Autorii de subiecte

Discutii legate de invatamantul romanesc, cum este acum si cum ar trebui sa fie.

Autorii de subiecte

Mesajde corylus » 29 Ian 2005, 14:18

M-ar interesa daca stie cineva adresa unde se poate afla structura pentru conceperea subiectelor pentru olimpiade,bacalaureat 2005 si in caz ca esti autor de astfel de documente ce trebuie sa faci ca sa primesti o confirmare .Un simplu E-mail trimis undeva nu este o certitudine si de10 ani buni cream subiecte(cel putin cadrele tehnice care au lucrat in programul PHARE VET RO 9405 ) care sunt realizate prompt si trimise la solicitarea ...ministerului fara nici o recunoastere sau recompensa.
Corylus
corylus
 
Mesaje: 1
Membru din: 29 Ian 2005, 13:47

Mesajde licteneg » 29 Ian 2005, 17:29

De cativa ani buni aceasta sarcina îi revine Serviciului National
de Examinare si Evaluare - SNEE.
Au o pagina demult neactualizata in cadrul edu.ro:
http://www.edu.ro/snee.htm

O zi buna,
Prof. Kótai
Avatar utilizator
licteneg
 
Mesaje: 146
Membru din: 25 Feb 2004, 17:06

Autorii de subiecte

Mesajde aangelan » 04 Feb 2005, 14:17

Da, Corylus, sunt in aceeasi situatie. Am multe dischete trimise, ba chiar, nu ca sa fi unicat, dar mi-am recunoscut formulari de subiecte la Bac, absolvire, olimpiade. Ce recunoastere ? Si uneori, chiar avem nevoir la portofoliu de o dovada ca formulam subiecte. Sa scriem la SNEE poate va fi cu folos si vom fi recunoscuti. Pt. ca altfel, cineva se foloseste de noi...
aangelan
 
Mesaje: 23
Membru din: 19 Feb 2004, 13:47


Înapoi la Scoala in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori