Anunturi pentru echipele din proiect!

Forum dedicat exclusiv proiectelor de vacanta.

Mesajde emil » 01 Sep 2007, 19:00

ely75a scrie:Petru ca nu am primit un model de raport de activitate, asa cum era mentionat in regulamentul initial, am redactat eu unul asa cum m-am priceput si l-am postat pe site.
Bucuria mare a fost ca elevii chiar s-au implicat in proiect, au lucrat cu placere, iar rezultatele sunt pe masura.
A FOST O VACANTA REUSITA!!!


Noi nu am cerut raport de activitate ci un material de sinteza!
Daca ati publicat pe pagina web, e ok!

succese!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde camy_csc » 01 Sep 2007, 23:59

Suntem pe ultima ora al acestui proiect, proiect ce ne/a umplut zilele de vacanta. Am muncit si ne/ am bucurat de rezultatele muncii noastre. Am castigat prieteni si am invatat minunate lucruri de la ei.
Am incercat sa adunam in manunchi rodul verii si vi le punem in discutie pe site/ul www.vacanta-impreuna-2007.piczo.com
Asteptam opiniile voastre, asa cum ne/am obisnuit sa le primim in cele doua luni de activitate.

Va dorim un an scolar in sanatate si impliniri!
Echipa de proiect a Scolii Generale Nr. 3? Lupeni, Hunedoara
institutor Simona Camelia Chirosca
institutor Adriana Moldovan
pofesor Anca Elena Cordea
profesor Florin Becsuk
institutor Simona Cristina Suciu
institutor Oana Radu
si cei pana la 112 copiii dornici de activitate si pe perioada vacantei

E 1 septembrie, 23,55 sper ca ne incadram in temen

FELICITARI TUTUROR!!!
camy_csc
 
Mesaje: 53
Membru din: 26 Mai 2005, 21:43

Mesajde emil » 02 Sep 2007, 00:25

VA ROG, respectati regulile!
Nu umpleti topicurile cu mesaje inutile, numai ca sa va...afirmati!!

multumesc
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

e-vacanta!

Mesajde m25ariana » 02 Sep 2007, 17:26

Am postat pe pagina scolii link-ul ce deschide locatia materialelor lucrate de elevii de la Scoala nr. 29 "Mihai Viteazul" din Constanta:
http://www.didactic.ro/index.php?cid=pr ... t=proiecte

Va multumim pentru tot! Mult succes in continuare!

ps Pe pagina scolii trebuie atasat tot materialul sau e ok doar cu link si cateva fotografii din activitatea desfasurata pe perioada vacantei?
m25ariana
 
Mesaje: 28
Membru din: 28 Mar 2006, 22:24

Mesajde emil » 02 Sep 2007, 19:30

Am spus, un material de sinteza!
Pot fi si diverse linkuri la lucrari realizate.
Oricum, jurizarea se face in primul rand de pe acest material de sinteza.
Evident, se vor studia si detalii.
Nu va castiga toata lumea premii, toti vor avea diplome, dar important este, asa cum am mai spus cu totii, castigul elevilor nostri.
Va multumesc pentru tot ceea ce ati facut si faceti pentru EI!

succese in noul an scolar!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde berbec » 02 Sep 2007, 20:37

Domnule Emil,
Cu tot respectul, va rog sa ma lamuriti,pentru ca citesc anunturile si nu mai inteleg nimic.Sunt confuza!
Eu am descris toate activitatile desfasurate,am postat la fiecare activitate likurile materialelor postate pe didactic/proiecte , concluziile- pe pagina scolii de pe didactic - pe care am creat-o in acest concurs.Fotografiile facute le-am postat tot aici.Ceea ce am facut constitue sinteza sau e nevoie de un material de sinteza (un PPT)pe care sa-l postez la didactic/proiecte .
E suficienta pagina scolii? Aceasta este considerata pagina web sau nu?
Sau pe pagina scolii trebuie facut acel material de sinteza, in afara de ceea ce am trecut ??
Va rog mult sa ma lamuriti !!
Toti suntem constienti ca nu putem castiga toti !!! dar macar munca noastra si a copiilor nostri sa fie luata in considerare.
Marinela Mihoc
berbec
 
Mesaje: 71
Membru din: 22 Oct 2006, 16:30

Mesajde emil » 02 Sep 2007, 20:41

Da, pagina scolii cu linkurile respective, am spus ca il consideram un material de sinteza. In schimb, va rog sa intelegeti ca este greu pentru noi sa citim fiecare post din sectiunea de pe forum, ca sa putem juriza. De aceea am cerut aceasta "sinteza"

numai bine si frumos!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde berbec » 02 Sep 2007, 21:32

Multumesc pentru raspuns! Asadar fac un ppt pe care il postez la didactic/proiecte sau il atasez document la pagina scolii? Unde? Pana luni?
Mihoc
berbec
 
Mesaje: 71
Membru din: 22 Oct 2006, 16:30

Lamurire

Mesajde elena_7pitesti » 03 Sep 2007, 09:10

Toate materiale create de Scoala Nr. 7 Pitesti in cadrul proiectului "e-Vacanţă!" sunt postate pe pagina scolii creata pe www.didactic.ro la adresa:
* http://scoli.didactic.ro/scoala_nr_7_pitesti_pitesti/
elena_7pitesti
 
Mesaje: 44
Membru din: 08 Dec 2006, 13:03

Lucrarea finala

Mesajde danavlad » 03 Sep 2007, 09:48

Lucrarea de sinteza a activitatilor desfasurate in cadrul proiectului e-VACANTA! la Scoala "Colonel. C. Langa" Miroslava, jud. Iasi se gaseste la adresa:

http://www.edtehno.as.ro/materiale/iasi/evac/pagina_de_start.html

Aceasta adresa se regaseste si in pagina scolii: http://scoli.didactic.ro/scoala_colonel_constantin_langa_miroslava/
"Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar?"
(Isaac Asimov)
danavlad
 
Mesaje: 108
Membru din: 08 Dec 2005, 14:08
Localitate: IASI

Mesajde emil » 03 Sep 2007, 20:14

Anunturi pentru echipele din proiect!, asa scrie in topic
DE CE nu-l respectati!
Aveti fiecare topicul scolii in care publicati.
multumesc
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde unicu » 04 Sep 2007, 01:08

Ma fratilor,
Haideti sa incercam sa respectam cateva reguli elementare!
Dl. Emil a precizat cat se poate de clar: primele doua topicuri din "Proiecte de vacanta" au un statut aparte, o anume destinatie!
Fiecare echipa a avut posibilitatea de a-si deschide un topic al scolii! Utilizati-l, fratilor! Uitati-va si voi cate postari apar in dreptul unor scoli!
Cu riscul de a fi acuzat eu insumi de off-topic, trebuie sa va spun ca orice forum se conduce dupa niste reguli clare. Nerespectarea lor atrage dupa sine avertismente, sanctiuni, suspendari sau chiar stergerea contului (spun aceste lucruri pentru cei mai putin familiarizati cu "forumeala").
Eu cred ca "didacticii" au dat mereu dovada ca sunt oameni civilizati, ca stiu sa respecte si merita sa fie respectati!
Oare e chiar atat de greu sa fim disciplinati?
Eu am convingerea ca juriul de la "E-Vacanta" va vedea toate realizarile elevilor nostri si nu cred ca cei care "ies in fata" au sanse mai mari!
Ar trebui sa intelegem ca deja suntem cu totii castigatori, coordonatori si elevi, ca am avut o e-vacanta minunata, ca am avut ocazia sa ne cunoastem, sa colaboram, sa ne facem publice preocuparile... lucruri care n-ar fi fost posibile fara acest proiect!
Sper ca aceste observatii sa nu-mi fie luate in nume de rau... Mizez pe inteligenta si intelepciunea cadrelor didactice.
Va multumesc!
"Ce e adevarul?"
Avatar utilizator
unicu
 
Mesaje: 329
Membru din: 03 Noi 2006, 15:43
Localitate: Shambala

utilizatori falsi

Mesajde lumiandrei_2005 » 14 Sep 2007, 21:35

Va rog sa verif autenticitatea utilizatorului "abela ",care s-a inscris de curand numai pt a ne sicana
Eu am gasit ca preda dirigentie (ce poate fi asta ?),nu scrie sc de unde provine ,ci doar buzau (si nu e acolo ),nu are niciun mat publicat si isi permite sa puna note
Va multumesc !
lumiandrei_2005
 
Mesaje: 645
Membru din: 30 Mar 2007, 07:23

Anterior

Înapoi la Proiecte de vacanta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori