Butoane inactive

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

Butoane inactive

Mesajde fausta » 03 Iul 2009, 20:29

De cateva zile nu mai pot accesa topicul "Materiale", sau, daca reusesc sa intru, spre exemplu, la sectiunea "Fizica", este activ doar butonul "Lectii", nu si cel de "Teste". Deasemenea, nu este activ butonul de selectare a clasei.

Se poate face ceva?

Multumesc!
fausta
 
Mesaje: 11
Membru din: 07 Oct 2005, 13:00

Mesajde webmaster » 04 Iul 2009, 09:11

Ce anume intelegeti prin "nu este activ butonul"? Daca va referiti la faptul ca la Teste nu se afiseaza nimic la Toate clasele (optiunea default in momentul in care intrati in sectiune), este din cauza ca nu exista teste aplicabile la toate nivelele. Urmeaza sa modificam sistemul de clasificare pentru ca materialele sa fie mai usor mai gasit.
Clasele nu se selecteaza cu un singur buton, ci dand clic pe linkul corespunzator clasei care va intereseaza. Ati dat poate clic pe Toate clasele? In cazul acesta, da, va arata acelasi lucru ca mai inainte.
Sper ca v-am putut ajuta, daca mai intampinati dificultati reveniti va rog cu cat mai multe detalii.

Edit: atentie, se pare ca este o problema cu adresa dumneavoastra de email, va rog accesati-va profilul si schimbati-o cu o adresa valida. Va trimit si un mesaj privat. Multumesc.
Avatar utilizator
webmaster
Site Admin
 
Mesaje: 316
Membru din: 17 Iul 2006, 17:24

Mesajde fausta » 05 Iul 2009, 09:02

Probabil ca exprimarea mea nu este cea mai corecta, nefiind informatician. Imi cer scuze! Cand ma refer la "buton inactiv" ma refer la faptul ca daca vreau sa dau click pe un material ( sa il downloadez ) sau sa selectez "Lectii", ori "Teste" sau sa aleg clasa, nu o pot face. Dau click si nu se intampla nimic. Aseara am curatat cache-ul si a mai mers putin. Astazi iarasi nu mai merge. Mentionez ca folosesc Mozilla.

Am schimbat adresa de e-mail. Si acolo a mers foarte greu, deoarece nu imi aparea cursorul in casuta "adresa de e-mail noua" si nu o puteam scrie.
fausta
 
Mesaje: 11
Membru din: 07 Oct 2005, 13:00

Mesajde emil » 06 Iul 2009, 10:54

fausta scrie:Probabil ca exprimarea mea nu este cea mai corecta, nefiind informatician. Imi cer scuze! Cand ma refer la "buton inactiv" ma refer la faptul ca daca vreau sa dau click pe un material ( sa il downloadez ) sau sa selectez "Lectii", ori "Teste" sau sa aleg clasa, nu o pot face. Dau click si nu se intampla nimic. Aseara am curatat cache-ul si a mai mers putin. Astazi iarasi nu mai merge. Mentionez ca folosesc Mozilla.

Am schimbat adresa de e-mail. Si acolo a mers foarte greu, deoarece nu imi aparea cursorul in casuta "adresa de e-mail noua" si nu o puteam scrie.

Aveti dreptate, exista probleme de acest tip, adica butoane inactive pe anumite zone de ecran. Va recomand sa schimbati browserul. Am observat ca daca folosim Internet Explorer nu apar astfel de disfunctii.

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani


Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori