Alegere manuale liceu clasa a XI-a si a XII-a

Alegere manuale liceu clasa a XI-a si a XII-a

Mesajde adenozina » 25 Sep 2016, 00:15

Buna ziua, daca ma puteti indruma putin in alegerea manualelor ptr clasele a 11-a si a 12-a liceu nivel mediu.

Este vorba despre:

Clasa a 11-a: Chimie C1 L Vladescu, I A Badea, L I Docin Ed Art Grup Editorial (2007) versus Chimie C1 I Baciu, D Bogdan, St Tomas Ed Mistral Info Media (2007)

Clasa a 12-a: Chimie C1/C2 L Vladescu, I A Badea, L I Docin M Nistor Ed Art Grup Editorial (2007) versus Chimie C1 M Andruh, I Baciu, D Bogdan, Ed Mistral Info Media (2007)

Mentionez ca am folosit manualele de la grupul Art si nu-mi par extraordinare, avand in vedere ca-s destul de stufoase (si mai ales ptr clasele cu o singura ora de chimie), modelele moleculare figurate nu sunt necesare tot mereu si uneori incarca inutil paginile + cateva greseli grosolane ramase nemodificate chiar si in editia revizuita cu coperti portocalii ptr a 11-a. De aceea as dori sa incerc manualele editurii mIstral ptr ca am si aceasta alternativa (la o prima rasfoire am gasit niste lecturi interesante care ar face elevii mai interesati), voi ce ziceti de cele de la mistral daca le-ati utilizat vreodata?

Multumesc anticipat celor care-mi vor raspunde
adenozina
 
Mesaje: 10
Membru din: 14 Sep 2013, 00:25

Înapoi la Chimie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori