analiza teste initiale

Forum dedicat utilizatorilo care doresc să pună întrebări legate de noua secțiune cu abonament a portalului didactic.ro
Despre materiale pentru profesori, resurse pentru predare, ghid de pedagogie, metodica predării matematicii, abordarea integrată, diplome speciale pentru evenimente, secțiunea de publicitate dedicată școlii,

Moderator: emil

analiza teste initiale

Mesajde AlinaPaina » 11 Noi 2018, 10:03

Buna ziua.
Ma poate ajuta cineva cu un model de analiza a testelor initiale ?. Precizez ca sunt predau Educatie plastica, dar daca nu gasesc un model pe domeniul meu este binevenit si de la alte materii. Sunt debutant in invatamant si incerc sa ma pun la punct cu toate.
Va multumesc anticipat.
Alina
AlinaPaina
 
Mesaje: 2
Membru din: 04 Iun 2017, 12:09

Re: analiza teste initiale

Mesajde mirelagurau » 11 Noi 2018, 11:45

Bună ziua,
La interpretarea testelor inițiale,puteți dezvolta fiecare item al testului aplicat și rezultatele obținute-ex din 29 de elevi participați la test, 20 au realizat sarcina de lucru in proporție de 100% etc
sau
puteți face o prezentare generală ex. la test au participat 27 de elevi totalul de 29 media pe clasă fiind de=.... Pe parcursul testului am urmărit
-verificarea....
-modul de exprimare a....
-legatura dintre ....
Greșelile frecvente sunt
-
-
Imi propun ca pe parcursul acestul an școlar să......acțiuni care să imbunătățescă performantele elevilor
mirelagurau
 
Mesaje: 1
Membru din: 20 Mai 2012, 20:03

Re: analiza teste initiale

Mesajde AlinaPaina » 11 Noi 2018, 12:07

Va multumesc
AlinaPaina
 
Mesaje: 2
Membru din: 04 Iun 2017, 12:09


Înapoi la Didactic Premium

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori