bac 2007

bac 2007

Mesajde profi_xzy » 16 Ian 2007, 23:30

Sunt profesoara de fizica si totusu mai am elevi care vor sa dea bacul din fizica... Propun ca variantele de subiecte sa le afisam rezolvarea, in lipsa unui barem ca sa putem veni in ajutorul elevilor ce se pregatesc la aceasta proba. Propun ca dupa rezolvarea variantelor sa dam undeva rezultatele. Sa poata si elevii sa se verifice cumva. Adica si cei care nu pot merge la meditatii. :lol:
profi_xzy
 
Mesaje: 2
Membru din: 30 Noi 2006, 17:13

Mesajde marinela » 17 Ian 2007, 22:37

Eu am facut socoteala ce lucrand doua ore pezi pentru o varianta , am nevoie de trei luni pentru a rezolva toate subiectele. Cum vom face acest lucru. Subiectele nu sunt echilibrate. Unele sunt grele , altele prea usoare.
Avatar utilizator
marinela
 
Mesaje: 263
Membru din: 20 Dec 2003, 19:49
Localitate: Bucuresti

subiecte gresite

Mesajde fabichiriacescu » 11 Feb 2007, 23:10

eu m-am apucat sa mai rezolv din subiecte si am gasit deja greseli...
Nu mi se pare in regula sa gasesc si texte ambigue ... De asemenea sunt si diferente mari intre variante, diferente ca grad de dificultate.
Deja elevii nu mai sunt interesati de fizica. In loc sa ii stimulam prin niste subiecte rezonabile, ii indepartam si mai mult...
fabichiriacescu
 
Mesaje: 1
Membru din: 18 Dec 2006, 00:20

Re: subiecte gresite

Mesajde silviadoandes » 14 Oct 2007, 12:16

fabichiriacescu scrie:Deja elevii nu mai sunt interesati de fizica. In loc sa ii stimulam prin niste subiecte rezonabile, ii indepartam si mai mult...

... prin subiecte ingrozitoare.

Pentru fiul meu (acum student la Politehnica), Fizica este materia preferata. La bacalaureat-2007 a ales, totusi, Informatica. Din cauza subiectelor propuse, nici profesorii nu-si mai sfatuiesc elevii sa aleaga Fizica.

Profesori, elevi si parinti spun acelasi lucru. Pe urma ne miram ca studentii politehnisti sunt atat de slabi?
Mare pacat. Poate schimbam ceva pentru bacalaureatul din 2008.
silviadoandes
 
Mesaje: 361
Membru din: 18 Ian 2006, 21:44
Localitate: Timisoara

Re: bac 2007

Mesajde tedorinki » 25 Oct 2011, 18:35

am si eu o problema. anul asta dau bacul la fizica la optica si electrica si nu mai am caietele din anii anteriori. va rog sa-mi dati un pic formulele ,daca doriti.
tedorinki
 
Mesaje: 1
Membru din: 25 Oct 2011, 18:30


Înapoi la Fizică

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori