Adrese online de edituri de carte pt.ciclul primar!

Adrese online de edituri de carte pt.ciclul primar!

Mesajde marian_dorin » 24 Aug 2006, 00:46

Stimati colegi si colege,

Va trimit acum , cu ocazia apropierii noului an scolar , adrese utile ale unor edituri de carte scolara , unde puteti gasi tot ce va intereseaza pentru nivelul primar( si nu numai ).
Mult succes la navigare si in noul an scolar!
Marian

BUCURATI-VA de:

www.petrion.ro , www.edituraparalela45.ro , www.edituradacia.ro , www.lucman.ro , www.compania.ro , www.prosveta.com , www.logos.ro , www.meteorpress.ro , www.clcromania.ro ( editura crestina ) , www.rotech.ro , www.carminis.ro , www.edituracorint.ro , www.editurasigma.ro , www.hieropolis.com , www.sophia.ro , www.tritonic.ro , www.ascr.ro , www.edituralimes.ro , www.hed.ro , www.edituraelf.ro , www.librar.net , www.diversitas.ro , www.lecturi.ro , www.steauanordului.ro , www.edituracalin.ro , www.povesti.go.ro , www.sedcomlibris.ro , www.infomedia.ro , www.edusoft.ro , www.cdb.ro , www.edinfo.ro , www.edituracrisan.ro , www.scriptum.ro , www.ecc.ro , www.primacarte.ro , www.atribut.ro , www.cdpress.ro , www.aius.ro , www.deltart.ro , www.odyseea.ro
Cam atatea , acestea cred ca fiind chiar ultimele... de la celelalte ultime 2 mesaje de-ale mele( trimise pe forum )!
Astept impresii si eventuale critici!
Cu respect,
Marian
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

Mesajde marian_dorin » 25 Aug 2006, 18:43

V-ati uitat careva peste ele?
Cum vi se par? Din toate punctele de vedere...
Sunt atat de multe si fiecare are ceva de oferit , insa nu prea stii ce si de unde sa alegi , nu?
Astept , va rog critici la adresa unor edituri , dar si impresii si unele experiente , recomandari de-ale celorlalti colegi/colege!
Multumesc anticipat!
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

Mesajde corpodean_sonia » 25 Aug 2006, 18:58

Cred că ai petrecut mult timp prin librăriile virtuale ale acestor edituri. Eu abia am reuşit să vizitez una într-o zi. Eu prefer să răsfoiesc o carte sau alt auxiliar înainte de a le cumpăra. Totuşi, oferta on-line este mult mai bogată, totul pare foarte atrăgător.
corpodean_sonia
 
Mesaje: 45
Membru din: 09 Ian 2006, 20:52
Localitate: BAIA MARE

Mesajde amanoliu » 28 Aug 2006, 18:50

corpodean_sonia scrie:Eu prefer să răsfoiesc o carte sau alt auxiliar înainte de a le cumpăra.

Este foarte adevarat. Totusi, in orasele mici sau in comune NU AVEM ACCES la o librarie in care sa gasesti diverse carti. De pilda, am fost intr-un orasel - targ zilele trecute si in libraria de acolo gaseam doar cateva manuale si carti de beletristica, in rest articole de papetarie. In orasele mici librariile care vand carte nu rezista decat daca se reprofileaza pe pixuri, banda adeziva si markere.
De aceea, comandand online, pot sa vad o oferta de carte mult mai diversa. Unele site-uri permit sa vezi fragmente din carti.
amanoliu
 
Mesaje: 1
Membru din: 21 Mai 2005, 02:05

Mesajde corpodean_sonia » 29 Aug 2006, 13:38

Am observat chiar ieri că nici oraşele ceva mai mari nu sunt încă pregătite pentru începerea anului şcolar la capitolul manuale/auxiliare. ÃŽn mesajul postat anterior cred că mai mult mă refeream la "aroma" de carte ce o simţi într-o librărie.
corpodean_sonia
 
Mesaje: 45
Membru din: 09 Ian 2006, 20:52
Localitate: BAIA MARE

Mesajde carmen-lorena » 30 Aug 2006, 11:48

Buna!
Eu m-am uitat aproape peste toate editurile recomandate de colegul nostru si chiar am si comandat !
Ieri am primit auxiliarele comandate de la Editura Taida si sunt foarte multumita!
Lorena
carmen-lorena
 
Mesaje: 54
Membru din: 14 Oct 2004, 17:02
Localitate: Sacueni


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron