amanare gradul I

Discutii despre modificarile legii invatamantului si a statutului personalului didactic. Opinii, idei, solutii.

amanare gradul I

Mesajde danette3076 » 21 Iun 2009, 20:02

as avea si eu o intrebare, daca ma puteti ajuta. stiti cumva daca pot amana depunerea lucrarii de grad I ( ar trebui sa o depun in august 2009) si implicit, sustinerea gradului in anul scolar 2009-2010, fara a pierde inspectiile realizate, colocviul, etc?
nu gasesc nici un regulamnt, nimic referitor la problema mea.
trebuie sa ma adresez inspectoratului scolar sau direct la minister? unde? ce acte imi trebuie? va multumesc anticipat.
danette3076
 
Mesaje: 2
Membru din: 21 Iun 2009, 19:39

Mesajde IzabelaPoclid » 04 Iul 2009, 11:21

Despre gradul I nu stiu ce sa spun, dar si eu am fost in aceeasi situatie la gr II. Am vrut sa aman examenul cu un an si m-am interesat la Inspectorat. Mi s-a spus ca daca nu ma duc atunci, pe urma va trebui sa o iau de la capat cu depunerea dosarului, preinspectie, inspectie, etc.
Asta se intampla acum vreo 8 ani, acum nu stiu cum mai este, poate sunt alti colegi care stiu mai multe...
IzabelaPoclid
 
Mesaje: 7
Membru din: 30 Sep 2008, 23:19

amanare gradul I

Mesajde monica_m » 04 Iul 2009, 17:41

Trebuie sa faci un memoriu la minister in care sa argumentezi foarte bine de ce vrei sa amani gradul I si trebuie sa depui si acte care as justifice motivul pentru care doresti amanare.
monica_m
 
Mesaje: 34
Membru din: 06 Feb 2007, 18:39

Mesajde danette3076 » 04 Iul 2009, 17:49

in sfarsit, multumesc pentru raspunsurile primite! intre timp am mai aflat si eu si stiu ca trebuie intocmit un dosar cu diferite acte, depus apoi la inspectorat, si aici m-am impotmolit. auzisem si ceva de minister, dar din cate am inteles depinde mult de inspectoratul de care apartii, cum gestioneaza ei problema. sper sa nu mai fie cazul, dar oricum, va multumesc inca o data pentru raspunsuri.
danette3076
 
Mesaje: 2
Membru din: 21 Iun 2009, 19:39


Înapoi la Legislatia privind invatamantul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori