Asociatia Logopezilor din Romania

Re: Asociatia Logopezilor din Romania

Mesajde betiana » 27 Sep 2011, 16:03

Ca sa fii logoped in privat trebuie mai intai sa inveti. De aceea Asociatia Logopezilor a organizat in acest an scolar un curs de logopedie aplicata in care logopezi cu experienta "ataca" cu profesionalism diverse segmente ale logopediei. Vizitati site-ul asociatiei www.logopezi.ro
betiana
 
Mesaje: 240
Membru din: 22 Apr 2006, 18:37

Re: Asociatia Logopezilor din Romania

Mesajde gica_ionescu » 21 Mar 2012, 00:03

Doamna Betiana, cand se va mai organiza un astfel de curs- daca nu e cu suparare? Cine poate participa?

Multumesc!
Avatar utilizator
gica_ionescu
 
Mesaje: 1154
Membru din: 18 Iul 2004, 10:29

Re: Asociatia Logopezilor din Romania

Mesajde mayafashion » 15 Noi 2014, 23:06

Buna ziua! As vrea sa stiu care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmez pentru a putea lucra ca logoped. Mentionez ca am terminat Facultatea - specializarea psihologie si masterul - specializarea Diagnoza si interventie la persoanele cu cerinte speciale. Multumesc!
mayafashion
 
Mesaje: 1
Membru din: 02 Oct 2012, 22:17

Re: Asociatia Logopezilor din Romania

Mesajde GNorbert » 19 Aug 2015, 11:02

Buna ziua. As avea si eu niste intrebari, daca ma puteti ajuta. Am terminat Facultatea de Psihologie si masterul de Psihologie clinica si tehnici de interventie si as vrea sa devin logoped. De ce cursuri am nevoie sau ce trebuie sa fac ca sa pot profesa in acest domeniu?
GNorbert
 
Mesaje: 1
Membru din: 19 Aug 2015, 10:52

Re: Asociatia Logopezilor din Romania

Mesajde dana24com » 12 Feb 2017, 20:13

Buna seara!sunt student an II la Consiliere Scolara Si Asistenta psihopedagogica ,cum pot deveni logoped?
dana24com
 
Mesaje: 21
Membru din: 19 Iun 2009, 21:09

Anterior

Înapoi la Invatamant special / psihologie scolara

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator