Atitidinea de abordat pe forum

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

Atitidinea de abordat pe forum

Mesajde ioshicumine » 01 Oct 2004, 16:04

Va multumesc ca o sa luati in considerare opinia mea!
Ceva mai putina agresivitate nu strica niciodata si crede-ma ca de cele mai multe ori la agresivitate nu se raspunde decat cu agresivitate sau poate deloc.
???????.inseamna ca dumneavoastra incalcati regula....caci raspundeti cu mishtouri(chestia aia cu liceul....aflati ca am terminat liceul de foarte mult timp..si acum profesez...).Va rog deci nu mai trageti concluzii din neant!
In ceea ce priveste asa-zisa mea agresivitate se datoreaza faptului ca doream o informatie,asta era scopul topicului, si m-au agasat raspunsurile(care au fost toate pe langa..deci mai bine se abtineau!)
ioshicumine
 
Mesaje: 13
Membru din: 30 Sep 2004, 17:30

Mesajde mariro » 01 Oct 2004, 16:19

:( :( :( Scuze!!!!!!!!!!!!!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Re: Atitidinea de abordat pe forum

Mesajde marikaj » 01 Oct 2004, 16:28

ioshicumine scrie: si m-au agasat raspunsurile

mie mi se pare dupa cum am citit mesajele din respectivul topic ca altcineva a fost cel agasat.
Cei care suntem putin mai vechi pe forum am "abordat o anumita atitudine".
In ceea ce priveste sectiunea referitoare la invatamantul prescolar, pana acum nu am vazut solicitari, dar sunt bine-veniti, dupa cum si-a luat vivi angajamentul ca va lua masuri in privinta asta, poti considera ca este ca si rezolvat. :D
Maria Stefan, profesor, Cicanesti, Arges

"Prietenul care ne ascunde defectele ne slujeste mai rău decât dusmanul care ni le reproseaza" - Pythagoras
Avatar utilizator
marikaj
 
Mesaje: 1590
Membru din: 12 Ian 2004, 14:32
Localitate: Curtea de Arges

Mesajde mariro » 01 Oct 2004, 16:34

Te-ai gandit ca si mesajele tale agaseaza pe cei de pe forum? Ti s-a raspuns totusi cu respect! Te-ai gandit ca cei cu care iei legatura prin mesaje pot avea varsta parintilor tai? O alta abordare ar trebui sa adopti totusi!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde ioshicumine » 01 Oct 2004, 16:44

mariro scrie:Te-ai gandit ca si mesajele tale agaseaza pe cei de pe forum? Ti s-a raspuns totusi cu respect! Te-ai gandit ca cei cu care iei legatura prin mesaje pot avea varsta parintilor tai? O alta abordare ar trebui sa adopti totusi!
Nu am cei 7 ani de acasa,daca asta doriti sa auziti! Nu am vrut sa par nerespectuos si imi cer scuze daca cineva s-a simtit lezat,nu asta a fost intentia mea...intentia mea si, totodata,dorinta mea, a fost sa aflu niste informatii! Nu am timp sa citesc lucruri care nu au legatura cu ceea ce doream eu! Asta era tot ce doream! Credeti ca cer prea mult? Credeti ca cer prea mult in dorinta mea ca cei care raspund sa raspunda la subiect? Credeti ca intr-o societate in care invatamantul prescolar nu-si gaseste locul pe internet este cinstit sa-mi cereti mie sa ma gandesc la cei care citesc randurile astea? Credeti ca intr-o societate in care invatamantul prescolar nu-si gaseste locul pe internet este cinstit sa cereti celor care scriu aici sa aiba cei 7 ani de acasa?
ioshicumine
 
Mesaje: 13
Membru din: 30 Sep 2004, 17:30

Mesajde mariro » 01 Oct 2004, 19:31

ioshicumine scrie:
mariro scrie:Te-ai gandit ca si mesajele tale agaseaza pe cei de pe forum? Ti s-a raspuns totusi cu respect! Te-ai gandit ca cei cu care iei legatura prin mesaje pot avea varsta parintilor tai? O alta abordare ar trebui sa adopti totusi!
Nu am cei 7 ani de acasa,daca asta doriti sa auziti! Nu am vrut sa par nerespectuos si imi cer scuze daca cineva s-a simtit lezat,nu asta a fost intentia mea...intentia mea si, totodata,dorinta mea, a fost sa aflu niste informatii! Nu am timp sa citesc lucruri care nu au legatura cu ceea ce doream eu! Asta era tot ce doream! Credeti ca cer prea mult? Credeti ca cer prea mult in dorinta mea ca cei care raspund sa raspunda la subiect? Credeti ca intr-o societate in care invatamantul prescolar nu-si gaseste locul pe internet este cinstit sa-mi cereti mie sa ma gandesc la cei care citesc randurile astea? Credeti ca intr-o societate in care invatamantul prescolar nu-si gaseste locul pe internet este cinstit sa cereti celor care scriu aici sa aiba cei 7 ani de acasa?


Da! Un educator adevarat te invata sa te porti civilizat in orice situatie!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde ioshicumine » 01 Oct 2004, 19:57

mariro scrie:
ioshicumine scrie:
mariro scrie:Te-ai gandit ca si mesajele tale agaseaza pe cei de pe forum? Ti s-a raspuns totusi cu respect! Te-ai gandit ca cei cu care iei legatura prin mesaje pot avea varsta parintilor tai? O alta abordare ar trebui sa adopti totusi!
Nu am cei 7 ani de acasa,daca asta doriti sa auziti! Nu am vrut sa par nerespectuos si imi cer scuze daca cineva s-a simtit lezat,nu asta a fost intentia mea...intentia mea si, totodata,dorinta mea, a fost sa aflu niste informatii! Nu am timp sa citesc lucruri care nu au legatura cu ceea ce doream eu! Asta era tot ce doream! Credeti ca cer prea mult? Credeti ca cer prea mult in dorinta mea ca cei care raspund sa raspunda la subiect? Credeti ca intr-o societate in care invatamantul prescolar nu-si gaseste locul pe internet este cinstit sa-mi cereti mie sa ma gandesc la cei care citesc randurile astea? Credeti ca intr-o societate in care invatamantul prescolar nu-si gaseste locul pe internet este cinstit sa cereti celor care scriu aici sa aiba cei 7 ani de acasa?


Da! Un educator adevarat te invata sa te porti civilizat in orice situatie!

ce intelegeti printr-un educator adevarat?cumva un educator care nu gaseste nici macar pe internet(exista o vorba care spune ca gaseti orice pe internet)planul pentru planificare?este 1 octombrie.scoala a inceput de 2 sapt...spuneti-mi si mie cat de "adevarat" trebuie sa fie un cadru didactic care nici macar dupa 2 sapt.nu primeste de la minister documentele necesare inceperii noului an scolar?
ioshicumine
 
Mesaje: 13
Membru din: 30 Sep 2004, 17:30

Mesajde marikaj » 01 Oct 2004, 20:29

intr-adevar este trist ca invatamantul prescolar nu -si gaseste loc pe site-ul MEdC, chiar m-am uitat dupa programa etc. si nu este nimic, dar pe didactic.ro, nefiind site oficial al educatiei, nu cred ca avea cineva vreo obligatie de a a crea o sectiune speciala, daca nu au fost cereri in acest sens.
Problema programei: poate ar fi bine mai intai sa se intereseze la responsabil de cerc, la consfatuiri, inspector de specialitate. Cel putin la noi, la profesori asa se procedeaza.
In alta ordine de idei, de obicei cand doresc sa cer ceva, incerc printr-o atitudine mai blanda, concilianta. Nu este vina nimanui de pe acest site ca la gradinita mentionata nu exista programa, poate ISJ Prahova ar trebui sa dea atentie mai multa cadrelor didactice proprii.
Iar in legatura cu cei 7 ani.... utilizatorii acestui forum, pana acum fara nici o exceptie, au dat dovada ca au mult mai mult decat poate pretinde cineva. Chiar si rabdare....
Maria Stefan, profesor, Cicanesti, Arges

"Prietenul care ne ascunde defectele ne slujeste mai rău decât dusmanul care ni le reproseaza" - Pythagoras
Avatar utilizator
marikaj
 
Mesaje: 1590
Membru din: 12 Ian 2004, 14:32
Localitate: Curtea de Arges

Mesajde ioshicumine » 01 Oct 2004, 20:38

marikaj scrie:intr-adevar este trist ca invatamantul prescolar nu -si gaseste loc pe site-ul MEdC, chiar m-am uitat dupa programa etc. si nu este nimic, dar pe didactic.ro, nefiind site oficial al educatiei, nu cred ca avea cineva vreo obligatie de a a crea o sectiune speciala, daca nu au fost cereri in acest sens.
Problema programei: poate ar fi bine mai intai sa se intereseze la responsabil de cerc, la consfatuiri, inspector de specialitate. Cel putin la noi, la profesori asa se procedeaza.
In alta ordine de idei, de obicei cand doresc sa cer ceva, incerc printr-o atitudine mai blanda, concilianta. Nu este vina nimanui de pe acest site ca la gradinita mentionata nu exista programa, poate ISJ Prahova ar trebui sa dea atentie mai multa cadrelor didactice proprii.
Iar in legatura cu cei 7 ani.... utilizatorii acestui forum, pana acum fara nici o exceptie, au dat dovada ca au mult mai mult decat poate pretinde cineva. Chiar si rabdare....

Acesta este un raspuns care sincer sa fiu m-a uns pe suflet!Stiu ca am gresit si ca inca gresesc(dar oare a gresi nu este omenesc??).Stiu ca inca sunt tanar si inca imi fierbe sangele in vene si vreau totul acum!|Stiu ca asta nu este o atitidine taman potrivita ca sa obtii ceva!Si raspunsul dumneavoastra m-a facut sa realizez asta!Va multumesc!Cred ca numai cu astfel de educatori va reusi invatamantul romnesc sa se redreseze!Raspunsurile de pana acum nu au facut altceva decat sa ma atzatze!(topicul acesta si altele poate fi considerat un test pentru un educator "adevarat").Si poate pare surpinzator insa este cumva si vina cuiva de pe acest site.am observat ca firma siveco este in spatele portalului...si stiu ca firma este principalul producator de software educational...deci...ar putea sa adopte o atitudine!!
ioshicumine
 
Mesaje: 13
Membru din: 30 Sep 2004, 17:30

Mesajde vivi » 01 Oct 2004, 21:42

ioshicumine scrie:Si poate pare surpinzator insa este cumva si vina cuiva de pe acest site.am observat ca firma siveco este in spatele portalului...si stiu ca firma este principalul producator de software educational...deci...ar putea sa adopte o atitudine!!

Poate ca sunt offtopic, dar portalul didactic.ro este "powered by Softwin".
Octavian Costache
Avatar utilizator
vivi
 
Mesaje: 188
Membru din: 22 Oct 2003, 10:34

Mesajde ioshicumine » 01 Oct 2004, 22:49

vivi scrie:
ioshicumine scrie:Si poate pare surpinzator insa este cumva si vina cuiva de pe acest site.am observat ca firma siveco este in spatele portalului...si stiu ca firma este principalul producator de software educational...deci...ar putea sa adopte o atitudine!!

Poate ca sunt offtopic, dar portalul didactic.ro este "powered by Softwin".
imi cer scuze..aveti dreptate.nu este vina dumneavoastra!nu am fost atent! atunci initiativa dumneavoastra este laudabila
ioshicumine
 
Mesaje: 13
Membru din: 30 Sep 2004, 17:30


Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori