Castigatorii concursului fotografii de vacanta

Forum dedicat exclusiv proiectelor de vacanta.

Fotografii de vacanta

Mesajde agent » 17 Sep 2008, 22:18

Felicitari doamnei invatatoare si elevilor participanti la concurs.Felicitari organizatorilor pentru alegerea facuta , sunteti profesionisti.Fotografia este de exceptie , deosebita .
Un an scolar bun si doamnei invatatoare multe succese pe masura sufletului si inspiratiei ce o caracterizeaza !
agent
 
Mesaje: 10
Membru din: 17 Iul 2008, 13:07

Mesajde aneta60 » 21 Sep 2008, 09:20

Este ultima zi a saptamanii...pe cand vom afla locurile 2 si 3????????????
aneta60
 
Mesaje: 2
Membru din: 21 Sep 2008, 09:08

Interesat

Mesajde grigore_geta » 22 Sep 2008, 21:55

Devine din ce in ce mai palpitant! Juriul delibereaza din greu! Ne-am fi asteptat ca premiul I sa fie mult mai mult analizat, dar restul...
Eu am considerat concursul un frumos si interesant joc de vacanta, asa ca nu e cazul sa ne suparam, chiar daca unii dintre noi se vor simti nedreptatiti.
Astept rezultatele, pentru a mai invata cate ceva, pentru a ma putea raporta la modelele celor care vor fi premiati.
Iar pentru viitor, as prelua propunerea uneia dintre colege, aceea de a avea o planificare a concursurilor.
"Ai castigat, continua, ai pierdut, continua!"
grigore_geta
 
Mesaje: 118
Membru din: 02 Ian 2006, 22:31

Mesajde emil » 22 Sep 2008, 22:28

Imi cer scuze, o problema tehnica a facut sa nu apara rezultatul la concursul foto. Va fi gata in 2-3 zile. Va rog sa nu uitati ca temele celor doua luni de concurs, iulie si august, au fost: "Vacanta cu scoala mea", "Scoala mea si Romania, curate".
S-a comentat ca fotografiile domanei "invatator" nu sunt la tema, eu consider ca da, in plus fotografiile au in primul rand idei, measj excelent!
De altfel, notele si comentariile dumneavoastra dovedesc alegerea buna.
Mi se pare corect sa fie opinii diferite, comentarii in defavoarea unei lucrari, note mai mici, sanctiuni radicale pentru lucrari in afara temei.
Nu pun la socoteala rautatile unor colegi care au acordat nejustificat nota 1. Rog sa le fie invatura de minte si sa stie ca aceste note nu sunt chiar anonime si pot fi verificate. Rog de asemenea ca la adapostul anonimatului si in spatele.... internetului sa nu incercati sa va manifestati tendinte ... necolegiale si neprincipiale.

Premiile sunt pregatite!

Va multumesc de intelegere!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde invatator » 22 Sep 2008, 22:48

E destul de greu sa fii si castigator! Nu as fi crezut asta si nu comentariile contradictorii ( dintre care cele f critice) fac sa fie grea "povara", ci tocmai cele laudative; multumesc celor care "s-au jucat invatand", intre care prima sunt eu!

Va multumesc pentru ceea ce am invatat!
Elena Carunta
invatator
 
Mesaje: 525
Membru din: 25 Iul 2004, 17:25
Localitate: Ocna Mures

Gand bun

Mesajde agent » 23 Sep 2008, 09:37

Sunt o persoana care nu am participat la concurs dar am urmarit cu interes desfasurarea lui.Mesajele trimise sunt interesante si conduc la o serie de concluzii din punctul meu de vedere.
Una dintre ele arata faptul ca unii dintre noi nu pot sau nu vor sa recunoasca valoarea pieselor participante.
Asa cum am mai spus consider ca ati ales foarte bine, fotografia castigatoare fiind deoasebita , inedita cu un mesaj aparte.
Felicitari organizatorilor si fie ca de fiecare data sa castige cei mai buni si in primul rand elevii iar noi dascalii sa ii invatam sa se evalueze corect si atunci unul dintre obiective este atins.
Cu bine si un an scolar cat mai bun ![/b]
agent
 
Mesaje: 10
Membru din: 17 Iul 2008, 13:07

Castigatorii concursurilor Pagini de vacanta

Mesajde webmaster » 25 Sep 2008, 15:12

Câştigătorii concursurilor Pagini de vacanţă

Echipa Didactic.ro a hotărât câştigătorii pentru concursurile Pagini de vacanţă. Pentru a-i avantaja pe toţi cei care au participat la concursul de fotografie, având în vedere că regulamentul s-a schimbat pe parcurs, am decis sa acordăm premii II şi III pentru fiecare lună de concurs.

Iata lista completă a câştigătorilor.


ARTICOLE

1. Apa Dunării, amiralul realizărilor (contraste)

2. Vacanţa de vis (leu)

3. Împreună sub soarele vacanţei (paula)

4. Reportaj de vacanţă (cycy)

5. Viaţa la NASA prin ochii unui profesor arădean (viorel_muscas)

6. Grădiniţa de vară (teree)


FOTOGRAFIE

Premiul cel mare

Carunta Elena, Sc "L. Blaga", Oc. Mures, Alba. ID: invatator


Premiile lunii iulie

Premiul II

"Capra cu trei iezi" (leu)

Premiul III

"Pe calul bălan" (anacalin)


Premiile lunii august

Premiul II
Schimbă-ţi obiceiurile (elenat)

Premiul III
Hai la curăţenie (lumiandrei_2005)


Puteţi vedea toate materialele premiata pe Pagini de vacanţă: http://www.didactic.ro/vacanta.php
Felicitări câştigătorilor şi mulţumim tuturor pentru participare!

Echipa Didactic.ro
Avatar utilizator
webmaster
Site Admin
 
Mesaje: 316
Membru din: 17 Iul 2006, 17:24

Mesajde grigore_geta » 25 Sep 2008, 17:58

Felicitari sincere tuturor castigatorilor!
Felicitari organizatorilor pentru idei, pentru moderare, chiar daca a fost nevoie uneori sa fim pusi la colt, pentru premiile puse la bataie!
Felicitari si celorlalti participanti, chiar daca nu toti am fost la inaltime, am avut muuuulte de invatat. Probabil ca pe viitor calitatea tuturor lucrarilor va creste, odata cu experienta acumulata si in functie de exigenta aratata de juriu.
Asteptam cu nerabdare alte concursuri!
grigore_geta
 
Mesaje: 118
Membru din: 02 Ian 2006, 22:31

Mesajde mariro » 25 Sep 2008, 18:09

Felicitari tuturor! Ati avut fotografii deosebite! Mult succes in arta fotografiei! :lol:
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde felixmunteanu » 25 Sep 2008, 18:21

Felicitari tuturor si mai ales celor din judetul meu, Alba. Iata ca, Elena nu e singura care ne face cinste, mai sunt inca doua colege, sper ca nu am gresit la numaratoare. As putea spune ca "Ban la ban trage."
Felicia
PS Felicitari si organizatorilor care s-au straduit si au reusit sa faca fata valului, pana la urma.
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

Mesajde lumiandrei_2005 » 25 Sep 2008, 18:45

Multumim tuturor care au votat cu gand curat si multumim organizatorilor pentru rabdare si deliberare!
Sa avem mult mai multe realizari si bucurii si anul acesta scolar!
lumiandrei_2005
 
Mesaje: 645
Membru din: 30 Mar 2007, 07:23

Mesajde daiana » 25 Sep 2008, 18:47

Felicitari tuturor castigatorilor!
daiana
 
Mesaje: 594
Membru din: 22 Ian 2006, 23:16

Mesajde invatator » 25 Sep 2008, 18:54

Ma alatur celorlalti cu felicitarile mele pentru castigatorii concursurilor organizate in vacanta de vara, ca si pentru toti participantii!

Elena Carunta
invatator
 
Mesaje: 525
Membru din: 25 Iul 2004, 17:25
Localitate: Ocna Mures

Mesajde efodorean » 25 Sep 2008, 19:36

Felicitari castigatoarelor si toata stima pentru colegele/colegii care in vacanta de vara si-au facut ragaz sa ne prezinte frumoasele fotogarfii, realizate pe plaiuri mioritice . Chiar daca unele nu s-au incadrat in temna concursului, si chiar daca unele au fost realizate de catre elevi, toate creatiile au fost incercari care ne-au incantat privirile celor care am privit din culise.

Sa stapaniti sanatoase premiile si sa pastrati amintirile placute ale unei experiente de-o vacanta pe didactic.

Ecaterina Fodorean
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde aalliinnaa » 25 Sep 2008, 19:45

Felicitari tuturor castigatorilor! ... in special d-nei Elena Turcanu! :P Dupa cate vad, judetul Alba-i fruncea! :D cu 3 premii din 5, la fotografie!
Eu cred ca in Alba, CCD-ul organizeaza cursuri de perfectionare in arta fotografica :D ... sau ma insel? :wink:
Felicitari inca o data si sa va bucurati de premii!
Avatar utilizator
aalliinnaa
 
Mesaje: 594
Membru din: 28 Mai 2004, 17:15
Localitate: Suceava

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Proiecte de vacanta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator