Calendarul tezelor cu subiect unic

Discutii despre examenele elevilor si examenele cadrelor didactice

Calendarul tezelor cu subiect unic

Mesajde 1957 » 04 Dec 2008, 21:39

Ce parere aveti de zilele in care s-au stabilit aceste teze? In ultimele 2 saptamani de scoala? Elevii sunt obositi, euforici ca vine vacanta, ca ninge, ca ploua :D Nici nu mai stiu ca sa fac, sa rad sau sa plang :(
"Fa-ti timp s-asculti la toate, din toate sa inveti,
Fa-ti timp sa dai vietii si mortii tale un pret."
Avatar utilizator
1957
 
Mesaje: 273
Membru din: 28 Noi 2005, 09:12

Mesajde marikaj » 05 Dec 2008, 15:50

mai ales geografia si istoria, marti in ultima saptamana, inainte de vacanta de sarbatori mi se pare total neinspirat pusa
raspunsul pe care am primit de mai "sus", ca nu este ultima saptamana de scoala din semestru, ca mai este si ianuarie :(

totusi eu, personal, nu pot sa ma uit intr/un calendar si sa nu tin cont de anumite zile, trecute cu rosu in calendar si ce inseamna apropierea acestor zile pentru noi, si pentru copii, in special.

cred ca s-a vrut sa respecte anumite reguli: sa nu fie mai multe teze intr-o saptamana (cum a fost anul trecut); sa nu fie teze in capat de saptamana (cum a fost anul trecut)...
Maria Stefan, profesor, Cicanesti, Arges

"Prietenul care ne ascunde defectele ne slujeste mai rău decât dusmanul care ni le reproseaza" - Pythagoras
Avatar utilizator
marikaj
 
Mesaje: 1590
Membru din: 12 Ian 2004, 14:32
Localitate: Curtea de Arges


Înapoi la Examene

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron