Acordarea premiilor si diplomelor E-vacanta

Forum dedicat exclusiv proiectelor de vacanta.

Acordarea premiilor si diplomelor E-vacanta

Mesajde emil » 27 Sep 2007, 15:17

Stimati colegi,

Va multumesc ca nu ati intrebat de ce nu se dau premiile si diplomele! :lol:
Nu am uitat de dumneavoastra! Partenerii proiectului pregatesc niste mici surprize, de aceea va rugam sa aveti rabdare, poate ceva mai mult timp. Fiti siguri ca veti avea o diploma frumoasa cu care sa va manditi si premiile promise. Va rog sa comunicati elevilor dumneavoastra ca entuziasmul lor va fi rasplatit.
De asemenea va spun ca nu vom opri proiectul aici, vom continua sa "umplem" vacantele cu activitati frumoase.
Pana atunci, va doresc un an scolar vesel si eficient!

numai bine,
Ultima oară modificat de emil pe 24 Iun 2008, 23:26, modificat 1 dată în total.
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde pistol_mada » 27 Oct 2007, 21:16

poate ca ar fi potrivit ca din acest an scoar sa implicati si invatamantul prescolar in proiect...
numai bine!
Nu am lasat scoala sa imi afecteze educatia. :wink:
Avatar utilizator
pistol_mada
 
Mesaje: 327
Membru din: 06 Iul 2006, 00:53

adeverinte e - VACANTA!

Mesajde danavlad » 21 Noi 2007, 08:32

Ar fi utila macar o adeverinta care sa ajute membrii echipelor de proiect sa-si completeze dosarul personal. Unii colegi sunt interesati de salariul de merit (inceputul lui decembrie). S-a lucrat din placere si cu mult entuziasm, dar fara "hartie"... totul e echivalent cu nimic.
"Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar?"
(Isaac Asimov)
danavlad
 
Mesaje: 108
Membru din: 08 Dec 2005, 14:08
Localitate: IASI

Re: adeverinte e - VACANTA!

Mesajde emil » 22 Noi 2007, 00:04

danavlad scrie:Ar fi utila macar o adeverinta care sa ajute membrii echipelor de proiect sa-si completeze dosarul personal. Unii colegi sunt interesati de salariul de merit (inceputul lui decembrie). S-a lucrat din placere si cu mult entuziasm, dar fara "hartie"... totul e echivalent cu nimic.

Imi cer scuze pentru o atat de mare intarziere. Mi s-a promis , din partea MCTI ca vor da diplome si chiar vor organiza o intalnire festiva cu castigatorii. Din pacate, nu s-a facut acest lucru si nu cred ca avem sanse!

Imi iau termen 10 zile, timp in care veti primi o diploma din partea www.didactic.ro si premiile.

va multumesc de intelegere si va cer inca odata scuze.
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde ely75a » 24 Noi 2007, 11:36

Se pare ca noi, aplicantii, am fost mai interesati de acest proiect decat initiatorii........ Nici ISJ-urile nu au manifestat mai mult interes pt acest proiect, desi la inceputul anului au solicitat materialele realizate in cadrul proiectului....
Avatar utilizator
ely75a
 
Mesaje: 41
Membru din: 06 Sep 2006, 19:31

Mesajde lumiandrei_2005 » 24 Noi 2007, 18:49

Va rugam sa ne trimiteti si la cei care au participat la e-vacanta si nu au castigat pt ca aceasta munca apartine copiilor in vacanta si nu avem cum sa ne justificam in fata sinceritatii lor si a ambitiei
lumiandrei_2005
 
Mesaje: 645
Membru din: 30 Mar 2007, 07:23

Mesajde emil » 25 Noi 2007, 23:35

Stimati colegi,
Va rog, deocamdata, primii zece clasati, sa imi trimiteti adresa completa a scolii intr-un mesaj privat. Continui actiunea in regim privat, deoarece nu am inca semnale de la MCTI si MECT. Veti primi premiile si diplomele, in cel mai scurt timp.
Inca odata felicitari castigatorilor, adica TUTUROR participantilor la acest concurs, care v-a adus, sunt convins, numai satisfactii.
Tuturor elevilor le strang mana ca si tuturor colegilor mei atat de inimosi.

numai bine si frumos
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde unicu » 27 Noi 2007, 18:42

Domnule Emil,
Adresa scolii noastre este:
LICEUL "BOGDAN VODĂ" HĂLĂUCEŞTI, JUD IAŞI
COD 707240.

Cu stimă, unicu

LE: Toate incercarile de a va trimite un MP s-au soldat cu esecuri!
"Ce e adevarul?"
Avatar utilizator
unicu
 
Mesaje: 329
Membru din: 03 Noi 2006, 15:43
Localitate: Shambala

adresa

Mesajde elena_7pitesti » 29 Noi 2007, 09:50

Pentru o mai mare siguranta am sa trimit si pe aceasta cale
Adresa scolii noastre este:
ŞCOALA NR. 7 PITEŞTI, JUD ARGEŞ
Str. HORIA, CLOŞCA şi CRIŞAN, NR. 7
Cod 110171

Toate cele bune.
El. Vilvoiu
elena_7pitesti
 
Mesaje: 44
Membru din: 08 Dec 2006, 13:03

intrebare

Mesajde loss » 01 Dec 2007, 19:26

se mai aude ceva de adeverintele noastre? stiu ca nu depinde numai de dvs dar saptamana viitoare se depun dosarele pentru salarii de merit si ar fi utila la dosar. multumesc anticipat
loss
 
Mesaje: 32
Membru din: 15 Apr 2005, 18:30

pentru elevi se vor da diplome? Ar merita !

Mesajde laurentziu_roshu » 02 Dec 2007, 15:31

Cred ca ar fi util daca ati elibera si pentru elevi diplome, sa-i putem rasplati intr-un fel, sa aiba o recunoastere a muncii, talentului, si cunostintelor informatice. In definitiv, pentru elevi s-a organizat E-Vacanta!
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Mesajde camy_csc » 02 Dec 2007, 18:07

E diploma ce am oferit/o copiilor in prima zi de scoala. Poate va e utila.
camy_csc
 
Mesaje: 53
Membru din: 26 Mai 2005, 21:43

Mesajde laurentziu_roshu » 02 Dec 2007, 22:23

multumesc.
m-am gândit la un moment dat sa creez o diploma pe plan local , la noi in scoala, totusi am asteptat, daca am putea sa le oferim copiilor diplome acordate fie de www.didactic.ro(care a organizat concursul) fie de MTCI, sau Mect , care sa dovedeasca faptul ca activitatea lor este recunoscuta si in afara scolii noastre (deci nu numai pe plan local) O diploma acordata de un alt for decat scoala noastra ar reprezenta o recunoastere reala. Si cred ca ar fi foarte firesc sa li se acorde diplome cu recunoastere nationala si nu locala, fiindca E-Vacanta a fost concurs national, si nu local.
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Mesajde emil » 03 Dec 2007, 01:15

Miercuri, cel tarziu, veti primi diploma didactic, personalizata pentru E-vacanta. Diplomele vor fi trimise, personalizat, by email.
Cele trei premii promise, vor veni prin posta, deja au fost cumparate.
MECT promite ca vor si din parte dlor dar vor fi mai tarziu.

succese!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde emil » 05 Dec 2007, 01:56

Pentru toti cei care au trimis mesaj privat, aici pe FORUM, am trimis diploma. Aceasta se acorda tuturor scolilor participante, daca voi primi mesaj.
Nu este nevoie de adresa, exceptand primele 3 scoli, deocamdata, si urmatoarele 7, in viitor.... Trimiteti doar un mesaj "solicit diploma"
Premiile primilor 3 vor fi trimise prin posta, in cursul zilei de maine.

Va multumesc pentru participare la concurs si promit ca nu voi uita pe nimeni.

succes!

emil onea
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Următorul

Înapoi la Proiecte de vacanta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori