ALTE INTREBARI...

O constructie in scopul invatarii moderne adresat educatorilor si elevilor din clasele III-XII

ALTE INTREBARI...

Mesajde vulcano » 30 Apr 2009, 09:52

Cred ca nici dvs nu ati putut acoperi toate problemele pe care un astfel de proiect le poate implica, deci nu cred ca veti foarte deranjat ca cer lamuriri. Odata si odata, totul imi va fi clar!

Cat de mare trebuie sa fie sinteza? Pentru ca o sinteza e ceva scurt, or, in regulament se spune ca aceasta sinteza va avea cea mai mare pondere- atunci ar trebui sa fie relevanta, deci cuprinzatoare . In caz ca acesta sinteza e Power point, si e cam mare, nu poate fi incarcata, putem folosi comprimarea?

Documentu descriptiv trebuie sa aiba o anumita organizare? Cat de detaliat ar trebui sa fie?
vulcano
 
Mesaje: 5
Membru din: 27 Iul 2007, 13:03

Re: ALTE INTREBARI...

Mesajde emil » 30 Apr 2009, 12:52

vulcano scrie:Cred ca nici dvs nu ati putut acoperi toate problemele pe care un astfel de proiect le poate implica, deci nu cred ca veti foarte deranjat ca cer lamuriri. Odata si odata, totul imi va fi clar!

Cat de mare trebuie sa fie sinteza? Pentru ca o sinteza e ceva scurt, or, in regulament se spune ca aceasta sinteza va avea cea mai mare pondere- atunci ar trebui sa fie relevanta, deci cuprinzatoare . In caz ca acesta sinteza e Power point, si e cam mare, nu poate fi incarcata, putem folosi comprimarea?

Documentu descriptiv trebuie sa aiba o anumita organizare? Cat de detaliat ar trebui sa fie?

O sinteza este un material care explica tema, echipa, etapele proiectului, activitati, impact, statistici, grafice, poze rezultate, concluzii, etc
Sinteza va da o imagine de ansamblu asupra proiectului, a castigurilor beneficiarilor. Nu trebuie sa se faca limite de intindere, dar trebuie sa stim sa exprimama esenta fara sa plictisim pe cititori...
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani


Înapoi la Concursul de proiecte "Noi suntem...."

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori