe moment, alteori ma simt obosita dupa 8 ore alaturi de cei mici...DAR E FASCINANT!!!!
Acum, de exemplu, imi bat capu' :x cu cateva ecusoase cu pitici si nu gasesc imagini potrivite :cry: dar...mai caut!!!!!! Am grupa mijlocie, adik grupa "piticilor voinici"!
Multumesc mult pentru primirea calduroasa!
olty
 
Mesaje: 36
Membru din: 25 Iul 2007, 20:59

Mesajde maria_cristina » 15 Sep 2007, 20:29

Cauta pe Google : Imagini din desene animate sau Imagini de colorat, sau sit-ul Scoala parintilor - imagini de colorat. Vei gasi o multime de imagini .
maria_cristina
 
Mesaje: 22
Membru din: 29 Aug 2007, 12:17


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron