Acordarea notelor pentru materialele postate

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

Considerati ca ar trebui cunoscut numele celor care dau voturi?

Chestionarul s-a închis pe data de 26 Dec 2006, 01:59

Da, toti cei care vad un material sa vada cine a votat si ce nota a dat
7
23%
Doar cel care a publicat materialul sa vada ce note anume a primit si de la cine
12
40%
Numai administratorii sa poata vedea cine a dat un vot
3
10%
Votul sa fie absolut secret, nu ar trebui sa se cunoasca decat nota, pentru calculul mediei
3
10%
Orice varianta, nu ma intereseaza acest aspect
5
17%
 
Voturi totale : 30

Mesajde live » 01 Feb 2007, 23:29

Aşaaaa! Fă-mi reclamăăăă!!! Poate se mai uită cineva pe umilul meu material... Sper să nu creadă cineva că vreau să fiu ridicată în slăvi! Materialul acesta e...ca un copil de-al meu. L-am lucrat cu drag şi cu mii de idei bântuindu-mi prin creier.
Ce specialitate ai(putem să ne tutuim, sper)? Nu de alta, dar poate facem "schimb de experienţă". :)
trăiesc, iar asta îmi ocupă toată viaţa...
Avatar utilizator
live
 
Mesaje: 218
Membru din: 08 Sep 2006, 13:25

Mesajde live » 01 Feb 2007, 23:32

M-am ...bâlbâit din cauza netului.
trăiesc, iar asta îmi ocupă toată viaţa...
Avatar utilizator
live
 
Mesaje: 218
Membru din: 08 Sep 2006, 13:25

Acordarea notelor

Mesajde nada » 07 Feb 2007, 00:29

Am crezut ca eu sunt singura, care am primit drept rasplata pentru un comentariu postat la o stire, mai multe note de 1 sau de 4, de la o persoana pe care am contrazis-o. Si culmea, persoana in cauza refuza sa recunoasca ca ea a fost cea care mi-a acordat notele respective.
Va marturisesc ca am postat materiale pe didactic fara sa ma gandesc ca as putea primi si aprecieri. Dupa ce primele materiale au fost votate am prins curaj si am mai postat cate ceva. Nu-mi doresc sa primesc numai note de 10 insa imi place sa cred ca nici de 1 nu sunt.
Am din nou confirmarea ca unii dintre noi nu pot suporta sa fie contrazisi si ca urmare.... ataca.

:cry:
Avatar utilizator
nada
 
Mesaje: 317
Membru din: 22 Ian 2006, 22:28
Localitate: Piscu - Galati

Mesajde emil » 07 Feb 2007, 00:39

Pentru orice eventualitate, am scos userul D: claudia
Nume: claudia, matache Scoala: 24 Bucuresti
care nu are alta activitate decat de dat note de 1

mult succes
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

note de 1

Mesajde adam » 10 Feb 2007, 17:16

dragii mei colegi trebuie sa denunt si eu cativa useri ce dau nota 1 si nici macar nu au postate materiale:shittyrusalina.
autodenunt:
in ceea ce priveste AUTONOTAREA materialelor trebuie sa precizez ca ele au fost notate inainte de a fi publicate pe acest site. din fericire unele materiale sunt acum carti pentru copii !
adam
 
Mesaje: 158
Membru din: 15 Feb 2006, 19:33

Re: note de 1

Mesajde aalliinnaa » 10 Feb 2007, 19:29

adam scrie:ele(materialele) au fost notate inainte de a fi publicate pe acest site. din fericire unele materiale sunt acum carti pentru copii !


N-am inteles partea cu "din fericire unele materiale sunt carti pentru copii". De ce n-ar fi?
Cred ca lipsesc cateva date ...zi-ne tot!
Avatar utilizator
aalliinnaa
 
Mesaje: 594
Membru din: 28 Mai 2004, 17:15
Localitate: Suceava

raspuns ptr alina

Mesajde adam » 10 Feb 2007, 23:33

cateva din materialele postate de mine au avut un happy-end- rezultatul a fost :children's nursery rhymes-vol 1 si children's christmas carols-vol2 si urmeaza acele "alphabet books" si o carte de metodica .
sper ca esti multumita de raspuns.
am vizionat si site-ul scolii tale si nu pot decat sa te felicit.as dori sa postez si eu inregistrarile de la Universul Copiilor unde prescolarii mei au obtinut mentiune ptr. interpretare de "canturi englezesti" , dar nu prea stiu cum.
adam
 
Mesaje: 158
Membru din: 15 Feb 2006, 19:33

Acordarea notei

Mesajde suzisim » 22 Feb 2007, 01:29

Am avut neplacuta surpriza sa constat ca unele din materialele mele postate au fost ,,apreciate '' cu nota 2 !Din fericire evaluatorul nu are nici un material publicat !Este nejustificat sa ai o asemenea prestatie, in conditiile i care nu esti capabil sa faci ceva.
Nu am pretentia ca ce am realizat eu este de foarte buna calitate, dar impresia majoritatii colegilor imi acorda certitudinea progresului facut alaturi de echipa de colaboratori didactic.ro.
Mi-am facut prieteni noi exceptionali si elevii mei sunt cei mai buni evaluatori 1
Incercati sa realizati macar un material simplut si apoi apreciati munca celorlalti !
Felicitari echipei de colaboratori si sa speram sa formam o adevarata familie !
suzisim
 
Mesaje: 7
Membru din: 07 Ian 2006, 14:49

Mesajde sorana » 23 Feb 2007, 20:55

Doamna Iulia Stanescu din Giurgiu(iuliastanescu1975), poate vreti sa motivati notele de 1 si 2 date materialelor mele si nu stiti unde. Uite aici, de exemplu, puteti scrie. Si va mai pot da alte cateva exemple.

http://www.didactic.ro/index.php?cid=di ... 706&type=0

http://www.didactic.ro/index.php?cid=di ... 320&type=3
Avatar utilizator
sorana
 
Mesaje: 1337
Membru din: 07 Oct 2005, 23:58
Localitate: Alba Iulia

Mesajde rosioru » 28 Feb 2007, 17:39

Nu inteleg suparare unui user (ludmila_igori) cu specialitatea matematica care noteaza cu 1 fara sa comenteze si fara sa citeasca (notele sunt insotite si de ora, minutul, secunda la care au fost date) niste materiale de istorie personale?
Poate doar ca nu suporta niste comentarii sau note acordate unor materiale de istorie postate de dumneaei. :shock: :shock: :shock:
De altfel este o caracteristică a acestui user de a posta diverse materiale din domenii diferite (lb. romana, fizica, chimie, biologie, invatamant primar) doar prin copierea (copy/paste) a unor pagini din carti /culegeri.
Probabil acele materiale dateaza din intrecerea din "era clasamentului" de la userii activi.


http://www.didactic.ro/index.php?cid=di ... 3&cat_id=7
http://www.didactic.ro/index.php?cid=di ... 3&cat_id=7
http://www.didactic.ro/index.php?cid=di ... 007&type=1
http://www.didactic.ro/index.php?cid=di ... 972&type=0
http://www.didactic.ro/index.php?cid=di ... 030&type=1
http://www.didactic.ro/index.php?cid=di ... 014&type=3

Sunt prea multe!!!

Trebuie insa sa precizez ca dumneaei are si materiale originale.
...and justice for all
Avatar utilizator
rosioru
 
Mesaje: 305
Membru din: 06 Ian 2005, 17:17
Localitate: Constanta

Mesajde rosioru » 28 Feb 2007, 17:49

http://www.didactic.ro/index.php?cid=di ... 851&type=1
Acesta a fost materialul şi comentariul care au suparat-o pe Ludmila.
De ce oare??? :shock: :shock: :shock:
...and justice for all
Avatar utilizator
rosioru
 
Mesaje: 305
Membru din: 06 Ian 2005, 17:17
Localitate: Constanta

Mesajde muntenita_c » 31 Mar 2007, 13:15

Am postat acum cateva zile un material despre Pasti. Este al doile material lucrat de mine in ppt. Ma pricep foarte putin sa lucrez in ppt. Dl. Emil, mi-ati votat materialul cu nota 6. Va rog mult sa imi spuneti daca am primit aceasta nota pentru datele prezentate sau pentru modul cum am lucrat in ppt! Daca este din cauza modului cum am lucrat, va rog sa-mi explicati cum ar fi trebuit sa lucrez in acest program! Dupa cum am mentionat si la inceput, sunt o incepatoare si chiar mi-as dori sa stiu mai multe despre modul cum pot lucra in ppt. Multumesc!
muntenita_c
 
Mesaje: 70
Membru din: 07 Ian 2006, 19:59

Mesajde muntenita_c » 31 Mar 2007, 13:15

Am postat acum cateva zile un material despre Pasti. Este al doilea material lucrat de mine in ppt. Ma pricep foarte putin sa lucrez in ppt. Dl. Emil, mi-ati votat materialul cu nota 6. Va rog mult sa imi spuneti daca am primit aceasta nota pentru datele prezentate sau pentru modul cum am lucrat in ppt! Daca este din cauza modului cum am lucrat, va rog sa-mi explicati cum ar fi trebuit sa lucrez in acest program! Dupa cum am mentionat si la inceput, sunt o incepatoare si chiar mi-as dori sa stiu mai multe despre modul cum pot lucra in ppt. Multumesc!
muntenita_c
 
Mesaje: 70
Membru din: 07 Ian 2006, 19:59

Mesajde emil » 31 Mar 2007, 15:08

Am dat nota pentru modul de realizare, pentru fotografiile alese si apoi marite excesiv, etc...
In general, incerc sa va atrag atentia ca un PPT nu se face punand "cu furca" materiale, poze, desene, text cu floricele, etc.
Va rog sa va ganditi, sa lucrati, sa studiati, inainte. Oricum, materialul dvs. este mult mai bun ca altele postate pe didactic si imi pare rau ca am dat 6.
Incercati va rog sa va uitati ce "stifturi" propun colegii nostri: poze insirate fara noima, fara text, fara explicatii, unele pline de text ca intr-o carte, etc... Imi este rusine uneori, ca trebuie sa accept unele materiale...din politete, sau pentru a scapa de agresivitatea intrebariii: "de ce l-ati respins?"
Nu va mai spun ca nu vrea nimeni sa inteleaga ca materialele pot fi OPTIMIZATE. Am dat un exemplu/lectie. Puteti sa va uitati pe contul meu.
Va rog, pe toti cei care concep materiale, sa se gandeasca ca zilnic, pot fi vazuti de zeci de mii de ochi! Va rog, autocenzurati-va! Uitati-va la exemplele altor colegi...

va doresc lumina!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde muntenita_c » 31 Mar 2007, 21:31

Multumesc mult pentru explicatii, dl. Emil!
muntenita_c
 
Mesaje: 70
Membru din: 07 Ian 2006, 19:59

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori