ajutor

ajutor

Mesajde madyyv » 18 Apr 2008, 21:33

am luat bine la inspectia II pt gradul II.ce se intampla ?ma afecteaza acest lucru?in afara de faptul ca m-a afectat psihic.mai ales ca am luat proiectele de pe didacic pe care un utilizxator le-a folosit la gardul I si mi-a dat bine!!!!! :?: :x se poate sa nu ma mai accepte la concurs.mentionez ca mai am inspectia finala.VA MULTUMESC.
madyyv
 
Mesaje: 3
Membru din: 25 Sep 2005, 20:15

ajutor

Mesajde adimatu » 18 Apr 2008, 21:39

Acesta-i riscul. Nu e in regula sa "iei" de niciunde. Materialele de aici le folosesti ca sa te ajute. Conceptia generala este eronata. Nu pot obtine rezultate bune atunci cand nu am gandit si simtit eu actul de creatie.
Succes mai departe si sper sa fi fost o lectie pentru viitor!
adimatu
 
Mesaje: 124
Membru din: 23 Mai 2006, 13:02
Localitate: Timisoara

Mesajde livioara » 18 Apr 2008, 22:13

Faptul ca le-a postat cineva cu gradul I nu inseamna nimic daca sunt puse in practica fara dibacie. Proiectul nu contine cu lux de amanunte si aspecte cum ar fi: nivelul clasei, experienta cadrului didactic, tonul, gesturile, aspectul clasei, relatia cu elevii, activizarea elevilor in timpul orelor asistate, documentele scolare prezentate ( gen mapa invatatorului) si multe altele. Si o haina daca o iei de la cineva care a purtat-o ii mai faci niste retusuri pe ici pe colo.
Insa lucrurile se pot indrepta. Sunteti o persoana ambitioasa din ce citesc printre randuri. Doriti mai mult. Lucrurile se vor petrece intocmai daca aveti in vedere ca pana la inspectia finala sa remediati punctele slabe mentionate in procesul verbal sau in discutia de analiza a orelor asistate.
Mult succes!
livioara
 
Mesaje: 168
Membru din: 04 Ian 2006, 23:32
Localitate: Brasov


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori